baby, I got your money, I got your money...

🎶”کودک من پول خود را کردم و پول خود را…”🎶 ]franckreporter/gettyimages.com

بزرگ-شاخص های اقتصادی-امروز 8 مه به نظر نمی رسد برای اضافه کردن.

اداره آمار کار گزارش ما از دست داده 20.5 میلیون شغل در ماه آوریل به تنهایی. و در عین حال پس از بدترین شغل گزارش پس از رکود بزرگ بازار سهام افزایش یافت. داو جونز شد تا نزدیک به 2 درصد و نزدک بود تا 1.6% و S&P بود تا نزدیک به 1.7%. بسیاری از تعجب که چگونه این قطع شد ممکن است پاسخ بسیاری ارائه شده بود: بازارهای گرفته بود بلند نظر و بازار بودند تشویق دوباره باز از اقتصاد ایالات متحده.

به عنوان دیوانه پول را جیم کرامر قرار داده و آن را برخی از دلالان دیدن کار گزارش به عنوان “آخرین بد است”—ما ضربه پایین سنگ وجود دارد را در هیچ جای دیگری برای رفتن اما تا!, انتظار می رود گام به گام بهبود و رونق در 2021.

کرامر نیز در نظر گرفته با برخی از اخلاقی ناآرامی پایان مستند. او می داند آنچه در آن به معنی. او به خوبی آگاه است که در این توضیح بازارهای در حال جشن ورود necro-اقتصاد. و یا قرار دادن یکی دیگر از راه: رشد اقتصادی در نهایت پیروزی بر مرگ. اما نبود این نوع از سرمایه داری قرار بود چیزی از وحشیانه گذشته است ؟ تا به حال ما تکامل یافته و بهبود یافته بر انباشت بدوی? هر چه اتفاق افتاده به روشنگری رویای doux تجارت? و….

اما ما می توانیم رد این توضیحات به عنوان تنها تا حدی درست است اگر نه به طور کامل اشتباه است. چرا ؟ زیرا آنها محدود توسط یک شکل از استدلال اقتصادی مصرانه خواست تا در دهه 1960 توسط نرم افزار-بازار استادان در دانشگاه شیکاگو است.

با این محدودیت را از راه (پایان بحران; بازگشایی اقتصاد ما حرکت بعدی این است که به اصرار دارند که اشتباه ترین تفسیر از وضعیت کنونی (بازارهای سهام به شدت بالا; بازار کار تاریخی پایین) است که آن را نشان می دهد تا چه حد در آن سرمایه مالی است جدا از متعارف سرمایه (یا آنچه که مردم problematically تماس “اقتصاد واقعی” و یا خیابان اصلی). اما در واقع هر سؤال از دنیای کسب و کار است که با اعمال حتی متوسط اعمال نشان می دهد مخالف کامل درست باشد: سرمایه مالی است که بیشتر عاشقانه تر از همیشه با روش سرمایه است که دارای دو بخش است: پایتخت تجاری و تولیدی سرمایه است.

در حال حاضر, اجازه دهید به تماشای این فیلم زیبا به نام “بازار سهام توضیح داد: در 15 ثانیه.”

این کاملا اشتباه است. در واقع آن را توضیح می دهد چیزی جز ایده سرمایهداری به خودی خود: خالص رقابت است. پسران شروع به اجرا به عنوان برابر; سریع ترین پسر می رسد پایان یونیفرم جت آب ، دوم-سریع ترین پسر ایده در حال اجرا را از طریق باز کردن (این مقدار-جشن روحیه کارآفرینی). او پیچ و مهره و برنده; پسر دیگر او را دنبال کنید و از دست بدهند. آنها همه ،

اگر این فیلم به درستی نشان داده بازار سهام این است که آنچه را که باید اتفاق افتاده است. پسر در ژاکت آبی رنگ کنترل ظهور و سقوط جت آب. وقتی که آن زمان برای اجرای او تبدیل به شماره گیری و آب افزایش می یابد. پسر دیگر مسابقه را از طریق باز کردن. اما زمانی که آنها دوباره پسر در ژاکت آبی رنگ تبدیل شماره گیری و آب آبشار در سه پسر. توجه کنید که در این نسخه که سزاوار توییت “بازار سهام توضیح داد: در 15 ثانیه” پسر در ژاکت آبی رنگ را اجرا کنید.

با این تصویر در ذهن من می خواهم شما را به تصویر شماره گیری است که کنترل این چشمه به عنوان دولت است. این است چگونه بازارهای مالی در واقع کار می کنند. آنها به طور مستقیم بازار با چرخش دولت بالا و پایین. یک زمان وجود دارد, درست, زمانی که سرمایه مالی در رقابت با صنعتی و تجاری سرمایه برای قدرت سیاسی است. اما در آغاز قرن گذشته که همه تغییر کرده است. این الگوی رشد مالیه بین 1900 تا سال 1929 و در سال 1970 به امروز بوده است که یکی از افزايش ادغام با و تسلط بیش از آن در قرن 19 رقبا. و تفاوت کلیدی بین سرمایه مالی و سرمایه صنعتی که تحت سلطه انگلیسی ها لحظه ای از امپراتوری آن است که همیشه مورد نیاز دولت را به انجام کسب و کار. برای مثال وجود خواهد داشت هیچ بانک انگلستان به عنوان ما آن را می دانم اگر تا به حال به تصویب رسید در پایان قرن 17 بانکی نوآوری از هلند لحظه ای از امپراتوری به نام کنسول ها (کسانی که با سرمایه و پول قرض داده است به دولت که بازپرداخت وام دهندگان فقط علاقه معمولا 5% نه اصل). در کوتاه مدت, سرمایه گذاری خواهد سقوط بدون حمایت دولت است.

این بود تا با سرمایه صنعتی. آن را از لحاظ سیاسی تحت فشار قرار دادند برای کاهش مداخله دولت در امور آن است. این ایده از دولت محدود شد و دست ما از ویکتوریایی از لحظه ای که بریتانیا شد و کارخانه از جهان است. کلاس داری از نزدیک به کار می خواستم مواد غذایی ارزان, ارزان مسکن بدون دخالت و بودجه متعادل. اما به عنوان صنعتی عملیات شد غول پیکر و انحصارات ظهور دو چیز اتفاق افتاده است. یک کارآفرین شد آواره توسط مدیران و مدیران. و دو, سرمایه گذاری, سرمایه ادغام با سرمایه صنعتی. این ماده از کلید کار در اوایل قرن 19 financialization, سرمایه گذاری, سرمایه, یک کتاب توسط درخشان آلمانی اقتصاددان و سیاستمدار نازی ها به قتل رسیده در سال 1941 رودلف Hilferding.

پشتیبانی غریبه

برای مطمئن Hilferding این کار تعریف می شود بسیاری از چیزهای غلط در مورد جهت است که در آن سرمایه داری به عنوان یک جنبش جهانی شد رفتن در زمان. و این اشتباهات را می توان به کار خود را overemphasis از تحولات خاص به آلمانی سرمایه داری که در آن زمان بیش از امپراتوری بریتانیا. با این وجود Hilferding می شود تعدادی از چیزهایی که درست است. یکی برای مثال گرفته شده توسط یک پاساژ در میانه این کتاب در 23 فصل “سرمایه گذاری سرمایه و طبقات است.”

[I]ndustrial سرمایه [فکر می کنم بوئینگ] وارد درگیری سیاسی با تجاری [فکر می کنم آمازون] و وام [فکر می کنم WaMu] پایتخت [در قرن 19]. پایتخت تجاری به مراتب بیشتر favourably تمایل به افزایش قدرت دولت از سرمایه صنعتی به دلیل تجارت عمده فروشی به خصوص در خارج از کشور تجارت و به ویژه استعمار تجارت به دنبال حمایت از دولت به همراه داشت به آسانی به یک وابستگی امتیازات. وام [مالی] سرمایه در طول دوره سرمایه داری در اوایل پشتیبانی قدرت دولت که با آن تا به حال به داد و ستد آن مهم ترین کسب و کار —دولت وام —و آن را کاملا رایگان است که آرزوی صلح و آرامش [فکر می کنم necro-اقتصاد] که نفوذ سرمایه صنعتی [فکر می کنم بیل گیتس]. بیشتر نیازهای مالی دولت بیشتر شد و آن نفوذ و فراوان تر از آن وام و دیگر معاملات مالی. اینها نه تنها به صورت مستقیم آن سود; آنها همچنین ستون فقرات سهام, معاملات ارز, در علاوه بر این مهم به این معنی است که توسط آن بانک می تواند به دست آوردن دولت امتیازات. در نتیجه برای مثال امتیاز از صدور یادداشت های بانکی اعطا شده به بانک انگلستان است که نزدیک متصل به لحاظ تاریخی با بدهی رابطه بین دولت و بانک. Cartelization با وحدت قدرت اقتصادی خود را افزایش می دهد, سیاسی, اثربخشی. در همان زمان آن مختصات سیاسی منافع سرمایه و را قادر می سازد تمام وزن از قدرت اقتصادی به اعمال به طور مستقیم بر دولت است. با متحد کردن همه سرمایه و منافع آن در برابر دولت به مراتب منسجم تر بدن نسبت به تکه تکه صنعتی پایتخت دوران رقابت آزاد.

وجود دارد بیشتر به این گذشت اما من نمی توانم آن را ارسال و یا توضیح آن همه بدون در حال اجرا خارج از زمان. اما اگر شما با دقت خواندن آنچه من نقل قول شده شما را پیدا خواهد کرد وضعیت ما در امروز است. سرمایه گذاری سرمایه است نه تنها مجتمع تجاری سرمایه با سرمایه صنعتی; آن را با استفاده از اعتبار (اجاره حقوق) و فرفره-اقتصاد نیز جذب “مصرف صندوق” به عنوان مارکس به نام زادگاه اقتصاد (صفحه اصلی قانون) داخلی زندگی است.

از آنجا که وام سرمایه نمی تواند وجود داشته باشد بدون حمایت دولت و financialization سیستم است که توسط آن غنی حکومت و اقتصاد به عنوان یک کل, این, است, سال پس از سال از سال 1970 افزایش عمومی گرفتاری نیست با این بازار اما با دولت است. هیچ دولت مداخله در سیاست و یا رفاه اجتماعی برنامه می توانید مطابقت با این نوع از گرفتاری. به همین دلیل بازارهای پررونق به بازار کار فرو می ریزد دلیل است که دولت وعده داده است به خرید اوراق قرضه شرکت های بزرگ اگر آنها موفق (من در مورد آن نوشت). حذف این وعده و بازار ادامه خواهد داد به جست و خیز کردن.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.net