GettyImages-1189058010Bernie_Sanders3.jpg

دیوید McNew/گتی ایماژ

در اخیر CBS This Morning , مصاحبه, کاندیدای ریاست جمهوری برنی ساندرز اشاره کرد که تماس او را یک سوسیالیست بود عادلانه نیست اما عمدا یک طرفه. اگر شما نگاه در جامعه ما به عنوان یک کل آن را در سمت راست یا چپ سوسیالیستی جامعه است. وجود دارد این است که سوسیالیسم برای ثروتمندان و سوسیالیسم برای کلاس در پایین. ساندرز البته نشان دهنده دومی شکل از سوسیالیسم. خواندن خود را از زمان ما, اقتصاد سیاسی درست است. اما چرا ؟ و چرا CBS مصاحبه به نظر می رسد تا ديپلمات با این ساده و درست توضیح سوسیالیسم در لحظه قرن 21?

حمایت

نقاب خواننده تور ملی در حال آمدن است به اهمیت تئاتر در شنبه, جولای 18. Tix در فروش در حال حاضر!

مصاحبه می خواستم ساندرز به سادگی رها کردن سوسیالیسم ضمنی با موقعیت سیاسی خود را (او یک سوسیال دموکرات) و نه اشتباه عموم رای دهندگان که می خواهند آنچه سوسیالیسم را ارائه کرده است بدون آن که به نام سوسیالیسم. اما در اینجا چیزی است. رای دهندگان آمریکایی نیاز به دانستن دقیقا چه سوسیالیسم به معنی. آن این است: یک دولت بزرگ است که هرگز متوقف نمی شود مدیریت عملیات و ساختار زندگی اقتصادی در تمام سطوح. این به معنی این و نه چیزی بیشتر. مشکل این است که به رای دهندگان درک این را به عنوان یک واقعیت (سوسیالیسم شده جهانی در دموکراسی های غربی برای گذشته 70 سال) و نه به عنوان یک لفظی دستگاه.

در این پست من امیدوارم که برای ارائه توضیح است که.

آنچه اکثر آمریکایی ها نمی دانند این است که سرمایه داری آن را به عنوان درک و تمرین در قرن 19 بود و در آن بستر مرگ در 1930s. این شکل از سرمایه داری نامیده می شد بی بند و faireو تا به حال آن را به عنوان اوج موفقیت, استاندارد طلا (GS). استاندارد طلا بود و یک راه برای مدیریت تجارت ملی و حساب. چه این به معنای این است که: اگر کشور شما تا به حال کسری تجاری (واردات چیزهای بیشتری از صادرات), استاندارد طلا شما را مجبور به کاهش هزینه های تولید به طوری که محصولات خود را در کشور ارزان تر شد. این امر پس از آن افزایش صادرات و قرعه کشی طلا از اقتصادهای دیگر به کشور خود. این امر به کاهش و حتی از بین بردن کسری تجاری.

اما به عنوان یک افزایش طلا بهبود یافته ملت خود را به کتاب های آنها خجالت کسانی که از ملت دیگری. این پس از آن مجبور به دیگر کشور را نیز کاهش هزینه های تولید است که تقریبا همیشه در زمان به صورت دستمزد برای جذب طلا. همانطور که می بینید GS سخت بود در کارگران است. این واقعیت است که ریشه فانتزی جادوگر شهر از. این یک اعتراض به یک مکانیزم اقتصادی (GS) که به طور خودکار ساخته شده کارگران برای پرداخت ضرر و زیان در تجارت ملی و حساب. این معنای ویلیام جنینگز برایان معروف “عبور از طلا” سخنرانی.

استاندارد طلا سقوط پس از جنگ جهانی اول. اما نه بدون مبارزه. دوباره و دوباره تلاش را به کارگران پرداخت برای فراز از سرمایه داری جهانی. پس از سقوط سال 1929 GS مرده بود. و دولت در غرب بودند و نه نگران مورد تجارت کسری حساب اما تمام عیار قرمز شورش. این ترس منجر به آنچه ما در حال حاضر: دولت بزرگ می شود آن را در اتحاد جماهیر شوروی (persian) یا این که از ما است. این علامت جهانی ورود سوسیالیسم. پس از جنگ جهانی دوم وجود دارد سوال در مورد سوسیالیسم. آن را مورد نیاز برای مبارزه با سرمایه داری, اگر شما در شرق و یا محافظت از سرمایه داری, اگر شما در غرب (و غرب در این مرحله شامل ژاپن).

به عنوان ترکیه اقتصاددان آمریکایی Dani Rodrik توضیح داد که بسیار به وضوح خود را در سال 2011 کتاب جهانی شدن پارادوکسپس از جنگ جهانی دوم بخش عمومی بودجه در همه “عمده اقتصادهای پیشرفته” به شدت افزایش یافت. در دوره ترک-من-تنهایی (استاندارد طلا بی بند و faire) سرمایهداری و هزینه های عمومی در حدود 10 درصد (به عنوان Thomas Piketty با اشاره به در سرمایه در قرن بیست و یکم). پس از جنگ جهانی دوم از آن افزایش یافت به طور متوسط 35 درصد با دولت ها در کشورهای اسکاندیناوی صرف به اندازه 60 درصد از درآمد ملی.

Rodrik می نویسد:

هنگامی که ما نگاه دولت در سراسر جوامع مختلف ما کشف و نه یک واقعیت شگفت انگیز. با استثنائات بسیار کمی, بیشتر, توسعه اقتصاد, بیشتر, سهم از منابع خود را مصرف توسط بخش دولتی است. دولت ها بزرگتر و قوی تر در جهان فقیرترین اقتصاد اما در بسیاری از اقتصادهای پیشرفته. رابطه بين اندازه دولت و درآمد سرانه قابل ملاحظه ای تنگ است. کشورهای ثروتمند باید عملکرد بهتر بازار و بزرگتر دولت هنگامی که در مقایسه با آنهایی که ضعیف. همه این ممکن است تعجب آور در نگاه اول اما قبل از بحث ما کمک می کند درک آنچه در جریان است. بازارهای توسعه یافته ترین و موثر ترین در تولید ثروت زمانی که آنها در حال حمایت جامد نهاد های دولتی. بازارها و کشورهای در حال complemenţs نه جایگزین به عنوان ساده اقتصادی به حساب می اغلب آن را داشته باشد.

این بود که سوسیالیسم. در اروپا و کانادا به آن پرداخت می شود, جهانی, بهداشت و درمان و مسکن و درآمد بیمه. در آن رفت و به جانبازان (GI Bill) و حومه (خانه مقرون به صرفه وام توسط دولت حمایت و ماشین زیرساخت). و هر دو ایالات متحده آمریکا و اتحاد جماهیر شوروی بسیار افزایش هزینه های نظامی (که آن هم به نام نظامی Keynesianism). این خود جنگ سرد. اما آنچه اتفاق افتاده است زمانی که آن را به پایان آمد با سقوط دیوار برلین در سال 1989? آیا بودجه از قدرت های غربی می گیرند ؟ آنها نیست. چرا که نه ؟ واضح است که سرمایه داری ضرب و شتم سوسیالیسم درست است ؟ در حال حاضر اگر شما تا به حال این دوگانگی (غرب سرمایه داری; شرق سوسیالیسم) در ذهن آن را به نظر می رسد که راه. اما اگر شما می دانستید که آن را یک ماده از سوسیالیسم در مقابل سرمایه داری اما چگونه سوسیالیسم استفاده شد و شما را در درک بهتر انتقال از بعد از جنگ اقتصاد به پس از جنگ سرد اقتصاد است که به نام نئولیبرالیسم.

نئولیبرالیسم است نه به عنوان آن را برای تلفن های موبایل بازگشت به لیبرالیسم قرن 19 بود که تعریف شده توسط دولت برای بودجه تقریبا هیچ رفاه اجتماعی برنامه ها و بی تفاوتی از استاندارد طلا. آن را در زمان یک مسیر کاملا متفاوت. بازارهای دیگر به سمت چپ به تنهایی اما با حمایت همه منابع در دسترس دولت است. این دولت است که پس از تامین مالی برنامه های اجتماعی در حال حاضر ساخته شده است که بازارهای از دست دادن پول و بازده در گمانه زنی های باقی مانده را به شهوت و میل از دلالان. زندگی ما در این جهان هنوز هم. این سوسیالیسم از طرف دیگر طرف بسیار غنی است.

آیا شما می خواهید برای حمایت از غریبه? کمک در اینجا.

حتی امروز دولت آمریکا این است که نگه داشتن یک مرده بازار سهام زنده با تزریق پول.

از بار مالی:

هنگامی که مخزن نرخ مشخصی در 10 درصد در اواسط ماه سپتامبر آن را تکان داد, فدرال رزرو آمریکا. به طوری که بانک مرکزی در ماه مداخله پف کرده ترازنامه بیش از $414bn به $4.2 tn…

دقیقا چگونه است که این سرمایه داری ؟ چگونه است که این نه سوسیالیسم ؟ چرا ما حتی بازی این خنگ بازی ؟ چرا واضح نیست به هر کس که ما یک جامعه سوسیالیستی از سال 1933?

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im