دستور العمل: ترشی ریواس می افزاید: جیغ شدید و تند برای مرغ, گوشت خوک و یا بازی


Rhubard ترشی خوشمزه است و همراه با مرغ, گوشت خوک و یا بازی. در اینجا آن است که در خدمت با ریز ریز کردن گوشت خوک. (عکس از کتی توماس)

ریواس احترام است برای ترش perkiness که آن را می افزاید: به شیرین و غذاهای خوش طعم. آن را به خصوص خوشمزه زمانی که تیمی با شیرین مواد تشکیل دهنده. ریواس و توت فرنگی پای کلاسیک است اما در نظر گرفتن این ترشی خوشمزه که جفت بنفش سبزی (بله ریواس گیاهی است) با کشمش طلایی تازه زنجبیل و قطعه قطعه kumquats به علاوه یک مقدار عادلانه از شکر قهوه ای.

مخلوط خوشمزه خدمت با مرغ, گوشت خوک و یا بازی. آن را نیز دلپذیر, کون گشاد بالای تست روستایی نان شده است که در slathered با پنیر بز یا صدر با نازک سفید پنیر چدار.

فقط ساقه های ریواس باید خورده شود; سمی برگ حاوی اسید اگزالیک و باید دور انداخته شود.

ترشی ریواس

عملکرد: حدود 2 1/2 تا 3 1/2 فنجان

مواد تشکیل دهنده

1/2 پیاز قرمز بزرگ نصف بالا به پایین و پوست کنده برش از وسط به 1/4 اینچ ضخامت برش

1/3 فنجان کشمش طلایی

1 1/2 قاشق چای خوری زنجبیل تازه خرد شده

1/2 فنجان شراب سفید خشک

1/4 فنجان سرکه شراب سفید

1 فنجان بسته بندی شده, نور, شکر قهوه ای

6 kumquats نصف درازا دانه برداشته و با نوک یک چاقو بریده شده قطع به 1/4-inch وسط برش

4 تا 5 ساقه ریواس برگ برداشته و دور انداخته شسته کاهش به 3-اینچ طول

روش

1. در یک ماهی تابه بزرگ, ترکیب, پیاز, کشمش, زنجبیل, شراب و سرکه و شکر قهوه ای; هم بزنید تا ترکیب و روی حرارت متوسط به بالا را به بجوش و خروش آمدن.

2. اضافه کردن kumquats و ریواس. به آرامی بجوش و خروش آمدن کاهش حرارت لازم هل دادن ریواس گاهی پایین به تبادل نظر پخت و پز تا ریواس مناقصه است اما نه در حال سقوط از هم جدا در مورد 5 دقیقه. با استفاده از یک قاشق چاک دار حذف ریواس به دولایه کاسه و خود را کنار بگذارند.

3. بجوش و خروش آمدن تا زمانی که غلیظ و کاهش حدود 10 دقیقه است. اضافه کردن به ریواس و اجازه می دهد تا خنک شود. پوشش و لرز. ترشی را حفظ خواهد کرد تا چند هفته به خوبی مهر و موم شده در یخچال و فریزر.