سانتا سوزانا زمینه آزمایشگاه می تواند تبدیل به سایت فرهنگی; برخی از ترس که مانع سمی پاکسازی

آلاینده سانتا سوزانا زمینه آزمایشگاهی ممکن است تبدیل به یک سایت فرهنگی تحت یک پیشنهاد جدید ثبت شده توسط ناسا با ایالت کالیفرنیا دفتر حفظ تاریخی.

در 70 صفحه و نامزدی نامه زمینه با وزارت امور خارجه سازمان ناسا ارائه کرده است به حفظ کل سانتا سوزانا منطقه که گرداگرد Burro آپارتمان نقاشی غار یک رکورد منحصر به فرد از قبل از تاریخی بومی آمریکا pictographs.

اما پیشنهاد نمی نشستن به خوبی با برخی از دره سن فرناندو ساکنان که می گویند Burro آپارتمان منطقه اشغال تنها کسری از 2,850 هکتار زمین و تعیین کل منطقه خواهد اجازه می دهد ناسا به راه رفتن به دور از تعهد خود را به طور کامل تمیز کردن سایت سرند با مواد شیمیایی سرطان زا و زباله های رادیو اکتیو.

نمایندگان ناسا نمی بازگشت به درخواست دهید.

“حرکت کل مستقر شد توسط ناسا می توانید از داشتن برای انجام پاکسازی این سایت گفت:” دنیس Duffield با لا فصل از پزشکان برای مسئولیت اجتماعی است. “اگر آنها (NASA) مورد احترام این سرزمین آنقدر, آنها نمی خواهد که آن را آلوده وحشتناکی.”

Burro آپارتمان است که قدمت آن تا زمانی که از 5000 سال پیش توسط آمریکایی های بومی به عنوان یک تشریفاتی سایت. این مکان تنها در منطقه که در آن دو فصل زمستان و تابستان solstice مشاهده سایت ها در شواهد. و در حالی که محل دقیق این غار مخفی نگه داشته شده است برای محافظت از آن را از خرابکاری آن را شناخته شده است که این جمع در این منطقه متعلق به ناسا.

اواخر رودی ارتگا Sr, Fernandeño Tataviam رئیس جمهور (تصویر 2 از سمت چپ) بحث Burro آپارتمان تصویر نگاری سایت در سانتا سوزانا زمینه آزمایشگاهی, ca. 1970s. حسن نیت ارائه میدهد از Fernandeño Tataviam گروه از ماموریت سرخپوستان.

“توانایی برای جشن solstices در این سایت در نظر گرفته شده است یک بخش حیاتی از تجدید حیات محلی و فرهنگ بومی آمریکا” ناسا گفت: در نامه ای واصل با ایالت کالیفرنیا دفتر حفظ تاریخی. “حضور این رصدخانه در Burro آپارتمان باعث می شود این مهم تشریفاتی سایت در Simi تپه منطقه هنوز هم در حال استفاده است و لازم است برای تجدید حیات بومی محلی فرهنگ آمریکایی است.”

اجداد چندین قبایل بومی آمریکا اقامت در این منطقه از جمله Fernandeño Tataviam گروه از ماموریت سرخپوستان Gabrieleño گروه از ماموریت سرخپوستان این Kizh ملت و Barbareño, Ineseño و Ventureño Chumash با توجه به سند.

Kenneth کان رئیس قبیله ای برای Santa Ynez گروه از Chumash سرخپوستان در بیانیه ای گفت که قبیله “همچنان به کار با ناسا در تعیین کل Burro آپارتمان سایت به عنوان یک سنتی اموال فرهنگی برای فهرست ملی ثبت اماکن تاریخی.”

قبیله ای رئیس جمهور در Fernandeño Tataviam گروه از ماموریت سرخپوستان رودی ارتگا جونیور گفت: در بازدید از این سایت با پدرش در دهه 1970 به مطمئن شوید که مصنوع بود “حفظ و محافظت شده است.”

“این امر می تواند به خوبی آن را به عنوان یک تاریخی یا حفظ منطقه” او گفت:, و اضافه کرد که ناسا “را حذف تابش هر گونه مواد شیمیایی و هر چیزی که مضر است به زمین. یکی از چیزهایی که کلیدی است که طبیعت را درمان می شود.”

اما منتقدان بر این باورند با تلاش برای تعیین منطقه یک سایت فرهنگی ناسا در تلاش است به دور از یک 2010 توافق با دولت برای تمیز کردن خاک در آن بخش از میدان به دقیق ترین استاندارد است.

سال گذشته ناسا بازرس اداره کل گفت: پاکسازی خواهد هزینه 500 میلیون دلار را 25 سال برای تکمیل شد و به طور کلی “دست یافتنی نیست.”

Duffield, از LA فصل از پزشکان برای مسئولیت اجتماعی گفت: ناسا نامزدی را نشان می دهد “بی اعتنایی مطلق برای سلامت جامعه زندگی می کنند که در نزدیکی محل. اگر شما می خواهید به افتخار و احترام افرادی که بیمار شد و درگذشت از سانتا سوزانا آلودگی و افتخار و احترام به سابقه است که از زمین و سپس بازگرداندن آن به راه آن بود و قبل از آن را آلوده و سپس شما می توانید در نظر بگیرید نامزدی.”

بومی آمریکایی صفحات را نه فقط در برابر آزمون زمان, اما تست از راکتورهای هسته ای و موشک های قدرتمند در بعد از جنگ جهانی دوم دوران.

از سال 1948 ناسا انجام شده هزاران نفر از موتور موشک شلیک در چهار تست مناطق در سایت. در 1950s ناسا ساخته شده است چند تست می ایستد از جمله آلفا براوو کوکا و دلتا. بعد دو نفر از کسانی که ایستاده بودند استفاده می شود برای تست برنامه آپولو که راه اندازی فضانوردان به ماه. در سال 1959 یک راکتور هسته ای تا حدی ذوب شده را در یک پاکت شناخته شده به عنوان منطقه چهارم آلوده بخشهایی از این زمینه و انتشار آلودگی رادیواکتیو بر اساس این گزارش.

این روزها این منطقه احاطه شده توسط جوامع مسکونی از جمله چتسورث هزاران نفر اوکس کنگا پارک و Simi دره که در آن حدود 400000 نفر زندگی می کنند.

در اوایل این ماه در این گروه از مواد سمی کنترل اداره نظارت بر پاکسازی گفت که این امر برگزاری همه طرف های مسئول برای تکمیل بازسازی روند.

شهرستان ونتورا میراث فرهنگی هیئت مدیره را در نظر ناسا نامزدی شنبه 29 ژوئن در 2:15 بعد از ظهر در یک نشست مجازی در https://us02web.zoom.us/j/89459809870?pwd=c1hKYkdJM2lSUG90M0lNbDVzVnIydz09. شرکت کنندگان ID: 032294. شرکت کنندگان نیاز به پاسخ به دعوت برای پیوستن به جلسه.

در حالی که نظر نوشته شده ممکن است فرستاده شده توسط ایمیل در طول جلسه عمومی را تشویق به ارسال نظرات بعد از ساعت 10:00 صبح روز دوشنبه 29 ژوئن سال 2020 به Dillan موری از طریق ایمیل در [email protected]

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de