واقعی دنیای اقتصاد: بیماری ها, حوادث و چگونه ما پاسخ

Category: توین سیتی

اپیدمیولوژی یا پزشکی بررسی بیماری است که یک موضوع پیچیده است که چند اقتصاددانان استاد و یا نیاز به وجود دارد اما پایه اقتصادی درس در coronavirus بحران بهداشتی در چین نشات گرفته صرفنظر از واکنش جهانی در بازارهای اوراق بهادار.

یکی از درس های است که در مورد انسان چگونه وزن آشنا و ناآشنا خطرات و تصمیم گیری زمانی که اطلاعات بسیار ناقص است. دیگر در مورد روش های کاهش هزینه های معامله و افزایش بهره وری اقتصادی در پاسخ به بهداشت و یا بلایای طبیعی.

ادوارد Lotterman

بیایید شروع با انسان تصمیم گیری در موقعیت های مخاطره آمیز. از انگلیسی اکونومیست دیوید ریکاردو نوشته در سال 1821 از طریق 1990s اقتصاددانان فرض بر این است که انسان عقلانی وزن هزینه ها و مزایای گزینه های جایگزین قبل از انتخاب یک تولید بیشترین رضایت از نیازها و می خواهد از منابع در دسترس است.

معقول اقتصاددانان — نه فکری فرقه است که به اعتقاد مردم همیشه منطقی — درک شرایط وجود دارد که در آن بی خردی مشترک بود. بازار مالی حباب و اجتناب ناپذیر تصادفات هستند یک مثال که در آن حرص و آز و ترس نه منطقی درایو تصمیم گیری. بیماری های همه گیر مرگبار بودند دیگر.

بیش از 30 سال گذشته اقتصاددانان شروع به کار با رفتاری روانشناسان در مورد چگونه مردم در واقع تصمیم می گیرید همه چیز. بسیاری از این بر خاست از کار اسرائیل روانشناس Daniel Kahneman که برنده 2002 اقتصاد نوبل. کار خود را با همکار Amos Tversky (که مرده بود قبل از سال 2002 و در نتیجه نمی تواند به اشتراک گذاری نوبل) به ما داده اند بهتر نظری پایه ای برای رفتارهای در شرایطی مانند coronavirus بیماری همه گیر.

هر بیماری جدید آن است که آیا این ویروس به وجود آمد که در چین به ویروس سارس در سال 2003 که آلوده 8,000 کشته و نزدیک به 800 یا ابولا در سال 1976 مستلزم فوق العاده اطلاعات ناقص. هیچ دانش علمی کشنده آن است که چگونه “کارآمد” است منتقل می شود که آیا می توان قبل از علائم ظاهر می شود و غیره.

چنین شیوع بالا بردن عناوین در تمام رسانه ها. گزارش به خصوص در تلویزیون و یا اینترنت اغلب باید ما می گویند fevered. مردم خیلی بیشتر احساس خطر از جدید و ناآشنا از از خطرات که به آنها عادت کرده است.

برخی از 30,000 نفر در ایالات متحده در هر سال از شایع آنفولانزا اما درمانگاه نیاز به ناگ بیماران خود را برای دریافت بسیار موثر عکس های آنفولانزا و این تعداد مرگ و میر به سختی می سازد عناوین دیگر. همچنین میلیون ها نفر از مردم آنفولانزا در مقابل صرف دهها هزار نفر تا کنون که قرارداد coronavirus و بیشترین مرگ و میر آنفولانزا هستند از افراد ضعیف در سلامت است. بنابراین خطرات را در غیر این صورت سالم جمعیت 20 تا 40 سال سن دارند پایین تر است.

اینجا جایی است که غیر منطقی واکنش به بازی می آیند.

هر کس اجرا می شود خطر ابتلا به برخی از بودن قتل از 2 در هر 100000 نفر در کشورهای مانند ما به 10 در هر 100000 نفر در بخش مرکزی و جنوبی. در عین حال زمانی که حملات تروریستی کشته شدند گروه های کوچک از مردم در اروپا سه سال پیش دست پاچه آمریکا لغو پدر و مادر کودکان ترم در اروپا به دلیل درک خطر است.

حتی با کسانی که در حوادث هر کسی آماری خطر بودن به قتل می افتد, 80 درصد از رمزی کشور به هر شمالغرب کشور اروپایی و 95 درصد برای کسانی که از Alabama. چند از شهرهای دوقلو را در نظر بگیرید این واقعیت است که آنها خود را در حال افزایش خطر قتل چهار برابر شده اگر آنها به مردی Gras در نیواورلئان.

فعلی coronavirus برجسته است که گسترش آن به مسافران بالا به نظر می رسد. این دوره طولانی که در طی آن افراد آلوده نشان دادن هیچ نشانه می تواند انتقال آن به دیگران است مشکل دیگری است. همانطور که با هر گونه جدید ویروس های واقعی مرگ و انتقال ویژگی های ناشناخته تا زمانی که به اندازه کافی وجود دارد موارد از افرادی که گرفتار بیماری و یا بهبود و یا کشته شده اند و دانشمندان را تخمین می زند.

دولت ها همچنین ممکن است سعی کنید به سرکوب اخبار رویکرد ظاهرا تایید شده توسط رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن و تقلید ما دولت واکنش اولیه به مرگبار “آنفلوآنزای اسپانیایی” همه گیر 1918 که به کشته شدن ده ها میلیون نفر. برآورد اولیه از, درصد از موارد که می میرند ممکن است نادرست و نیاز به تجدید نظر به عنوان اطلاعات بیشتر انباشته شده است.

نیز وجود دارد متغیرها در چگونه اطلاعات دستگیر شده است که به نظر می رسد پرونده این بار در چین است. این منجر به این گزارش موارد جدید به صورت در حال رشد و یا کاهش, بدون یکنواختی.

نتیجه این است که در حالی که ساکنان ایالات متحده’ خطر کشته شدن توسط این بیماری است که بخش کوچکی از کشته شدن توسط یک کامیون آینده در سراسر ميانه در طول رفت و آمد روزانه برخی از مردم هنوز هم احساس ترس در مورد وضعیت. Ukranians pelting اتوبوس از هموطنان پرواز بازگشت از چین برای قرنطینه است تکان دهنده ،

وجود دارد نگرانی های مشروع برای کسی که برنامه ریزی یک سفر به سرزمین اصلی چین و یا رفتن به یک سفر دریایی که در بنادر چین. اما اگر سفر به پکن و یا کشتی را تنها توقف در هنگ کنگ دو مکان که در آن گزارش شده عفونت ها کم است ؟

این منجر به درس دوم: کاهش هزینه های معامله.

این واقعیت است که اقدامات دولت برای کنترل coronavirus, پخش كردن, شدند, توقف و تجدید نظر روزانه تقویت عمومی ترس. و آیا دولت موظف به بازگرداندن شهروندان از قرنطینه مناطق ؟ چگونه باید آنها را مونتاژ و چگونه درمان می شود در خود بازگشت ؟

این یک منطقه که در آن دولت می تواند انجام یک کار خیلی بهتر. واضح است که برنامه ریزی نیاز به گسترش به طیف بسیار گسترده تر از احتمالات است. و بتن های احتمالی آماده سازی امکان پذیر است.

که آشکار بود برای من در یک تور در 82nd Airborne Division 52 سال پیش. در 4 آوریل سال 1968 زمانی که اولین اخبار از ترور مارتین لوتر کینگ در آمد بیش از رادیو کردیم ما روش استاندارد برای استقرار. به عنوان ملت رفتن به نیروی واکنش بیش از دهه, عمل ادامه دارد. ما تیپ آماده بود در صحن پاپ نیروی هوایی پایه در 5:30 صبح روز بعد.

این بخش می تواند رفته اند به کره جنوبی و آلمان و آفریقا و یا هر کجا که. ما تا به حال نظامی نقشه های توپوگرافی از نزدیک به تمام جهان است. من grizzled پیر گروهبان جوخه شده بود برای اولین بار از یک C-130 درب به شب بیش از سانتو دمینگو سه سال قبل زمانی که جانسون دولت تصمیم به دخالت در جمهوری دومینیکن را جزئی از جنگ داخلی.

در مقیاس ملت ما و دیگر متحدان ناتو انجام REFORGER تمرینات از سال 1969 از طریق 1993 تمرین “بازگشت نیروهای آلمان است.” این شرکت در واقع در حال حرکت ده ها هزار نفر از ایالات متحده و نیروهای کانادایی به اروپا است. ما صرف میلیاردها حفظ prepositioned سهام از تانک و دیگر تجهیزات در انبارها به طوری که مردان از یک لشکر زرهی می تواند پرواز وجود دارد از تگزاس و یا گرجستان تنها با چرخ دنده های شخصی. آنها می تواند رها کردن قطره ای از شارژر باتری از تانک های خود را و رفتن.

هر یک نمایش در مورد اینکه آیا این هزینه بر اساس ترس از شوروی شد و در واقع مورد نیاز است که برنامه ریزی prepositioning از مواد و تکرار دریل انجام فاستر پاسخ های سریع.

تمام این الگو در ارتش آلمان را بسیج برنامه ریزی برای جنگ مقابل فرانسه در آستانه جنگ جهانی اول تجهیزات برای صدها نفر از هزاران نفر از ذخیره نگه داشته بود در انبارهای مجاور به خطوط راه آهن. ده ها تن از ستاد افسران برنامه ریزی شده هزاران نفر از پیچیده آموزش حرکات. جزئیات شامل تلفن همراه آشپزخانه در واگن با زغال سنگ در حال حاضر لود شده و پینه دوز را واگن برای رفع سربازان چکمه.

برخی غیرنظامی اجرای قانون و تیم های واکنش اضطراری باید برنامه های دقیق و دریل بسته خود را به دولت و دولت های محلی ” تمایل به صندوق چنین تلاش. سایر حوزه های قضایی نیست. وجود یک الگوی کلی از نمایندگان مجلس در پاسخ به این اولویت پایین رای دهندگان را به بحران سازی با اختصاص مقدار. دولت فعلی خاتمه یافته بین المللی پاسخ اپیدمی بخش در هر دو CDC و شورای امنیت ملی با سختی جوانه زدن ،

همه چیز خیلی پیچیده تر زمانی که چندین سازمان ملل اغلب رقبای اگر نه تاریخی دشمنان درگیر هستند. آن را حس به prepositioned چند کشور نگهداری سهام از مواد مورد نیاز برای پاسخ به زلزله و سونامی در علاوه بر این به همه گیر در کلید خنثی مکان در سراسر جهان است. این می تواند بر روی پالت های استاندارد متناسب با C-130 و ایرباس A-400 هواپیمای باری مورد استفاده توسط برخی از 130 نیروی هوایی در سراسر جهان است. به عنوان افسران نظامی یادگیری nauseum آگهی می توانید عملیات نوشتن برنامه ای که تبدیل به اجرایی عملیات سفارشات در یک لحظه.

ویژه ملی پارانویا می تواند جایگزین در برنامه ریزی: استفاده نمی هندی هواپیماهای منابع را به پاکستان و نه چینی آنهایی که برای حوادث در تایوان و نه اسرائیلی فرود در ایران.

اقتصاد از همه این است که کاهش هزینه های معامله ضمنی و همچنین صریح در واکنش به این فاجعه در داخل کشور و همچنین در سطح جهانی. ما می تواند انجام دهد خیلی بهتر با همان مقدار از پول ما صرف ad hoc در حال حاضر.

اما انجام خیلی بهتر خواهد هزینه مقداری پول جلو. بیش از 40 سال گذشته ما در ایالات متحده به خصوص که عادت به گرفتن بیشتر دولت از ما برای پرداخت. که عادت به ضرب و شتم این و چالش های دیگر است.

St. Paul اقتصاددان و نویسنده ادوارد Lotterman را می توان در رسید [email protected]

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im