اولین رله مشعل در بازی های المپیک برلین در سال 1936

A Nazi lighting the torch for the first Olympic torch relay.

نازی روشنایی مشعل برای اولین المپیک مشعل رله. تصویر از المپیا قسمت اول: جشنواره ملل


در تقدیرنامه از بازی های المپیک 2020 که لگد کردن در توکیو در هفته گذشته معیار مجموعه جریان تاریخی آن مجموعه 100 سال از المپیک فیلم های خود را در جریان پلت فرم معیار کانال. این مجموعه شامل 53 فیلم را پوشش می دهد و 41 نسخه از بازی های المپیک از استکهلم در سال 1912 به لندن در سال 2012. هر هفته تا جمعه آینده من برجسته لحظه های مختلف فیلم و از قرن گذشته از المپیک فیلم.


ما تا به حال به بحث در مورد نازی ها در نهایت در این سری است. به عنوان معیار کانال, یادداشت ها “مطلب نوشته شده در مورد Leni Riefenstahl را المپیا از در مورد هر ورزش دیگر مستند در تاریخ است.” و این تا حد زیادی به دلیل علاقه و نازی گه.

حمایت

1936 برلین بازی های المپیک تابستانی بود که اولین بازی های المپیک به تلویزیونی با هیتلر با استفاده از این رویداد به فشار تبلیغات نازی ها. خود فیلمساز Leni Riefenstahl بود گزارش داده شده 7 میلیون دلار برای ایجاد یک فیلم مستند در اطراف بازی با عنوان المپیا. Riefenstahl با اعتبار پیشگام بسیاری از فیلم تکنیک های در المپیااز جمله دوربین در زیر آب, اما من می خواهم به زوم بر روی این اختراع رله مشعل.

Hitler, overseeing the Olympic Games.

هیتلر نظارت بر بازی های المپیک است. تصویر از المپیا قسمت اول: جشنواره ملل

مشعل المپیک بود دوباره به راه افتادند در سال 1928 آمستردام بازی های المپیک, اما آن را تا سال 1936 تحت رهبری المپیک برگزار کارل دیم و رایش وزیر تبلیغات جوزف گوبلز که رله مشعل معرفی شد. هیتلر این ایده را دوست داشت چرا که آن را “chimed کاملا با نازی باور است که کلاسیک یونان بود یک آریایی پیشرو از مدرن آلمان رایش” توضیح بی بی سی در سال 2012.

پشتیبانی غریبه

هیچ قطاری از این ایجاد و یا هیتلر اعتقاد از ارتباط بین رایش آلمان و یونان کلاسیک بهتر از Riefenstahl باز برای المپیا. در دنباله Riefenstahl صرف یک مقدار بیش از حد زمان دغدغه با آلاباستر بدن از مجسمه های یونانی قبل از pivoting به زنده آلاباستر بدن نازی ورزشکاران است. این ورزشکاران نور مشعل المپیک و رله نژاد از المپیا به برلین. مسابقه به پایان می رسد با یک تصویر از هیتلر در برلین بازی (در بالا). ما مکرر این مراسم در هر المپیک از. (در اینجا طرح در حال حاضر برای به تعویق افتاد 2021 توکیو رله مشعل.)

Jesse Owens, looking a little nervous.

جسی اونز به دنبال کمی عصبی است. تصویر از المپیا قسمت اول: جشنواره ملل

این گزارش که هیتلر در ابتدا مردد برای میزبانی بازی های المپیک—برلین اهدا شد بازی قبل از نازی ها قدرت را در سال 1933—اما او در نهایت تحت تأثیر چشم انداز هل دادن Aryanism در جهان است. معروف جسی اونز تضعیف است که کل طرح توسط برنده چهار مدال طلا بیشتر از هر ورزشکار در بازی های المپیک, در 100 متر و 200 متر و پرش بلند و 4 × 100 متر رله. اونز’ قریب به اتفاق پیروزی غیر ممکن بود برای ویرایش و Riefenstahl را المپیا چپ مقدار زیادی از فیلم از اونز برنده شدن و برنده شدن و برنده شدن و برنده شدن است. هیتلر seethed در حالی که اونز ایستاده بود بلندتر از نازی ها سلام.

المپیا قسمت اول: جشنواره ملل در حال حاضر در دسترس به تماشای در معیار کانال:

حمایت

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

ایندکسر