دستور العمل: یک سوپ گسترش سالسا یک غذای جانبی و یا یک میان وعده با کنسرو لوبیا از شربت خانه خود را

به عنوان چهره جهان همه گیر و خوردن در خانه در یک اولویت بالا. بسیاری از خانه pantries, ویترین, مواد غذایی کنسرو شده از جمله یک صف از کنسرو لوبیا اساس خار از لحظه ای وعده های غذایی است که سرشار از پروتئین و فیبر است. این whush-غلغله صدای درب فراق می اعلام کرد که شام فقط چند دقیقه دور. این لحن خوش آمدید به frazzled طبخ گوش.

از Purists ممکن است استدلال می کنند که پخته شده-از-ابتدا لوبیا بهتر است اصرار دارد که کنسرو لوبیا شورتر و گران تر است. درست است اما خشک می تواند یک ساعت یا دو به طبخ از بین بردن آنها را به عنوان یک نامزد برای سریع برای آماده سازی غذا. مردمی با نگرانی در مورد نمک می تواند با صدای تلپ لوبیا از این می تواند به یک صافی است. پس از شستشو با آب سرد آنها روشن و خاموش شدن مانند کوچک سنگریزه در کم عمق جریان. به عنوان یک قاعده کلی نیست اضافه کردن مقدار نمک به ظرف تا آن را به اتمام است; اضافه کردن نمک به مزه به ظرف به پایان رسید.

به جای کنسرو لوبیا در یک دستور است که خواستار از-پخت و پز ابتدا به یاد داشته باشید که در روند پخت و پز لوبیا خشک گسترش به تقریبا سه برابر اندازه خود را; 1/2 فنجان لوبیا خشک می شود در حدود 1 1/3 فنجان حبوبات پخته. 15-در هر اونس می تواند شامل حدود 1 1/4 تا 1 1/2 فنجان لوبیا, اما اندازه گیری ها می تواند متفاوت باشد از یک تولید کننده به آینده. خوشبختانه دستور العمل است که به لوبیا به طور کلی نیازی به اندازه گیری های دقیق.

برای آسان سوپ لوبیا, پختن, 1 پیاز کوچک (خرد شده) و 2 پوست کنده هویج (خرد شده) 2 قاشق غذا خوری روغن زیتون را در ماهی تابه بزرگ یا اجاق هلندی تا زمانی که پیاز نرم, در مورد 5 دقیقه. باز دو 15-آیا هر اونس از نیروی دریایی لوبیا بزرگ شمال لوبیا سفید یا لوبیا cannellini (بشویید و در صافی اگر نگران نمک); اضافه کردن به مخلوط پیاز. اضافه کردن 2 1/4 فنجان کم سدیم آبگوشت مرغ, آبگوشت گیاهی و یا آب است. (در صورت دلخواه اضافه کردن 1/2 فنجان تکه ژامبون.) را به جوش را روی حرارت بالا; کاهش گرما و بجوش و خروش آمدن به مدت 10 دقیقه. حذف حدود 1 1/2 فنجان سوپ و پوره (در مخلوط کن یا غذا پردازنده — و یا اگر شما یک غوطه ور شدن در ماشین مخصوص مخلوط کردن محل ترکه در سوپ و غلغله به اندازه کافی بلند به پوره حدود 1/3 از مخلوط). بازگشت پوره مخلوط را به سوپ. فصل به طعم و مزه با نمک و فلفل یا چاشنی نمک مانند سنبله یا Lawry است. من معمولا اضافه کردن کمی سس تند به جاز; frank’s RedHot مورد علاقه است به دلیل آن می افزاید: “گرما” و یک خوش آمدید اسیدیته.

ترد ترد بوداده لوبیا Cannellini

بو cannelllini لوبیا را برای اعتیاد آور میان وعده. (عکس از کتی توماس)

اگر شما می توانید از لوبیا cannellini خود را شروع کنسرو لوبیا آشپزی ماجراجویی با این ترد ترد بوداده لوبیا Cannellini. آنها را لذتبخش پر سر و صدا دست به میان وعده و همچنین به عنوان یک دلپذیر دائم الخمر به صورت سالاد و یا سبزیجات تفت داده شده. یک کلمه از احتیاط: آنها اعتیاد آور است. لذت بردن از در عرض 2 تا 3 ساعت برای بهترین بحران.

عملکرد: 4 تا 6 نفر

مواد تشکیل دهنده

یکی (15-در هر اونس می تواند) لوبیا cannellini

2 قاشق غذاخوری روغن زیتون فوق العاده خالص

2 تا 3 عدد رزماری تازه

2 حبه سیر بزرگ, شکست, پوست کنده

اختیاری: کوچک خرج کردن تکه های فلفل قرمز خشک شده

نمک درشت

اختیاری: تازه زمین فلفل سیاه و سفید

روش

1. محل لوبیا در صافی و شستشو با آب سرد در حال اجرا. لرزش صافی چند بار به حذف آب اضافی و به نوبه خود بر روی یک حوله تمیز ظرف. آورد تا گوشه حوله و به آرامی پت لوبیا خشک است. اجازه می دهد برای استراحت و بیشتر خشک کردن در حالی که فر گرم. تنظیم دندانه دار کردن فر را وسط فر و به نوبه خود به 425 درجه است.

2. در یک کاسه بزرگ شیر یا خط لوبیا با روغن رزماری و سیر و (در صورت استفاده) خشک شده و تکه های فلفل قرمز (من با استفاده از یک کفگیر سیلیکونی برای ریختن به دلیل آن است که مهربان بر روی لوبیا). به نوبه خود بر روی یک rimmed ورق پخت (نگران نباشید اگر برخی از لوبیا ترک خورده). با کفگیر گسترش لوبیا به تک لایه به طوری که آنها شلوغ نیست با هم. فصل را با نمک درشت و در صورت دلخواه فلفل سیاه. کباب 30 دقیقه تبدیل و پس از 15 دقیقه. لوبیا باید ترد و قهوه ای طلایی است.

منبع: آنا Stockwell, Epicurious.com

لوبیا سیاه و سالسا

شکوه دارای مزه تند لوبیا سیاه و سالسا قدرت پردازش بالا کبابی, فیله ماهی سرخ کرده, توفو, سینه مرغ یا بوقلمون زمین همبرگر. می توان آن را به عنوان یک طرح ساده است که می تواند تقویت شده با مواد تشکیل دهنده است که شما را در دست داشته مانند 1/2 آووکادو (خرد شده), 1 انبه متوسط (خرد شده) 1/2 فنجان دانه های ذرت (پخته شده, کنسرو شده یا ذوب یخ زده) یا 1/2 قرمز یا سبز یا زرد) فلفل دلمه ای (تکه).

عملکرد: حدود 1 1/2 فنجان

مواد تشکیل دهنده

3/4 فنجان نخود پخته لوبیا (خشک و اگر کنسرو شده, شسته در صافی)

1/4 فنجان گشنیز خرد شده

1 بزرگ رسیده گوجه فرنگی (کشت و خرد شده)

1/2 ترشی یا تازه هالاپینیو (ریز خرد شده) یا با توجه به سلیقه خود ببینید کوک نت

1/3 فنجان پیاز قرمز خرد شده

1 قاشق غذا خوری آبلیمو.

نمک و فلفل را به طعم و مزه

طبخ یادداشت: استفاده از احتیاط در هنگام کار با فلفل; پس از اتمام شستن دست ها و سطح کار و خود را لمس کرده و چشم و یا در صورت.

روش

1. ترکیب تمام مواد تشکیل دهنده در nonreactive کاسه. بازی شیر یا خط به ترکیب. طعم و تنظیم ادویه به عنوان مورد نیاز با اضافه کردن نمک و فلفل و یا آب آهک را با توجه به سلیقه شما.

لوسی لوبیا

لوسی لوبیا بر اساس ظرف خدمت توسط لوسی Luhan در تخت خواب و صبحانه از ویلا لوسیا در خارج از فلورانس, ایتالیا. (عکس نیک Koon)

Tuscans شناخته شده توسط هموطنان خود را به عنوان mangiafagioli (باقلا خواران) معروف هستند برای خود باقلا ظروف. زمانی که صرف یک هفته با لوسی Luhan در تخت خواب و صبحانه در خارج از فلورانس گروه ما طعم باور نکردنی کره لوبیا در بیش از یک مناسبت. من با تجربه به طور منظم فروشگاه-خرید کنسرو لوبیا کره تره فرنگی و off-the-shelf با کیفیت بالا و فوق العاده روغن زیتون. ظرف نیست اما آن است که بسیار خوب است.

عملکرد: 8 نفر

مواد تشکیل دهنده

3 بزرگ تره فرنگی کمرنگ سبز و سفید و نور بخش (2 فنجان زمانی که قطعه قطعه شده)

3 قاشق غذاخوری روغن زیتون فوق العاده خالص

2 (14-هر اونس) لوبیا کره (fagioli bianchi di Spagna) با مایع

خرج کردن تکه های فلفل قرمز خشک شده

نمک را به طعم و مزه, در صورت نیاز,

روش

1. برش تره فرنگی (سبز و سفید و نور بخش) در نیمه افقی. محل در زیر آب سرد در حال اجرا و کشیدن لایه های جدا از هم به دور از هر گونه آلودگی. محل برش به سمت پایین روی تخته برش و برش به برش های نازک.

2. حرارت روغن زیتون را در ماهی تابه بزرگ یا اجاق هلندی روی حرارت متوسط به بالا. طبخ, تکان دهنده اغلب 1 تا 2 دقیقه یا تا زمانی که تره فرنگی شروع به نرم شدن. کاهش حرارت را کم و طبخ به آرامی 3 دقیقه (نه قهوه ای). اضافه کردن لوبیا, مایع, و تکه های فلفل.

3.را به جوش را روی حرارت بالا. کاهش گرما در حد متوسط پایین و بجوش و خروش آمدن به آرامی 10 تا 15 دقیقه. کنسرو لوبیا دارای مقادیر مختلفی از مایع با آنها. اگر تابه می شود بیش از حد خشک و اضافه کردن کمی آب مرغ یا آبگوشت. اگر بیش از حد مایع پس از نهفته در ادامه به بجوش و خروش آمدن تا زمانی که قوام مورد نظر رسیده است. طعم و مزه و نمک را اضافه کنید و/یا بیشتر تکه های فلفل قرمز به عنوان مورد نیاز است.

منبع: لوسی Luhan, ویلا, لوسیا, توسکانی, ایتالیا

سفید-لوبیا Bruschetta با شکر نخود ضربه محکم و ناگهانی

لوبیا Cannellini آن بزرگ لوبیا سفید که تا

سفید-لوبیا bruschetta با شکر نخود ضربه محکم و ناگهانی است گسترش خوشمزه ساخته شده با لوبیا سفید. (عکس انجی ساو)

محبوب در غذاهای ایتالیایی را خامه گسترش استفاده به عنوان غذا. در اینجا خاکی خمیر افزوده و با کمی روغن زیتون فوق العاده همراه با سرکه و جعفری و ریحان و پیاز قرمز و گوجه فرنگی. مخلوط را می توان به تهیه چندین ساعت در پیشبرد و مهر و موم شده ذخیره شده در یخچال و فریزر. اختیاری شکر نخود ضربه محکم و ناگهانی نیز می تواند آماده در پیشبرد. یک بار blanched کردن با آب سرد و حذف رشته ها; بسته بندی نخود فرنگی را در یک حوله آشپزخانه تمیز محل حوله در یک نیمه بسته کیسه های پلاستیکی و در یخچال.

عملکرد: 8 نفر در مورد 2 در هر فرد

مواد تشکیل دهنده

4 (1/2-inch wide) برش روستایی نان گندم کامل مانند گندم خمیر ترش

1 تا 2 قاشق غذاخوری روغن زیتون فوق العاده خالص به علاوه 1 قاشق غذا خوری تقسیم استفاده کنید ببینید کوک نت

1/8 قاشق چای خوری نمک درشت

اختیاری چاشنی: 16 قند نخود ضربه محکم و ناگهانی

1 (15 اونس) می cannellini لوبیا خشک

1 قاشق چای خوری سرکه شراب سفید

3 قاشق غذا خوری خرد شده جعفری تازه ایتالیایی

1 قاشق غذا خوری ریحان تازه خرد کرده

2 قاشق غذا خوری ریز خرد شده پیاز قرمز

1 Roma, گوجه فرنگی, پودر, کشت, ریز تکه

نمک و فلفل سیاه تازه زمین به طعم و مزه

اختیاری: 2 اونس نازک برش prosciutto قطع به 1/4-inch نوار گسترده ای

طبخ یادداشت: اگر شما ترجیح می دهید برای از بین بردن روغن نان تست نان بدون مسواک زدن با روغن زیتون. کنسرو لوبیا می تواند شور بنابراین احتیاط در هنگام اضافه کردن نمک در مرحله 3 به طعم; هیچ کدام ممکن است مورد نیاز است.

روش

1. تنظیم دندانه دار کردن فر را به یک موقعیت در حدود 8 – 10 اینچ زیر گوشتی عنصر. پیش گرم کردن جوجه های گوشتی. جای نان در تک لایه در rimmed ورق پخت. برس هر دو طرف نان را به آرامی با روغن با استفاده از 1 به 2 قاشق غذاخوری روغن. داد و بیداد تا نان قهوه ای در خارج از لبه اما کمی نرم در مرکز. به نوبه خود, ریزش نم نم با 1/8 قاشق چای خوری نمک درشت و تکرار پختن روش. هنگامی که به اندازه کافی خنک برای رسیدگی به قطع هر قطعه در نیمه وسط; قطع هر نیم در نیم دوباره به 16 ترد تکه نان.

2. اگر با استفاده از ضربه محکم و ناگهانی قند نخود فرنگی: اضافه کردن حدود 4 لیوان آب به یک ماهی تابه بزرگ. را به جوش را روی حرارت بالا. اضافه کردن شکر نخود ضربه محکم و ناگهانی و بجوشانید تا زمانی که مناقصه-ترد 30 تا 60 ثانیه. تخلیه و تازه کردن با آب سرد است. اگر در حال حاضر, حذف رشته ها در هنگام سرد به اندازه کافی که مسئولیت رسیدگی به.

3. محل cannellini لوبیا را در کاسه متوسط; مش درشت سازگاری با چنگال. اضافه کردن 1 قاشق غذا خوری روغن و سرکه و جعفری و ریحان و پیاز قرمز و گوجه فرنگی و نمک و فلفل; هم بزنید تا ترکیب. طعم و تنظیم ادویه به عنوان مورد نیاز است.

4. اگر با استفاده از بالا هر نان تست با 1 یا 2 prosciutto نوار. بالا هر کدام با یک قاشق مربا خوری باقلا مخلوط. در صورت دلخواه چاشنی زدن هر کدام با یک قند نخود ضربه محکم و ناگهانی. خدمت می کنند. Meatless گزینه: حذف prosciutto.

منبع: “50 بهترین گیاهان در این سیاره” توسط کتی توماس

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de