به اندازه کافی بد است که یک مستبد است تست دموکراسی آمریکایی. در حال حاضر oligarch در تلاش است برای خرید در انتخابات ریاست جمهوری.

مایکل بلومبرگ خالص ارزش بیش از 60 میلیارد دلار. سالانه بازگشت بر 60 میلیارد دلار است که حداقل 2 میلیارد دلار — است که آنچه بلومبرگ می گوید او را پور به خرید به بالاترین مقام در زمین.

در ماه ژانویه به تنهایی بلومبرگ صرف بیش از 300 میلیون دلار در کمپین های تبلیغاتی. که بیش از هیلاری کلینتون صرف تبلیغات در کل ریاست جمهوری اجرا شود. این تقسیم عددی بر مضرب از آنچه دیگر نامزدهای دموکرات را صرف در تبلیغات از جمله میلیاردر تام Steyer.

بلومبرگ در حال حاضر صرف بیشتر در Facebook ads از مغلوب ساختن پیشی جستن و بیش از, جو بایدن, Elizabeth Warren, برنی ساندرز و پیت Buttigieg ترکیب شده است. خود را پرداخت کمپین کارکنان است که سه بار به عنوان بزرگ به عنوان برگ برنده را پنج بار بایدن ،

قلب بلومبرگ کمپین پیام این است که او به اندازه کافی پول به ضربه تهمت خارج از آب است. برای نشان دادن این بلومبرگ خریدم 10 میلیون دلار تبلیغ Super Bowl که ناودان مغلوب ساختن پیشی جستن در وسط بازی بزرگ و او bashed مغلوب ساختن پیشی جستن دوباره در ملی تبلیغ تنها چند ساعت قبل از مغلوب ساختن پیشی جستن دولت از آدرس اتحادیه.

اگر مغلوب ساختن پیشی جستن را عصبانی توییتهایی هر گونه فشار سنج بلومبرگ تاکتیک ها در حال گرفتن در زیر پوست نازک جمهور شکننده اپیدرم.

در همین حال کمیته ملی حزب دموکرات قرار دادن رادیو فردا در بحث مرحله با رها کردن فرد اهدا کننده آستانه که از آن استفاده می شود برای اولین بار هشت بحث احتمالا به دلیل بلومبرگ نیست و گرفتن کمک های مالی.

برای شرکت در Feb. 19 بحث در لاس وگاس دموکراتیک نامزد خواهد شد نیاز به نشان می دهد حداقل 10% پشتیبانی در پای صندوقهای رای است. بلومبرگ دیوار-به-دیوار تبلیغات را به او می دهد یک شات خوب. در فوریه. 3 او گره خورده با وارن در مقام سوم در صبح مشورت ردیابی نظرسنجی. او در چهار صفحه در بسیاری از سوپر شنبه متحده است.

بلومبرگ برخی از جذاب ایده های سیاست. او برای کنترل اسلحه می خواهد برای معکوس کردن تغییرات آب و هوایی و به دنبال افزایش حدود 5 تریلیون جدید درآمد مالیاتی از بالا بگیر و شرکت ها از جمله لغو مغلوب ساختن پیشی جستن 2017 کاهش مالیات و 5 درصد “اضافه کردن” درآمد بالای 5 میلیون دلار در سال است.

اما بلومبرگ نیز یک قهرمان وال استریت. او مبارزه در برابر اصلاحات پس از نزدیک به بحران وال استریت در سال 2008. خود را از ثروت شخصی است که هر بیت به عنوان مات به عنوان مغلوب ساختن پیشی جستن. خود را از طریق ده سال به عنوان شهردار نیویورک او حاضر به انتشار خود را در اظهارنامه مالیاتی فدرال. حتی به عنوان یک نامزد برای ریاست جمهوری او هنوز هم داده نشده است, و یک تاریخ برای انتشار. و به یاد داشته باشید او را در تلاش برای خرید در انتخابات ریاست جمهوری.

امریکا تا به حال برخی از استعداد و توانایی رئیس جمهور بودند که فوق العاده ثروتمند — Franklin D. Roosevelt, تدی روزولت و جان اف کندی ،

مشکل نهفته است در این پیوند ثروت و قدرت که در آن کسانی که با ثروت بزرگ از آن استفاده کنید برای به دست آوردن قدرت های بزرگ است. این است چگونه الیگارشی دموکراسی از بین می برد.

کلمه “الیگارشی” می آید از کلمه یونانی “oligarkhes” به معنی “چند قانون یا فرمان.” آن را اشاره به یک دولت و چند بسیار غنی مردم است.

از سال 1980 سهم از ثروت متعلق به ثروتمندترین 400 آمریکایی ها تا چهار برابر شده در حالی که سهم متعلق به کل پایین نیمی از امریکا کاهش یافته است. ثروتمندترین 130,000 خانواده ها در حال حاضر خود را تقریبا به همان اندازه به عنوان پایین 90% — 117 میلیون خانواده — ترکیب شده است. سه ثروتمندترین آمریکایی ها خود را به عنوان حد پایین نیمی از جمعیت. مایکل بلومبرگ هشتمین فرد ثروتمند در آمریکا

چقدر از این پول را پیدا کرده است راه خود را به سیاست است. در چرخه انتخابات سال 2016 میلادی ثروتمندترین 1/100th از 1 ٪ از آمریکایی ها حساب برای شکستن رکورد 40 ٪ از تمام کمک های مبارزات انتخاباتی.

بر خلاف درآمد و یا ثروت و قدرت است که یک بازی با حاصل جمع صفر. بیشتر از آن را در بالا کمتر از آن در هر نقطه دیگری است.

نیم قرن پیش زمانی که امریکا تا به حال بزرگ و رو به رشد طبقه متوسط و کسانی که در سمت چپ می خواستم قوی تر اجتماعی و شبکه های ایمنی و بیشتر سرمایه گذاری های عمومی در مدارس و جاده ها و تحقیقات است. کسانی که در سمت راست به دنبال تکیه بیشتر بر بازار آزاد است.

اما به عنوان قدرت و ثروت را نقل مکان کرد به بالا هر کس دیگری — که آیا در سمت راست یا سمت چپ قدیمی — تبدیل شده است disempowered. امروز بزرگ تقسیم نیست بین چپ و راست. آن را بین دموکراسی و الیگارشی.

بلومبرگ است که بی شک بخشی از این الیگارشی. این باید به طور خودکار رد صلاحیت او را, اما آن را باید تنظیم کردن آلارم. اگر تنها راه ما می تواند خلاص شدن از شر sociopathic مستبد به نام تهمت با یک میلیاردر به نام عصر ایران, ما باید به انتخاب oligarch.

من امیدوارم که آن را نمی کند به آن می آیند. حکومت معدودی از ثروتمندان بهتر است از ظلم و ستم. اما نه به عنوان خوب به عنوان دموکراسی است.

سابق وزیر کار رابرت رایش استاد سیاست عمومی در دانشگاه کالیفرنیا در برکلی و نویسنده “Aftershock: آینده اقتصاد و آمریکا در آینده است.” او نوشت: این ستون برای تریبون سرویس خبری.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.dehec.su