پیری موفق: شما باید سعی کنید به مولد در طول همه گیر?

س: من 70 سال سن و بازنشسته شده اند برای چندین سال. قبل از همه گیر زندگی من بود و بسیار فعال و داوطلب, رفتن به, فیلم, سرگرم کننده, دوستان, میزبانی کتاب من و بیشتر. بله اسحاق نیوتن اختراع حساب دیفرانسیل و انتگرال و شکسپیر نوشت: “شاه لیر” در حالی که هر دو روی زمین افتاده بودند. که بسیاری از فشار است. من ترسم بین احساس نیاز به مولد و انجام کارها — اطلاعات و یا ایجاد چیزی و یا گرفتن مشاوره از مقالات نشان می دهد آن را خوب به انجام هیچ چیز نیست و شاید حتی سالم است. کدام روش بهتر است ؟ با تشکر. M. D.

عزیز M. D.: هر یک از ما متفاوت در پاسخ به این همه گیر و مستند.

بیایید شروع با نیاز به احساس مولد که می توانند به کار به عنوان به خوبی به عنوان افراد بازنشسته. بهره وری آمریکایی ارزش آغاز شد که در 1600s با Puritans ارزش نهادن به اوقات فراغت به عنوان یک فعالیت است که فعال کار می کنند. نه مولد بودن تقریبا گناهکار است. امروز در محیط کسب و کار بهره وری است که چقدر شما می توانید انجام اندازه گیری خروجی هر واحد ورودی مانند مقدار زمان آن طول می کشد برای تولید چیزی. در هر روز از نظر مولد بودن نشان می دهد شما در حال انجام چیزی از ارزش. ما با بمباران مقالات ما یادآوری میکند که ما به تازگی در بر داشت زمان ما نیاز به سازماندهی هر اتاق در خانه ما تبدیل شدن به یک متخصص آشپز یا نانوا و در شکل. فشار برای بهبود بهره وری و جدید است و اغلب منجر به نتایج مفید.

در مقابل مقالات نوشته شده در محاسن از انجام هیچ چیز در حالی که پناه در محل. مشاوره است که فقط به توقف تلاش بسیار سخت به مولد و فقط خوشحالم که برای به دست آوردن. دورین Dodgen-مگی یک روانشناس با تمرکز بر مغز و خستگی (که نشان می دهد انجام هیچ چیز) نشان می دهد که وسواس ما با بهره وری ساخته شده است ما مخالف به خستگی. او نگران است که ما نمی توانیم صبر کنید در یک خط و بدون بیرون کشیدن تلفن همراه ما و در پاسخ به متن و یا ایمیل. مزمن خستگی در نظر گرفته شده است ناسالم و می تواند منجر به افسردگی و استرس و حتی اعتیاد به مواد مخدر. وضعیت فعلی ما منحصر به فرد است به حداقل می گویند. برای کسانی که در زندگی آینده اغلب هیچ کس هیچ انتظاری از ما و هیچ کجا وجود دارد به حداقل بدون محدودیت.

من متوجه لحظات وقت اضافی زمانی که من شروع به تماشای دو Peregrine شاهین بالا بردن جوجه های خود را در یوتیوب. برخی از ما شده اند پس از تماشای مادر شاهین گذاشته تخم مرغ خود را. خود پیشرفت کرده است و حتی موضوع بحث شده است در میان دوستان است. من نامشخص است اگر من را ساخته اند که زمان برای تماشای ایجاد یک شاهین-خانواده پرنده قبل از Covid-19.

افراد با استفاده از این زمان اضافی در راه است که به نظر می رسد تولیدی و یا معنی دار و همچنین به عنوان یک زمان به کم کردن سرعت. من با صحبت یک 75 ساله که به تازگی بازنشسته پس از پیشرو دو سازمان های غیر انتفاعی. او با استفاده از این زمان به عنوان یک فرصت پر کردن زندگی خود را با چیزهای جالب و لذت بردن آرام سرعت. او درگیر است با یک تمرکز حواس, کلاس مدیتیشن در هر روز و متعلق به یک عدالت اجتماعی و همچنین معنوی کتاب ، برای اولین بار او دعوت برادر خود را برای یک فاصله اجتماعی ناهار در باغ خود را. “من هرگز انجام داده اند که قبل از همه گیر چون من بیش از حد شلوغ بود,” او گفت:. او قصد دارد برای ادامه برادر-خواهر ناهار و فعالیت های جاری.

به عنوان کسب و کار خود را تبخیر شده است 70 سال قدردانی زمان برای انجام چیزهایی که او قبلا هم برای او خواندن و تماشای تلویزیون را نشان می دهد و بازگشت به یکی از سرگرمی های خود را طراحی. بر خلاف دوستان که طراحی آنلاین البته علوم برای برادرزاده اش او احساس می کند بدون نیاز به انجام یک پروژه یادگیری ایتالیایی و یا چگونه به طبخ. در این لحظه او با بهره گیری از این غیر متعهد زمان. در یک ماه دیگر گفت: “من ممکن است بالا رفتن از دیوار است.”

77 ساله که دارای وزن و مسائل مربوط به سلامت بود و بیحرکت قبل از همه گیر هنوز هم لذت بردن از رفتن به رستوران ها و فیلم. در حال حاضر او تنها به تماشای تلویزیون و نا امید است پس از چند چیز او لذت می برد در دسترس نیست. او در حال انجام هیچ چیز و خوشحال است در مورد آن. قبل از همه گیر 80 سال است که در سلامت خوب لذت می برد بازی پوکر با دوستان رفتن به بازار کشاورز و قمار مشترک همان نا امیدی. هر دو با حوصله خالی بار نه به عنوان یک عمدی مهلت اما بیشتر به عنوان یک نتیجه از محدودیت ها به زندگی خود را با هیچ جایگزین.

M. D., این در واقع یک زمان گیج کننده. شاید این انتخاب است که باینری نمی; آن را به یک یا دیگر. و نه آن را یک بار به آزمایش با آنچه با این نسخهها کار. در نظر کاوش ترکیبی از فعالیت های معنی دار در سرعت راحت; نوع به خودتان. مهمتر از همه ایمن ماندن و هست.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de