نگاهی به یک استراحت و خواندن یک شعر: “از بالاست” توسط Quenton بیکر

حمایت

کمک مالی به El Centro de la Raza را پاسخ اضطراری صندوق امروز در www.elcentrodelaraza.org.

نه هر آژانس بهداشت عمومی انتشار نژادی خرابی رمان coronavirus عفونت نرخ (ahem, واشنگتن, وزارت امور خارجه, وزارت بهداشت) اما آمار اولیه از کسانی که در حال گزارش است که سیاه و سفید و قهوه ای مردم پیمانکاری COVID-19 در disproportionally نرخ بالا.

از Marketplace تحلیل: “از صبح جمعه های آفریقایی تبار ساخته شده تقریبا نیمی از شهرستان میلواکی را 945 موارد و 81 درصد از آن 27 مرگ و میر در یک شهرستان که جمعیت 26% سیاه و…در میشیگان که در آن جمعیت این ایالت است 14% سیاه, آمریکایی های آفریقایی تبار ساخته شده است تا 35 درصد از گروه مورد و 40 درصد از مرگ و میر ناشی از صبح جمعه.”

از یک تجزیه و تحلیل در اقیانوس اطلس: “در ایلینوی عفونت رای در میان آمریکایی های سیاه و سفید دو برابر درصد خود را از دولت و مردم. در کارولینای شمالی, Mecklenburg County, که شامل شارلوت مردم سیاه و سفید شامل 32.9 درصد از ساکنان اما 43.9 از تایید coronavirus موارد از مارس 30.”

چرا این اتفاق می افتد این است که هیچ کس را حدس بزنید. ProPublica به نقل از دانشگاه هاروارد پزشک و اپیدمیولوژی دکتر کامارا جونز می گوید: “COVID فقط دریدن عمیق اتلاف سرمایه در جوامع ما بی عدالتی تاریخی و تاثیر مسکونی تبعیض نژادی است.”

این خبر بد به من یاد شعر خوبی توسط سیاتل شاعر Quenton بیکر که منتشر شد در قرنطینه ستون برای ولتایک مجله ویرایش شده توسط یک دسته از Seattle – و آریزونا مبتنی بر شاعران است. شما می توانید به عنوان خوانده شده بقیه بیکر شعر هر زمان که او منتشر بالاستکه الهام گرفته است تا حدی توسط 1841 برده شورش در Creole. در حالی که شما صبر کنید انتخاب کنید تا به این پر زرق جمهوری از کتابفروشی های محلی خود را.

چند یادداشت:

آیا شما می خواهید برای حمایت از غریبه? کمک در اینجا.

• من مطمئن هستم که چگونه بیکر شروع کتاب کامل طول شعر اما این بخش شروع می شود در medias res با “و پس از آن چه ؟ // ما زندگی می کنند.” آغاز اشعار این راه این است که یک جزء اصلی از حماسه و شعر و هدف آن است که به داستان یک ملت یا مردم. در مورد بالاستبیکر به نظر می رسد ارجاع خاص داستان revolters در Creoleاما خطوط می تواند فقط به عنوان به راحتی به هر موقعیتی که در آن سیاه و سفید آمریکایی که تا به حال به مبارزه برای غلبه بر سیستم های طراحی شده برای سرکوب و کشتن آنها. بیایید می گویند ما اختیار کشتی و آن را به باهاما? پس از آن چه ؟ “ما زندگی می کنند.” بیایید می گویند ما نزدیک شکاف نژادی در بهداشت مسکن و ثروت است. پس از آن چه ؟ “ما زندگی می کنند.”

• در طول شعر بیکر استفاده از ویروسی و کیفری تصاویر مبارزه نژادپرستانه استعارههای مرتبط سیاهی با بیماری و جرم و جنایت در حالی که همچنین نشان دادن درد مبارزه حتی پس از پیروزی. این جایزه برای بسیاری از رشته badass خطوط که تجسم می رود به “پشت سر هم از تخم جنین / نام ما aerosoled به عنوان ویروس // چگونه گسترده و انعطاف عقب باید / به rehome هر گلوله که ما را پیدا می کند” و “ما lustral bloodbearers / perfecters از نشت / unkillable/فراری مرده است.” توجه کنید که چگونه صدا از “نشت” نشت به “unkillable” که در آخرین خط و درود می فرستم multivalence از عبارت “فراری مرده است.”

• بیکر به پایان می رسد این شعر با یک تصویر سیاه و سفید فراوانی: “بله ما قطع سر مار / ساخت پانوراما از پایان آن / درمان هر قراضه از سیاره مانند درخت عرعر دانه.” که آخرین تصویر بازدید مانند طراوت یک لیوان آب یخ بعد از این همه خون و دل و روده و خشونت که قبل از آن نشان می دهد یک نوع شکوفایی تجدید حتی از کوچکترین دانه.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im