یک نمونه از Musang ارائه شده از جمله ماهی قزل آلا tinapa (وسط سمت راست). ترنس جفری سانتوس

منf شما ایستاده در خط در یکی از pop-ups دیده می شود تعداد فزاینده ای از تمجید او به دست آورده یا به تماشای راه رفتن او آشپز مارکوس Samuelsson از طریق سیاتل, فیلیپینی, صحنه رستوران در هیچ گذرنامه مورد نیازشما احتمالا با صبر و حوصله پیش بینی افتتاح آشپز ملیسا میراندا رستوران Musang برای مدت زمان طولانی. صبر است در نهایت بیش از. و در گردباد پس از افتتاح کردم فرصتی برای نشستن با میراندا در حالی که او منعکس شده در مورد اینکه او چگونه به اینجا رسیدیم و آنچه که او امیدوار است را به جامعه.

حمایت

جو Koy بازگشت به کنت on Feb 16 (فروخته شده) و Feb 17 بلیط در accessoshowarecenter.com

“من شروع به انجام pop-ups در سیاتل سه سال پیش پخت و پز مواد غذایی ایتالیایی پس از تحصیل در خارج از کشور در ایتالیا اما من احساس یک تماس را به بازگشت به ریشه های من,” او توضیح داد. “من شروع به پخت و پز مواد غذایی است که من عاشق ترین, واقعا به عنوان یک محل برای دوستان من می آیند و پا زدن آن را و به اشتراک گذاری فیلیپینی مواد غذایی به دلیل نبود یک کل بسیاری از مکان ها به آن را دریافت.” یو پی اس های پاپ را به دست آورد یک زیر وفادار است که منجر به بیش از 700 حامیان در کمپین Kickstarter است که بخشی از بودجه خود رستوران دنج. داخل بنفش چراغ تپه هنرمند میراندا دارای لقب “اوبه خانه” ” شما دعوت فضا با دکور با الهام از میراث خانه در فیلیپین و باز-تهویه آشپزخانه که در آن میراندا و کارکنان با دقت و صنعت متفکر غذاهای شما بعید است برای پیدا کردن هر نقطه دیگری است. “غذاهای ما ارائه فصلی و طراوت و سادگی اغلب با استفاده از چهار یا پنج مواد تشکیل دهنده,” او گفت:. “غذای فیلیپینی است که اغلب در نگاه به عنوان فوق العاده سنگین اما ما در حال انجام آن معاصر در راه است.”

غذاهای اصلی مانند گوشت گاو, mechado, هستند باید سعی کنید یک آرامش تحریک خورش از گوشت و سبزیجات سرخ شده, شنا در یک فلفل قرمز سس گوجه فرنگی به عنوان دودی ماهی قزل آلا steelhead tinapa با رازیانه تلخ و سبز و سرخ شده گوجه فرنگی سرکه بریزید که یکی از کارکنان به عنوان کرک سس (که دقیق AF). این ginataan بود دست پایین ظرف های مورد علاقه من و به راحتی می توان به هر جهت. آن را به طور سنتی پخته شده با میگو میگو و رب; اما در Musang آنها ایجاد کرده اید مرزه گیاهی نسخه با زمستان, کدو, قارچ کبابی, سبزیجات ریشه زردچوبه و زنجبیل را با چاشنی ترشی قارچ و سبزی ،

یکی از میراندا غذاهای مورد علاقه در منوی سمت راست در حال حاضر adobong pusit pancit ساخته شده با ماهی مرکب دست و حک شده و توسط پدرش Musang, رستوران به اسم. شما اغلب می توانید پیدا کردن میراندا پدر و مادر در اطراف آشپزخانه به طور کامل در آغوش نقش خود را به عنوان بزرگترین cheerleaders. “پدرم دیوانه,” او گفت: خنده. “او گلهای روح زندگی در اینجا او می آید به آشپزخانه است و ما بزرگترین کیفیت بررسی کنید.”

آیا شما می خواهید برای حمایت از غریبه? کمک در اینجا.

میراندا می گوید Musang خانواده پسند و پیش بینی آن به عنوان یک جامعه فضا برای اولین بار و یک رستوران دوم. او خدا را شکر برای جامعه او ساخته شده در رستوران فیلیپینی با هواداران که شامل حامیان Kickstarter و pop-up پیروان. “جامعه تنها راهی است که ما می تواند امید به ایجاد پایداری در این رستوران جدید صحنه,” او گفت:. “رستوران و چپ و راست و مدل شدیم تا با فشار کار نمی کنه. شما باید برای ساخت جامعه بنابراین شما می دانید که مردم را نشان می دهد تا زمانی که شما برای باز کردن و به دوستان خود بگویید در مورد تجربه خود را. بدون جامعه ما اینجا نبودیم.”

Musang است که در حال حاضر در خدمت شام چهارشنبه از طریق روزهای یکشنبه و صبحانه شنبه و یکشنبه صبح. در حالی که میراندا ممکن است به صورت عمومی از رستوران او را به در نظر گرفتن اعتبار برای موفقیت آن است. “تیم ما این است که نیروی محرکه” او اصرار داشت. “Musang نیست آشپز محور; آن را در جامعه هدایت می شود. من sous chef یک رشته badass و من مدیر یک رشته badass. آن را دشوار است برای پیدا کردن یک تیم است که معتقد است در این محصول شما می توانید احساس می کنید که هنگامی که شما راه رفتن در درب.”

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.dehec.sutny.im