تقریبا تمام ایالات متحده آمریکا اقتصاددانان بر این باورند که اگر برخی مفروضات واقعی بازار آزاد — مهم بدون مداخله دولت — می توانید با استفاده از منابع طبیعی ، سرمایه فیزیکی و نیروی کار بسیار کارآمد برای تولید کالا و خدمات برای پاسخگویی به نیازها و می خواهد از انسان ها در خانواده.

ادوارد Lotterman

مفروضات بسیار سخت است. وجود دارد چند اگر هر گونه محصولات که همه آنها را نگه دارید به طور کامل درست است. با این وجود در بازار آزاد به اندازه کافی از جمله شرایط لازم را برآورده به مدرک کافی برای بسیاری از محصولات رایج که مقادیر معلوم و قیمت که در آن آنها در حال معامله هستند و در واقع societally مطلوب است.

در کل از لحاظ سیاسی دموکرات تر هستند شک و تردید در مورد بسیاری از بازار است که در حال کارآمد و عادلانه و بدون توجهی دولت عمل است. که شک و تردید رشد می کند به عنوان یک حرکت سیاسی از چپ میانه دموکرات مانند مینه سوتا رژیم صهیونیستی است. تیم Walz دموکراتیک سوسیالیستی بهداشت ، برنی ساندرز و نیویورک در کنگره اسکندریه Ocasio-کورتز.

جمهوری خواهان به طور کلی اعتماد بیشتر در بهره وری از بازار. که اعتماد رشد می کند به عنوان یک حرکت از میانه مانند Minnesotans مانند سابق رژیم صهیونیستی. Arne کارلسون یا سابق بهداشت ، دیو Durenberger به زمان Sens. تام پنبه از آرکانزاس و رند پل از کنتاکی. (Durenberger دیگر شناسایی خود را به عنوان یک جمهوری خواه است.)

من می خواهم که تسلیم افراط از هر دو طرف فریب خود را در مورد شرایط در دنیای واقعی است. اما دو سر طیف تمایل به ریختن (فولد) در سمت وسط می آید به ملی شرایط اضطراری مانند جنگ و یا امروز جهانی همه گیر. آنها تمایل دارند به توافق برسند که دولت باید نقش بسیار بزرگتر در تخصیص منابع موجود برای پاسخگویی به نیازهای فشار دادن.

ما دیدیم که در طول جنگ جهانی دوم هنگامی که یک جنگ تولید هیئت مدیره اعمال گسترده کنترل بیش از که صنایع کردم چه مواد اولیه در چه قیمت. و این حکومت چقدر غیرنظامیان کردم در مقابل ارتش است.

که هیئت مدیره به زودی تاسیس پس از پرل هاربر حمله قرار گرفت در اواخر سال 1941 به ثبت دو سازمان های کوچک تر که تعیین شده بود تا تحت وزارت جنگ پس از جنگ آغاز شد و در اروپا در سال 1939 اما قبل از اینکه ملت ما در زمان یک نقش نظامی.

این سلف سازمان شرکت کرده بود در اداره وام و اجاره برنامه ارائه عملا متحدان مانند انگلستان با جنگ مواد در حالی که آمریکا در آنجا ماند فنی خنثی است. آنها همچنین شروع ramping تا ایالات متحده به جنگ تولید پیش از آن در سال 1941 هنگامی که بسیاری از مردم به رسمیت شناخته شده ما درگیر می شود دیر یا زود.

این به دنبال مشابه اما کوچکتر آژانس در جنگ جهانی اول که رشد کرده بود از یک نهاد خصوصی ایالات متحده آمریکا سرمایه داران و صنعتگران مستقر در J. P. Morgan که سازمان فروش ایالات متحده materiel به فرانسه و بریتانیا قبل از اینکه ملت ما اعلام جنگ در سال 1917. آن را توسط تاجر Edward R. Stettinius که پسر ادوارد Stettinius جونیور را سر قرض و اجاره در جنگ جهانی دوم و به عنوان وزیر خارجه در دولت ترومن.

جنگ جهانی دوم جنگ تولید هیئت مدیره منقضی پس از ژاپن تسلیم. اما در سپتامبر. 8, 1950, 11 هفته پس از کره شمالی حمله به شمال, تنظیم کردن سه سال مبارزه با کنگره به سرعت گذشت دفاع تولید عمل می کنند. آن را به شاخه های اجرایی بسیاری از قدرت های مورد استفاده برای اجرای اقتصاد در جنگ جهانی دوم است.

این قانون هنوز هم در اثر و می توان استناد توسط رئیس جمهور. به عنوان coronavirus شد در سراسر جهان هر دو حزب جمهوریخواه و دموکرات در دولت خواست رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن به استفاده از به طور چشمگیری افزایش تولید هواکش ماسک و دیگر موارد مورد نیاز برای مقابله با این بیماری همه گیر.

بنابراین این سوال باقی می ماند, هر دو به لحاظ سیاسی و اقتصادی اگر خصوصی بازارهای آنقدر بزرگ هستند چرا ما رها کردن آنها را به سرعت در بار و یا جنگ و بحران ملی? یا به طور خاص چرا که در این صورت یک بیماری همه گیر است که در حالی که تاریخی و غم انگیز, به احتمال زیاد خواهد شد کشتن یک بخش کوچکی از 2.9 میلیون مرگ و میر در ایالات متحده ما جمعیت 330 میلیون تجارب در حالت عادی سال ؟

پاسخ این است که دلایل متعددی وجود دارد که چرا این انتخاب است نه یک اشتباه.

برای اولین بار در زمان عادی به طور کلی تمایل به خرید هر محصول مجموع انتخاب های ساخته شده توسط میلیون ها نفر از خانواده ها و کسب و کار. اما بزرگترین خریدار در زمان جنگ است که اغلب دولت است. که یک مشکل که در آن “دولت” است و نه منسجم تنها نهاد مانند دو فرد خانواده و یا یک شرکت مانند 3M. پس چه چیزی آن را “می خواهید؟”

در سال 1942 نیروی دریایی می خواست ناوشکن ها و بمب افکن های شیرجه. ارتش پس از آن از جمله ارتش و نیروهای هوایی می خواستم تانک و بمب افکن های سنگین. هر دو می خواستند landing craft, پوسته توپ و سوخت.

بوئینگ در سیاتل نیاز به برق بیشتر از تازگی راه اندازی Grand Coulee سد 200 مایلی شرق. وجود دارد جراحی برای انتقال خط ؟ داگلاس هواپیما در کالیفرنیا که مادر من مشغول به کار بر روی B-17 بمب افکن بوئینگ طراحی مورد نیاز ماشین پرس یا پرس به بال spars برای چندین مدل از هواپیماها.

داگلاس مدیران نیاز به تصمیم می گیرید که چگونه به اختصاص کارگران و ماشین آلات بین این B-17s شد, dauntless شیرجه بمب افکن A-20 ویران نور افکن و C-47 حمل و نقل. که کردم چیه ؟ لطفا نیروی دریایی ارتش ؟ آنچه که بیشتر حیاتی است ؟

پیاز و یا موهایشان یا وانت یا بنزین در زمان صلح و خصوصی بازار به طور خودکار تولید اطلاعات در اهمیت نسبی هر یک از مصرف کنندگان پاسخ می دهند. بنابراین مقدار در واقع تولید و مصرف فروخته شده و خریداری شده بسیار نزدیک به بهینه برای جامعه است. در زمان جنگ بازارها به سادگی می تواند به تولید اطلاعات است. بنابراین تحصیل کرده اما در نهایت خودسرانه تصمیم گیری باید توسط کسی.

وجود زباله های بزرگ. اما نیز وجود دارد زیادی افزایش می دهد و در مجموع تولید و به ازای هر کارگر بهره وری. خروجی رشد سرسام آور است. تورم سه برابر تولید ناخالص داخلی از سال 1939 تا 1945 بود. چیزی شبیه به این اتفاق افتاده بود قبل از اینکه در تاریخ بشر شده است و نه پس از آن.

محدودیت وجود دارد اما. فقط چون جنرال موتورز ramped تا بیش از چند ماه و در نهایت تولید بیشتر TBM Avenger اژدر افکن از پدر و مادر شرکت گرومن خود به خود به این معنا نیست که در سال 2020 GM سطح شیب دار می تواند در چند روز به تولید هواکش به عنوان پس دستور داد. کرایسلر موفق به تولید اسلحه مهمات در یک پلیموث سدان کارخانه در اوانستون, Ind., 90 روز پس از دست دادن قرارداد یک ماه قبل از پرل هاربر. اما این بدان معنا نیست که برخی از شرکت های دیگر می تواند خم کردن میلیون ها نفر از 3M-طراحی N-95 ماسک در یک هفته.

دولت فرمان و کنترل اقتصادی جهت می توانید چیزهای شگفت انگیز. اما آن را نمی تواند معجزه انجام دهد.

St. Paul اقتصاددان و نویسنده ادوارد Lotterman را می توان در رسید stpaul@edlotterman.com.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im