زندگی ارشد: آلزایمر, زوال عقل معنا نیست که از دست دادن صمیمیت با شریک

Category: لاس واگاس دیلی نیوز

توسط David W. Hart, Ph. D.

مشارکت نویسنده

David W. Hart, Ph. D.

من به تازگی با یک گروه از شوهران و همسران مراقبت از همسر و یا شریک زندگی مبتلا به زوال عقل, و ما تا به حال جذاب ترین و نیرو مکالمه. گروه ما ملاقات کرده است به طور مداوم برای بیش از یک سال و فضایی ایجاد کرده ایم که آغشته با درجه بالایی از ایمنی و اعتماد است که اجازه می دهد تا کاربران برای به اشتراک گذاشتن کمی بیشتر vulnerably از آنها ممکن است در غیر این صورت.

طول اولیه ما را بررسی کنید-در یکی از کاربران درخواست برخی از زمان برای انجام برخی از مراحل کار. گفتگو آمد که بعد از آن قابل توجه عمدتا به دلیل من می توانید تعداد یک دست چند بار این موضوع مطرح شده است در حدود 15 سال من زد مراقب پشتیبانی گروه. عضو می خواستم به صحبت در مورد رابطه جنسی.

معلوم شد او تنها کسی نیست که.

متعاقب آن گفت و گو شد پر از شور و غم و اندوه طنز و کنجکاوی است. ما صحبت در مورد صمیمیت, جاذبه های, غم, محدودیت های فیزیکی و حتی اخلاق جنسی با یک همسر که دچار نارسايی شناختی. من اعتقاد دارم که همه ما راه می رفت دور از ارز با دیدگاه های جدید و بیشتر قلب باز.

اگر شما به عنوان خوانده شده من ستون به طور منظم کار کنم در جامعه و با مشتریان الهام بخش نوشتن من فوق العاده است. ستون امروز متفاوت است. در زیر برخی از گسترده تم برون یابی از ما بحث bookended توسط برخی بالینی دانش.

اعداد

یکی از رایج ترین افسانه ها در مورد پیری است که سالمندان یا جلوگیری از داشتن رابطه جنسی و یا می تواند از جنس های مختلف جسمی و روحی ،

اما افراد مسن در ادامه با بهره گیری از فعال زندگی جنسی از جمله کسانی که اختلال شناختی. اگر چه داده های نظر سنجی نشان می دهد فرکانس جنسی می کند با افزایش سن کاهش این تعداد نیز نشان از طراوت و چالاکی از تمایلات جنسی در سن بالا. یک نماینده ملی مطالعه جامعه-خانه, مسن, بزرگسالان یافت می شود که بیش از 50 درصد از شرکت کنندگان گزارش شده است که از نظر جنسی فعال; نیمی از کسانی که پاسخ دهندگان گزارش شده درگیر شدن در فعالیت جنسی دو تا سه بار در هر ماه.

همان مطالعه همچنین نشان داد که احتمال بودن از نظر جنسی فعال در میان کسانی که گزارش سلامت خود را به فقیر و یا نمایشگاه در مقایسه با کسانی که سلامت گزارش شده است که بسیار خوب یا عالی بود به طور قابل توجهی پایین تر است.

جای تعجب نیست که حدود نیمی از پاسخ دهندگان (زنان و مردان) گزارش شده داشتن حداقل یکی از پر دردسر مشکل جنسی و تقریبا یک سوم گزارش داد دو پر دردسر و مشکلات از جمله اختلال در نعوظ فقدان علاقه و عدم توانایی در اوج. عوارض جانبی داروها نیز می تواند اثرات منفی بر عملکرد جنسی. قابل توجه بازدارنده از روابط جنسی در زندگی آینده است اختلال شناختی در درجه اول مربوط به شروع آلی زوال عقل است.

بر اثر زوال عقل

همکاران از افراد مبتلا به زوال عقل اغلب گزارش معنی دار تغییرات در این رابطه از جمله از دست دادن همراهی متقابل ارتباط و درک مترقی و ترکیب غم و اندوه و از دست دادن با توجه به کاهش توانایی تغییر مسئولیت ها و نقش ها و کاهش در فعالیت های مشترک.

همسر مراقبت از همکاران به اشتراک گذاشته اند با من که جذابیت و یا جاذبه جنسی شروع به تغییر به عنوان یکی از دوست داشتنی خود را پیشرفت زوال عقل. ویژگی هایی که قبلا جذاب از جمله عقل نقش های جنسیتی و شخصیتی تغییر در طول زمان و اغلب تاثیر منفی بر فعالیت جنسی است.

مشتریان با زوال عقل را گزارش کرده اند سرخوردگی و احساس گناه است که روز به روز نیاز ممکن است سنگین تبدیل به همسران خود یک اثر است که همچنین می توانید encumber زندگی جنسی خود.

نزدیکی و صمیمیت

تشخیص زوال عقل را رد می کند صمیمیت جنسی یا.

در یک مطالعه انجام شده توسط بالارد و همکاران (1997), مصاحبه با همکاران نشان داد که نزدیک به 23 درصد از زوج بودند که در ادامه آنها روابط جنسی است و آنها معتقد بودند که فرد مبتلا به زوال عقل راضی بود.

در طول سال من شنیده ام گزارش از هر دو زن و شوهر و افراد مبتلا به زوال عقل که صمیمیت با شرکای خود تقویت شد به عنوان یک نتیجه از زوال عقل تشخیص است. یکی از مشتری های مشترک که شوهر او گفت که او دوست داشت او را بیشتر; یکی دیگر از توصیف حالت های جدید از محبت از جمله بیشتر دست در آغوش بگیرید و نوازش بر روی نیمکت. بسیاری از زوج ها ازدواج خود را بازگو قول و تکیه به یک تعهد مادام العمر به عنوان یک پایه و اساس برای مقابله با زوال عقل مرتبط با چالش های.

اخلاق جنسی

همسر مراقبت از همکاران ممکن است پیدا کردن آن دشوار است برای تعیین اگر عزیزان خود را دارای ظرفیت شناختی به رضایت به فعالیت جنسی و تعجب می کنم اگر آنها خودخواه بودن یا غیر مسئولانه با رسیدگی به نیازهای جنسی خود را از طریق خودارضایی و یا به دنبال یک رابطه جنسی خارج از ازدواج خود را.

من فکر می کنم در مورد حکم دیوان عالی عدالت ساندرا روز اوکانر شوهر, Jay; در حالی که زندگی در مراقبت از حافظه جامعه شده مبتلا به بیماری آلزایمر Jay سقوط در عشق با یکی دیگر از ساکنان و شروع یک رابطه صمیمی با او با وجود اینکه ازدواج اوکانر.

من نمی توانم تصور کنید که چگونه از لحاظ عاطفی دشوار است که باید برای عدالت, اما من تصور می کنم که او را درک essentialness از روابط صمیمی و ارتباط و در واقع خودش است.

این واقعیت پیچیده است که به احتمال زیاد نیاز به ملاحظه اکتشافات از راه حل های ممکن است.

تعدادی از مطالعات من بررسی برای این ستون را تشویق متخصصان پزشکی به انجام یک کار بهتر از چک کردن در با همه افراد مسن به کشف جنسی خود زندگی می کند. بیماران بیش از حد می شود به احتمال زیاد خود طرفداران آوردن تا سوالات مربوط به سلامت جنسی خود را به ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی. مثل همیشه احساس رایگان برای رسیدن به با پرسش ها و نظرات.

دیوید هارت, Ph. D., مدیر خدمات بالینی در همیشه بهترین مراقبت ارشد خدمات در تورانس و یک عضو هیات علمی در گروه مشاوره در دانشگاه ایالتی کالیفرنیا در فولرتون. هارت موسس صندلی و عضو جنوب خلیج زوال عقل, آموزش و پرورش کنسرسیوم تخصص در کار با افراد مسن مبتلا به دمانس و خانواده خود را. برای کسب اطلاعات بیشتر به alwaysbestcaresouthbay.com و یا تماس با او را در [email protected] یا در (310) 792-8666.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im