آموزش های منحصر به فردی که متخصصان گوارش انجام می دهند ، این توانایی را برای آنها فراهم می کند که مراقبت های با کیفیت و جامعی را برای بیماران مبتلا به انواع بیماری های دستگاه گوارش ارائه دهند. متخصصان گوارش بخش عمده ای از تحقیقات شامل روش های آندوسکوپی دستگاه گوارش و همچنین تفسیر نتایج را انجام می دهند و در این زمینه متخصص محسوب می شوند.

مطالعات نشان داده است که متخصصان گوارش در مقایسه با سایر دکتر ها ، معاینه کولونوسکوپی با کیفیت بالاتر و خدمات مشاوره ای جامع را انجام می دهند. این امر به تشخیص دقیق تر پولیپ ها و سرطان توسط کولونوسکوپی در صورت انجام توسط متخصصان گوارش ، عوارض کمتر از عمل و روزهای کمتر بستری در بیمارستان برای بسیاری از بیماری های گوارشی که توسط متخصصان متخصص گوارش آموزش دیده مدیریت می شود ، ترجمه می شود.

این توانایی ارائه مراقبت کامل تر ، دقیق تر و بهتر برای بیماران مبتلا به بیماری های گوارشی است که متخصصین گوارش را از سایر پزشکانی که خدمات مشابهی ارائه می دهند متمایز می کند. اما آیا می دانید بهترین زمان مراجعه به یک دکتر گوارش و معده چه زمانی است؟

چه بیماری هایی توسط دکتر گوارش و معده قابل درمان است؟

 

همانطور که می‌دانید دستگاه گوارش بر سلامت گوارش تمرکز دارد همچنین دستگاه گوارش مسئول هضم غذا ، جذب مواد مغذی و دفع مواد زائد از بدن است. بنابراین متخصصان گوارش بیماری هایی را که در دستگاه گوارش رخ می دهد ، تشخیص داده و درمان می کنند.

موارد زیر بیماری ها و علائم شایع درمان شده توسط متخصص گوارش هستند:

(IBS) سندرم روده تحریک پذیر

رفلاکس اسید معده و ائوسفاژئال

پانکراتیت (التهاب لوزالمعده)

هپاتیت

بیماری التهابی روده

زردی

پولیپ در روده بزرگ

سرطان دستگاه گوارش

ریفلاکس ازوفاژیت (ناشی از بیماری معده)

بواسیر

مدفوع خونی ، گرفتگی ، نفخ

دکتر متخصص گوارش ممکن است تعدادی از اقدامات را برای تشخیص بیماری های دستگاه گوارش انجام دهد. با این حال ، این روش ها جراحی نیستند.

متخصصان گوارش بر مناطق خاصی از سیستم ستگاه گوارش تمرکز می کنند. این امر شامل مری ، معده ، روده کوچک و بزرگ ، کبد ، کیسه صفرا و لوزالمعده و غیره است. این امر با مراقبت های پزشکان عمومی ، جراحان گوش و حلق ، جراحان دستگاه گوارش فوقانی و جراحان کولورکتال کمی همپوشانی دارد.