خوب برای شما Stillwater. آن را به چهار زیر صفر که پنج شنبه شب, St. Paul ارکستر مجلسی کنسرت آغاز شد اما شما جرأت به هر حال تقریبا پر Trinity Lutheran Church. و هنگامی که SPCO و مدیر هنری کیو-Young Kim, اعلام کرد که موتزارت 29th, سمفونی خواهد بود نقل مکان کرد تا نیمه اول این کنسرت و ارکستراسیون از یک کار به مراتب کمتر آشنا 20th-century رومانیایی آهنگساز George Enescu تبدیل خواهد شد و در آخر شما می توانید از صعود آن پس از موتزارت و سر خود را گرم و گرم و نرم خانه.

اما شما نمی. تقریبا همه باقی مانده برای نیمه دوم و پاداش خود را بود این کنسرت هیجان انگیز ترین عملکرد. یکی از SPCO را ویولونیست مورین نلسون در زمان Enescu string هشت تایی و اقتباس آن را به کار برای 17 رشته ها. این ثابت پیچیده و شامل قطعه ای بود که با توجه به شور طوفانی عملکرد. این موتزارت? آن را بیش از حد خوب به عنوان تکان دهنده پرده بیدار کننده یک ارکستر مجلسی version of Bela Bartok را “Romanian Folk Dances.” اما این یک مورد که در آن حداقل کار آشنا شد برجسته از این برنامه است.

و می ماند برای آن Stillwater حتی به Enescu قطعه ایستاده اند. خود را زرنگ و دانا حتی ساخته شده که برای زنگ تلفن همراه که در زمان کسی چندان طولانی برای پیدا کردن پس از اولین حرکت موتزارت. با سلام حداقل آن بین حرکات.

یک آتش گرم خوب خواهد بود در یک شب سرد و عملکرد بارتوک “در رومانیایی رقص” تا به حال مناسب آتشین احساس. ویولونیست کیم تحویل برخی از تکنوازی از concertmaster صندلی که پرشور schmaltzy و فوری است. و روزین و موی دم اسب در پرواز بودند در خشمگین آخر.

اگر به نظر می رسد به عنوان اگر SPCO است که انجام بسیاری از موتزارت به تازگی آن را تخیل خود را. آخر این هفته اجرای 29 سمفونی علامت پنجم موتزارت قطعه ارکستر انجام شده پس از سال 2020 خطور کرد. این کار توسط 15 ساله wunderkind تا به حال مقدار زیادی از بندگی قدرت. اگر جسورانه بی تدبیر شاخ فرانسوی چیره رشته ها یک ذره بیش از حد که ممکن است یک نتیجه از بازی خود را به طور مستقیم به یک دیوار سنگی که خود را فرستاده تن تندرست در مورد کلیسا.

مورین نلسون در Enescu هشت تایی شد الهام گرفته از آرایش, کشف تمام انواع جالب بینش و تاکید بر فعل و انفعال بین چند نوازندگان. انجام در یک intriguingly لایه تشکیل و عمدتا ایستاده SPCO رشته delved عمیقا به حالات از هر جنبش. ویولونیست نلسون رهبری از concertmaster موقعیت و خاموش انفرادی در اولین حرکت بود transfixing, rivaled عاطفی در تنور توسط سودا ویولا از Hyobi سیم.

متعاقب آن جنبش تا به حال یک زمین تکان دادن انفجاری و شدت التهاب suffusing هر توجه داشته باشید. بیشتر غور و تعمق “Lentement” جنبش با مته سوراخ کردن غم و اندوه است که به غم و اندوه تبدیل شدن فوری با عبارت. و آخر تهاجمی و اضطراب والس درگیری نفوذ رسیدگی. تهدید پدید آمده و فروکش ترک نلسون به تنهایی در scintillating گفتگو با خود قبل از کار بسته شده با مهاربند نبرد string بخش عبارات پرت عقب و جلو در سراسر مرحله. این نوع از قلب-تسریع عملکرد ایده آل قبل از رفتن به یک شب بسیار سرد در bluffs بالاتر از سنت کریکس رودخانه.

سنت پل ارکستر مجلسی

چه: آثار Bela Bartok موتزارت و George Enescu

زمان: 8 بعد از ظهر جمعه و شنبه

که در آن: Ordway کنسرت سالن, 345, Washington St. St. Paul

بلیط: $50-$11 (دانش آموزان و کودکان رایگان), موجود در 651-291-1144 یا thespco.org

کپسول: پرشور Enescu دزد نشان می دهد.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.dehec.sutny.im