رمزی شهرستان مدیره کلانتر در تقابل بیش از rehiring قبلا به اخراج افسران

مخفیگاه آنان را با خود توصیف whistle-blower این شهرستان رمزی هیئت کمیسیون با صدور یک بیانیه قوی این هفته در مخالفت با کلانتر باب فلچر تصمیم به rehire دو نفر از کارکنان که تا به حال از کار اخراج شده در سال 2012 تا سال 2018 است.

“آنچه که من در اینجا ببینید واقعا واقعا پیام کلانتر ارسال به جامعه ما ساکنان این افراد در بخش کلانتر که مشغول به کار در بخش کلانتر و به همه 4,000 کارکنان است: رفتار مهم نیست که مسئوليت مهم نیست. وفادار به من و من را محافظت و مراقبت از شما” Ramsey County کمیسر جیم دانا گفت: در جلسه هیئت مدیره در اوایل این هفته.

کلانتر باب فلچر

فلچر گفت: دو تن از آنان واجد شرایط برای موقعیت های که در شهرستان بود mis-توصیف شرایطی که در آن آنها از کار اخراج شدند و آنها آماده بودند برای یک شانس دوم.

“کلانتر فلچر فلسفه حمایت از بخشش و رشد فردی. این فلسفه به گسترش افراد زندانی در این بازداشتگاه و کسانی که کار می کنند وجود دارد” گفت: Roy Magnuson سخنگوی کلانتر ،

کلانتر رسمی انتخاب می شوند و حق استخدام و آتش آن در بخش خود را. هیئت شهرستان نمی تواند نادیده گرفتن این تصمیم اما مقامات شهرستان گفت: آنها احساس کلانتر اقدامات نهفته شهرستان همه رهبری است.

“استخدام اقداماتی شبیه به این خواهد شد و مسلما این کار از ایجاد و حفظ اعتماد با جامعه — چیزی است که شما ذکر اغلب به عنوان مهم — بسیار سخت تر” شهرستان مدیر Ryan اوکانر گفت: روز شنبه در نامه ای به فلچر.

در موضوع استخدام Cory Hendrickson استخدام به عنوان یک دائم از خدمات جامعه افسر و آنتونی Sontoya استخدام به عنوان یک تادیبی افسر.

Sontoya مشغول به کار به عنوان یک تادیبی افسر در مینه سوتا Correctional Facility در استیلوتر در سال 1994 و نقل مکان کرد به رمزی تادیبی شهرستان در سال 2003 که در آن او کار می کرد تا خود را فسخ در سال 2012. در آن زمان این بود تحت رهبری کلانتر سابق مت Bostrom.

با توجه به 2013 داوری که در مینه سوتا Teamsters عمومی و اجرای قانون و کارکنان اتحادیه های محلی و 320 مورد مناقشه شلیک Sontoya شده بود متهم به جعل خود timesheet با استفاده از بیمار روز به روز شخصی. او همچنین متهم به نقض county سیاست در خارج اشتغال و خروج ایمنی حساس پست در یک امنیت بالا بازداشتگاه بدون نیاز به تایید قبل از مافوق خود.

این مبلغ به حدود 40 ساعت از زمان ورق تقلب در مجموع حدود 1200$.

داور کارول برگ o’toole, را تکذیب کرد, اتحادیه شکایت کرد و گفت که Sontoya اعتراف کرد که برای او کار می کرد و دریافت غرامت از Cretin-Derham سالن مدرسه به عنوان مربی تیم هاکی در حالی که در پرداخت را ترک کنند.

“این است که رفتار یک فرد می داند که او برای سرپوش گذاشتن برای چیزی اشتباه است بنابراین او نمی خواهد نگاه بد به مردم او نظارت,” برگ اوتول نوشت: در گزارش.

Hendrickson مشغول به کار به عنوان یک اصلاحات افسر برای بیش از 25 سال 17 از آنها را با رمزی شهرستان کلانتر دفتر.

با توجه به داور گزارش Hendrickson شد متهم به دریافت مداوم نژادپرستانه جنسیتی و مستهجن ایمیل در محل کار با استفاده از کار خود را ایمیل به رفتار خارج, کسب و کار, کار برای یک شرکت امنیتی برای شش سال بدون اجازه و نقض مینه سوتا داده ها شیوه عمل می کنند.

رمزی شهرستان کمیسر جیم دانا

کلانتر را تحت رهبری سابق کلانتر جک Serier نیز ذکر شده Hendrickson سابق کمیته انضباطی به تذکر — برای “غیر ضروری و نامناسب” قرار دادن یک زندانی در یک ضابط صندلی در سال 2008 برای همان موضوع در سال 2011 و در سال 2013 او داده شد 10 روز تعلیق برای نمایش یک عکس از خود بیضه در کار خود را به کامپیوتر به یک همکار.

جرم است که او را اخراج در سال 2018 اتحادیه استدلال کرد که 350 ایمیل های توهین آمیز او در کار خود را به آدرس ایمیل ارسال شد در حالی که او در جبران خسارت کارگران ترک از آوریل 2014 تا ژانویه 2016 به طوری که او کار نمی کند در آن زمان است.

“در ابتدا این مهم را کاملا روشن است که این مورد هیچ ربطی به این که آیا (Hendrickson) است نژادپرستانه جنسیتی ضد همجنس ضد اسلام و یا ضد مهاجر. نه طرف خواسته داور برای پاسخ به این سوال” داور A. Ray McCoy گفت: در گزارش خود. “تنها مسائل مطرح شده توسط طرفین, آیا (Hendrickson) نقض سیاست محل کار و/یا قوانین و آیا تخلیه است پاسخ مناسب.”

McCoy در بر داشت که اخراج شد معتبر و محروم اتحادیه شکایت.

دانا و اوکانر سوال فلچر تصمیم پرسیدن چقدر سخت او نگاه می خواهم برای کارمند دیگر گزینه های.

“من تعجب می کنم که چگونه بسیاری از مردم رد شد که منعکس کننده ارزش های این جامعه است که انعکاس آنچه در این جامعه به نظر می رسد مانند در حمایت از این دو نامزد” دانا گفت.

Magnuson گفت کلانتر دفتر “ارزیابی کلیت همه نامزدها در هنگام تصمیم گیری استخدام.” او اضافه کرد که “مشارکت اجتماعی و فعالیت های داوطلبانه دو از ما بالاتر در اولویت است.”

فلچر استخدام کرده است بازگشت به اخراج کارکنان تحت دیگر کلانترها در گذشته است.

معاون جو میلر اخراج شد از نیروی در سال 2011 و یک بار ادعا کرد که او ناعادلانه از کار اخراج شده توسط کلانتر سابق Bostrom برای روابط سپس-سیاسی حریف فلچر. او شکایت کرد و از دست داد و rehired توسط فلچر در سال 2019. هر دو میلر و معاون دوم الکس گراهام ظ 2013 کت و شلوار ادعا Bostrom اخراج آنها به دلیل حمایت خود را از فلچر در طول مبارزات انتخاباتی.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im