به عنوان St. Paul مربیان رای پنج شنبه در اعتصاب ممکن است آنها را با فکر کردن در مورد به مراتب بیشتر از حقوق و مزایای.

برای پنجمین مستقیم قرارداد چرخه St. Paul فدراسیون از مربیان است “چانه زنی برای مشترک خوب” اتخاذ اتحادیه معلمان شیکاگو استراتژی مذاکره طیف گسترده ای از موضوعات که برخی از سقوط خارج از معمول جبران و شرایط کار.

از سال 2012 این اتحادیه مذاکره اندازه کلاس محدودیت پرداخت می شود, معلم, بازدید دانش آموزان خود را’ خانه یک رویکرد جدید به مدرسه, آب و هوا و استخدام بیشتر مشاوران و مددکاران اجتماعی پرستاران و روانشناسان در میان دیگر تعهدات است.

این اتحادیه را بالا اعلام اولویت های سلامت روانی تیم برای هر مدرسه بیشتر کارکنان چند زبانه و سبکتر حجم کار به صورت ویژه کارکنان آموزش و پرورش.

زمان مذاکرات

اتحادیه گسترده به روش چانه زنی ساخته شده برای زمان مذاکرات است. حتی با یک هیئت مدیره مدرسه بسته بندی شده با اتحادیه و تایید electees وساطت هنجار است و در حال حاضر اعتصاب تهدیدات معمول است.

در ماه دسامبر این اتحادیه به نام دولت واسطه بعد از مدرسه منطقه حاضر به شرکت در یک لیست طولانی از طرح های نامربوط به جبران خسارت است.

پس از رهبران اتحادیه در اوایل این ماه یک اعتصاب رای تاریخ برای سومین بار پس از سال 2014 سرپرست جو Gothard گفت که او امیدوار است به “محدود کردن تعداد اولویت بنابراین ما می توانیم در مجموع تمرکز بر آنچه که از بزرگترین نگرانی است.”

در سال 2018 احزاب رسیده عقد قرارداد و یک روز قبل از اعتصاب برنامه ریزی شده. این قرارداد شامل یک وعده به کار با هم در یک ملک مالیات همه پرسی که در ماه نوامبر که به افزایش بودجه سالانه حدود 18 میلیون دلار.

اما بیشتر از انتظار ثبت نام و زیان در این سال هزینه منطقه $4.4 میلیون درآمد.

مدرسه منطقه ارائه کرده است که اتحادیه معلمان $9.6 میلیون دلار در هزینه های خود را بیش از دو سال از قرارداد — به اندازه کافی برای یک 1.5 درصد پرداخت افزایش این سال و 2 درصد در سال آینده است.

اتحادیه نامیده می شود که مقدار “خودسرانه” و کمتر از این منطقه باید قادر به پرداخت هزینه با توجه به افزایش مالیات.

اتحادیه حقوق و دستمزد پیشنهاد تنهایی — افزایش 3.4 درصد و 2 درصد — هزینه بیش از این منطقه را به مقدار مورد نظر.

در $75,199 میانگین معلم پرداخت در St. Paul مدارس دولتی در سال گذشته رتبه دوم را در میان دولت های عمومی مدارس.

در اینجا نگاهی به برخی از طرح های دیگر:

سلامت روحی و روانی تیم

این اتحادیه می خواهد حداقل یک وقت مددکار اجتماعی و مشاور و پرستار و رفتار مداخله متخصص در هر مدرسه به عنوان به خوبی به عنوان یک افزایش در تعداد روانشناسان شاغل در منطقه و آموزش های بهداشت روانی برای کارکنان. مدارس بزرگتر خواهد بود تضمین اضافی کارکنان.

Gothard روز دوشنبه گفت که دانش آموزان نیاز به حمایت بیشتر اما “برابر با نیروی انسانی نگهداری می شود تضمین شده نسبت است نه مالی یک واقعیت است.”

حتی زمانی که اخیر قرارداد را تضمین موقعیت خاص منطقه تلاش کرده است برای پر کردن برخی از این مشاغل است.

آموزش و پرورش ویژه

معلمان خواستار ویژه کلاس آموزش اندازه محدودیت های تعیین شده توسط سیستم توزین که ایجاد کوچکتر کلاس برای دانش آموزان بیشتری نیاز دارد.

آنها همچنین می خواهید برای اطمینان از معلمان دبستان زمان که گرفته می شود تا با ارزیابی و کارهای دیگر ربطی به آموزش.

زبان آموزان انگلیسی

زیر آتش از معلمان و پدر و مادر طرح دعوی در دادگاه و وزارت امور خارجه آموزش و پرورش منطقه در سال 2017 و 2018 استخدام معلمان بیشتر و تغییرات دیگر به راه آن می آموزد که زبان انگلیسی زبان آموزان است.

این اتحادیه در حال حاضر می خواهد یک شرکت محدود در یادگیرنده زبان انگلیسی کلاس اندازه و نه یک هدف.

جداگانه پیشنهاد تماس برای استخدام 50 جدید چند زبانه کارکنان و پرداخت اضافی برای کارکنان فعلی که صحبت می کنند زبان های متعدد به عنوان بخشی از شغل خود.

شیوه های ترمیمی

اتحادیه پیشنهاد به دنبال ایجاد شیوه های ترمیمی ثابت دائمی در منطقه زیر یک پروژه آزمایشی است که با آغاز سال 2016 قرارداد هستند.

ترمیمی شیوه های استخدام دایره بحث با تاکید بر ایجاد ارتباط و آسیب جبران خسارت بیش از مجازات و محرومیت. معلمان فکر می کنم آن می تواند در بهبود فرهنگ مدارس خود کاهش دانشجو تعلیق و بهبود حضور و غیاب.

پیشنهاد خود را ادامه خواهد داد بودجه ترمیمی شیوه های هماهنگ در تاسیس مدارس و پرداخت علاوه بر این تا شش بیشتر مدارس در هر سال.

Gothard گفت و پشتیبانی از شیوه های ترمیمی و قصد دارد به صرف بیشتر در آن از قرارداد نیاز برای سال بعد.

حمایت کمک

این اتحادیه می خواهد منطقه در دفاع از انواع ایده ها. آنها عبارتند از لابی گری برای یک مهلت قانونی برای مدارس; جذب بیشتر دانش آموزان و درخواست کمک های مالی از کالج های خصوصی و غیر انتفاعی سیستم های سلامت در سنت پل که بدون پرداخت مالیات اموال.

منطقه و معلمان آیا تیم در یک کمپین استخدام در سال 2018 و برخی از اعضای هیئت مدیره مدرسه اضطراب در مورد ثبت نام و زیان کرده اند گفت: آنها می خواهم برای جلوگیری از, منشور جدید مدارس از باز کردن.

ادغام

داشتن شرکت در یک مدرسه ادغام نیروی کار در سال 2017, اتحادیه می خواهد منطقه را به تنظیم یک جدول زمانی و شروع به اجرای توصیه های.

تحت این گزارش معیارهای هفت منطقه مدارس در آن زمان بودند تفکیک شده یا به دلیل بیش از 90 درصد یا کمتر از 35 درصد از آن ثبت نام شدند و کم درآمد و یا دانش آموزان از رنگ.

رهبران منطقه گفت: در روز سه شنبه جلسه هیئت مدیره که ادغام گزارش اطلاع رسانی خواهد شد تلاش برای بهتر تراز منطقه مدارس و برنامه به جامعه بهره. که دو سال است این پروژه انتظار می رود در نتیجه در برخی از مدارس و بسته شدن برنامه های در حال گسترش و یا تغییر مکان.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im