طعم روند: وگاس می خواهم رها کردن است UNLVino می شود تکامل و بیشتر وگاس مواد غذایی اخبار

13th Annual Vegas Uncorkd

سام موریس/لاس وگاس اخبار دفتر

شرکت کنندگان پر کردن باغ خدایان مساحت استخر در طول Grand مزه در 13th سالانه وگاس رها کردن می خواهم توسط Bon Appetit سهشنبه, مارس 10 2019 در Caesars Palace در لاس وگاس.

13-year-old نوار-صفحه جشنواره مواد غذایی شناخته شده به عنوان وگاس رها کردن می خواهد نه توان بازگشت این سال, اما نگران نباشید در مورد بزرگ بهار برنامه ریزی برای آشپزی حوادث. UNLVinoکه جشن آن سال 45 از جمع آوری پول برای کمک هزینه تحصیلی برای دانش آموزان در UNLV Harrah کالج, مهمان نوازی در سال 2019 است تبدیل به تکامل لاس وگاس, محصولات غذایی و شراب تجربهتنظیم برای 18 آوریل در Caesars فروم مرکز کنوانسیون.

رویداد های جدید همکاری بین Caesars Entertainment و جنوب شیشه گر شراب و ارواح در نوادا و محل واقع شده است فقط در شرق غلتک بالا مشاهده چرخ و Linq تفرجگاه بر روی نوار. سرآشپز مشهور بابی پوست کندن, که رستوران محلی مجموعه شامل مسا کوره در Caesars Palace, کوسه در کف دست و بابی برگر کاخ در نزدیکی آریا مفتخر خواهد بود با تناسبات جایزه تعالی. تکامل خود ادامه خواهد داد UNLVino سنت بهره بورس تحصیلی تلاش.

آن را نیز ویژگی های تعاملی “تجربه بر خلاف هر جشنواره قبل از آن متحد کردن چشم صدا و طعم و مزه برای قرار دادن شرکت کنندگان در مرکز از عمل” با توجه به این هفته اعلام خواهد شد. سرآشپزها محلی و نوشیدنی کارشناسان همراه با کسانی که از سراسر جهان را به شرکت در تظاهرات پخت و پز و ارائه نمونه از غذاهای خود را و خلق و تکامل را نیز پیشنهاد شراب و آبجو و کوکتل مذاقات موسیقی زنده و بیشتر.

“دانشجویان و کارکنان در UNLV را Harrah کالج از مهمان نوازی هستند و افتخار به بخشی از این رویداد در هر سال گفت: دانشکده نوازی دین استو کفاش. “این تجربه عملی دانش آموزان ما دریافت خواهید کرد تولید این بزرگ با مشخصات بالا رویداد چیزی است که آنها نمی توانند هر جای دیگری و میراث آنها را برای دیگر دانشجویان از طریق کمک های مالی بورس های تحصیلی است فوق العاده با ارزش است.”

برای تهیه بلیط و اطلاعات بیشتر ، evolutionlv.com. در مورد وگاس رها کردن می شود جای تعجب نیست برای دیدن جدید شبیه آخر هفته از آشپز – رستوران و مبتنی بر برنامه نویسی و, رویدادهای موسیقی پاپ تا بر روی نوار این سال, اما آن را نمی خواهد همکاری با رها کردن می خواهم شریک Bon Appétit magazine.

بیشتر مواد غذایی و رستوران اخبار این هفته:

Click to enlarge photo

خوزه آندرس’ Jamon رول در Tekka نوار.

وگاس رستوران در حال گرفتن برخی از جدی تلویزیون زمان. در فوریه 10 قسمت از “هیچ گذرنامه مورد نیاز با مارکوس Samuelsson,” میزبان و آشپز مشهور (که هنوز هم ندارد وگاس رستوران راه) را به مخاطبان خود همراه بر روی بازدیدکننده داشته است به مات 32 در پالازو و محله چینی ها علاقه چنگدو طعم T&T جینسنگ, کونگ فو, تایلندی, چاق و گاو. و در ماه آینده “وگاس آشپز Prizefight” را اولین آن در شبکه غذایی یک رقابت نشان می دهد که در آن هشت سرآشپزها از سراسر کشور آن را از نبرد در Caesars Entertainment رستوران در هر قسمت با جایزه بزرگ سر آشپز فرفره در جدید مبلغ 10 میلیون Bugsy & Meyer Steakhouse به زودی افتتاح در فلامینگو. آشپز و تلویزیون شخصیت آن بارل میزبان و آشپز/رستوران اسکات Conant ظاهر خواهد شد به عنوان به خوبی. آن را برای اولین بار در مارس 5.

دلیله معشوقه سامسون لاس وگاسنوار نسخه از wildly محبوب هالیوود شام باشگاه اعلام کرده است که افتتاح رسمی تاریخ در Wynn در لاس وگاس May 13. به محل جدید از L. A. مبتنی بر H. چوب گروه خواهد بود طراحی شده توسط تاد-اوری Lenahan در اولین پروژه خود را به عنوان مدیر خلاق افسر وین طراحی و توسعه در رویدادهای فضایی که شناخته شده بود به عنوان رئیس این سالن قبلا خانه Michelin restaurant الکس.

Tekka بار,ژاپنی handroll و خاطر نقطه واقع در داخل بلوک 16 شهری سالن غذا در جهان وطنی راه اندازی مهمان آشپز handroll سری است که دیدن سرآشپزها مختلف ایجاد تخصص handrolls با الهام از امضای خود را آیتم های منو در طول سال. خوزه آندرس لگد آن را با خود Jamón رول هنوز هم در دسترس است در فوریه 9 و دوباره مارس 17-23 و Gambas رول میگو Jaleo را brava سس و سیر aioli است در منوی مارس 10-16 و 24 فوریه تا مارس 1. دیگر سرآشپزها شرکت به زودی شامل ریک Gencarelli از Lardo و کریس Cosentino از “بالا آشپز کارشناسی ارشد.”

باردو Brasserie در آریا طولانی آخر هفته از صبحانه های مورد علاقه برای هر دو مردم محلی و گردشگران را آغاز کرده است در وعده صبحانه آخر هفته به عنوان به خوبی. زمان ساعت از عملیات در حال صبحانه در روز شنبه و پنج شنبه از 8 تا 9:30 صبح صبحانه هر روز از 9:30 صبح تا 1:30 بعد از ظهر و شام روزانه از 5 تا 10:30 p. m. منوی صبحانه شامل املت فرانسوی با gruyere cheese, قهوه هش و salade verte; مین خرچنگ تقلا با کهنه پاک کردن پنیر و قارچ و اسفناج; و شکارچی وفل صدر با لعاب اردک confit و دو تخم مرغ آب پز.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

ایندکسر