در حسرت آزادی! Blaxploitation پنج شنبه ها: از روح که نشسته درب

Category: سیاتل

ماه تاریخ سیاه من نوشتن در مورد یک blaxploitation فیلم هر پنج شنبه در فوریه. بعدی تا این روح که نشسته درب.

Dan Freeman (Lawrence Cook) playing pool and planning a takeover of white society.

دن فریمن (لارنس طبخ) استخر و برنامه ریزی تصاحب سفید جامعه است. حسن نیت ارائه میدهد از ایالات هنرمندان

“من نمی توانم شکل شما می گوید:” یک عضو از یک رادیکال سیاه گروه شبه نظامی به دن فریمن به رهبر این حزب. “شما می خواهید قدرت و یا شما می خواهید انتقام شما می دانید… آنچه در آن است؟” خود را کاملا برداشت کرد وپیش و کت و شلوار جین فریمن رسما می گوید مرد جوان “آن را ساده ویلی. من فقط می خواهم به رایگان.”

آزادی واقعی آزادی—یکی از تم های اصلی ایوان دیکسون را به روح که نشسته دربروشن چشم و بسیار سیاسی blaxploitation فیلم که در اوج بحث در اطراف سیاه, انقلابی و قدرت. این نوع باور نکردنی است که آن را ساخته شده است. و اگر آن را تا به قدرت می شود که شما هرگز این شانس را به آن را ببینید.

بر اساس سام Greenlee را نیمه اتوبیوگرافیک رمان به همین نام (که همچنین همکاری و نوشت: این فیلمنامه) این روح که نشسته درب حول محور دن فریمن (لارنس طبخ) در C. I. A. سیاه عامل. او باهوش است و حتی خو; های قدیمی خود را سفید کارفرمایان نفرت خود را از هوش و ورزشکاری تنها بی میلی پذیرش او را به خود آژانس است. آنها چوب او را در یک پنجره زیرزمین برای چندین سال trotting به او را هر زمان که آنها نیاز به نشان می دهد خود را “پیشرفت.” او به طور منظم عمو تام. اما داستان تبدیل یک بار فریمن سر به شیکاگو و بلافاصله شروع به سازماندهی مردم سیاه و سفید (دفعات بازدید: مردان) در محله خود را به یک گروه چریکی با استفاده از آموزش های خود را از C. I. A. او را برای رفتن به سرنگونی سفید پوست بعد از همه!

آیا شما می خواهید برای حمایت از غریبه? کمک در اینجا.

این بود دیکسون دوم فیلم به عنوان یک مدیر پس از مشکل مرد (که من در مورد نوشت: در Unstreamable یک زن و شوهر از هفته پیش). آن را نیز خود گذشته است. این فیلم به طور مستقل تولید و توزیع شده توسط ایالات هنرمندان بود اما به سرعت کشیده از تئاتر آن چاپ و منفی ذخیره شده تحت عنوان دیگری. Greenlee حتی متهم F. B. I. سرکوب این فیلم به طوری که مردم نمی باید یک فرصت به آن را ببینید. این سرکوب شرم آور است برای بسیاری از دلایل که حداقل آن این است که طبخ می دهد عملکرد عالی به عنوان یک سطح رهبری رهبر انقلاب است و می تواند کاملا تبدیل به یک ستاره اگر با توجه به فرصت است.

با یک دمدمی موسیقی متن فیلم توسط هربی هنکاک و فیلمبرداری توسط Michel هوگو (که همچنین با Jacques Demy در مدل فروشگاه) وجود دارد stylishness و وضوح دید به این فیلم که من پیدا کردن گم شده در دیگر blaxploitation کاهش است. در حالی که آن را ناهموار در قطعات (به خصوص در درمان آن از زنان) روح به وضوح enunciates مشکلات مردم سیاه و سفید در آمریکا در زمان ساخت آن آشکار به بیننده چرا سازماندهی شورش لازم تر از “عمو تام-ing” ما راه را به قدرت. آزادی داده نشده است اما بعد از همه.

این روح که نشسته درب در دسترس است مترسک تصویری.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im