مرگ یک جوان چینی که با سکوت بود توسط مقامات هنگامی که او تلاش برای هشدار در مورد شیوع کروناویروس است روشن این کشور در رسانه های اجتماعی با خشم.

تا پایان هفته گذشته به مراجع مرگ whistleblower Li Wenliang از این ویروس مشاهده شده است 270 میلیون بار در Weibo یکی از بزرگترین سیستم عامل رسانه های اجتماعی در چین است. عمومی اینقدر عصبانی است که چینی سانسور نشده بود و در عین حال بسته به موضوع پایین.

این 34 ساله چشم پزشک از ووهان که در سمت چپ در پشت یک جوان و کودک و زن باردار به صورت اپیدمی و از پکن اشتباهات.

بازگشت در ماه دسامبر او نوشته شده نگرانی های خود را در مورد مسری ویروس جدید که شبیه سارس مرگبار کرونا ويروسی است که به 29 کشور در سال 2003 است. دستگیر و زندانی و تبری جویند. در حال حاضر او را تبدیل به یک شهید برای میلیون ها چینی.

اما مرگ او است به مراتب بیشتر از یک تراژدی تلخ. این کیفرخواست از چین را شدیدا کنترل شده از بالا به پایین سیستم که سکوت جامعه مدنی و رسانه های مستقل. او هشدار توجه شده است در ماه دسامبر این بیماری ممکن است هرگز منفجر شد به اورژانس بهداشت جهانی.

و لی شجاعت — همراه با خشم میلیون ها نفر از چینی به یادآوری است که هر چه تنش بین چین و ایالات متحده که مردم چین را به عنوان یک قربانی از دولت خود را شکست و به عنوان هنوز هم تعداد کسانی که آلوده شده اند در سطح جهان است.

ما باید تمام سوگواری Li Wenliang. و بنابراین باید Xi Jinping دولت در پکن.

اما البته آن را نمی خواهد.

“قوی وجود دارد موازی بین پاسخ و پوشش به سارس و این زمان شیوع” به من گفته شد توسط شورای روابط خارجی’ Yanzhong هوانگ جهانی بهداشت کارشناس و متخصص در چین است. اگر چه مورد اول ظاهرا شناسایی شده در Dec. 12 مقامهای محلی مخفی آمار هفته, ترس از سقوط گرفتار حزب کمونیست بالاتر یو پی اس با گزارش هر چیزی که تضعیف “ثبات است.”

“این دقیقا همان است که چرا دکتر لی تبدیل شده است موضوع ملی و غم و اندوه” هوانگ ادامه داد. “او یک افشاگر اطلاعاتی که جمع آوری اطلاعات. آن شده اند که یک داستان متفاوت است اگر آنها به او گوش. وجود دارد یک انگیزه قوی در سطح محلی برای خاموش کردن صدای مخالف.”

ما را دیده اند ، بله پینگ را استبدادی حکومت می کند و در بالا-پایین فیزیکی دستورات — ساختمان جدید بیمارستان ها در ووهان در 10 روز و quarantining کل شهرستان. اما سرکوب سازمان های غیر دولتی در زمینه بهداشت و درمان (و فراتر از آن) و muzzling از رسانه های مستقل قطع دولت مرکزی از اطلاعات حیاتی مورد نیاز.

“درس سارس نشده است آموخته از نظر شفافیت اطلاعات می گوید:” جامعه شناس آنتونی منارههای چین متخصص در دانشگاه ملبورن است. “بدون جامعه مدنی ورودی و آزادتر مطبوعات است که می تواند در بالا بردن پرچم قرمز دولت است محروم در گزارش شیوع بیماری. آنها باید بدانند که.”

چه بسیار نگران کننده است که بسیاری از مقامات چینی آیا می دانید که, اما به نظر نمی رسد برای ایجاد یک تفاوت. در سال 2010 من مصاحبه پس از آن-چینی بهداشتی وزیر چن زو در پکن همراه با یک گروه کوچک از ایالات متحده به روزنامه نگاران. “سارس به ما آموخته است در یک درس بسیار خوب است,” او گفت:. “در حال حاضر ما بر شفافیت اطلاعات و افشای فوری.

“ما در حال ایجاد یک سیستم است که اجازه می دهد تا مردمی برای پاسخ به طور مستقیم به وزارت بهداشت” او رفت. “سازمان های غیر دولتی باید یک نقش ضروری در مراقبت های بهداشتی به ویژه در پیشگیری از بیماری است.”

من نمی دانم که آیا چن تا کنون به دنبال از طریق این برنامه. تحت پینگ بالا به پایین کنترل را تبدیل به حتی سخت تر. “یکی از هدف Xi گروه به سکوت می گوید:” سوفی Richardson, چین, مدیر دیده بان حقوق بشر “داخلی سازمان های غیر دولتی در زمینه بهداشت و درمان است که با ارائه خدمات و اطلاعات به مردم و یا کمک به پاسخ به بحران است.”

بنابراین سوال این جا است که آیا دولت پکن خواهد آموخت که هر چیزی را از بحران کنونی مورد نیاز برای پایین تا اطلاعات از جامعه مدنی است. تا کنون به نظر می رسد بعید است.

“ما اعلام جنگ مردم را در برابر این بیماری همه گیر” یازدهم گفت: رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن توسط تلفن. عبارت مردم جنگ به معنای از بالا به پایین کنترل و نادیده گرفتن مردمی.

این خود شکست استراتژی برای چین است. پکن را اثبات ناتوانی در جلوگیری از شیوع تنها تشویق کسانی که مقامات ایالات متحده با نمایش غیر واقعی تا چه حد اقتصاد امریکا و جامعه می توان به “decoupled” از چین.

پکن اولیه نادرست از شیوع نیز تحریک یک عامل ترس است که تغذیه بیگانه ستیزی. خوشبختانه شواهد تا کنون نشان می دهد که زمان coronavirus اپیدمی بسیار کمتر کشنده تر از سارس و محدود در سطح جهان است.

اما کلاه به فیلادلفیا شهردار جیم کنی برای بازدید از این شهر چینی و هل دادن به عقب در برابر coronavirus هیستری. هر گونه حملات علیه اتباع چینی یا آمریکایی های آسیایی تبار و یا خوشدل جشن بیماری و تاثیر آن بر اقتصاد چین (به عنوان در اداره ویلبر راس’ نظر است که آن را ممکن مشاغل بازگشت به امریکا) و مشمئز کننده.

همه ما باید یک لحظه به ما احترام به Li Wenliang که به ما یادآوری کرد که چین ساخته شده است, افراد, برخی, قهرمانانه, بسیاری از به دنبال ایجاد جامعه خود را شفاف تر و میلیون ها نفر در حال حاضر رنج می برند از دولت خود را شکست. مشکل نهفته است با پکن است.

Trudy روبین یک و سرمقاله نویس-عضو هیئت مدیره برای Philadelphia Inquirer. خوانندگان ممکن است نوشتن به او در Philadelphia Inquirer, P. O. Box 8263 فیلادلفیا, بهبهان. 19101 و یا از طریق ایمیل در trubin@phillynews.com.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.dehec.sutny.im