توسط SUZAN فریزر و محمد GUZEL

استانبول — هواپیما skidded کردن باند شنبه آن را به عنوان تلاش برای زمین در آب و هوای بد در استانبول توفنده به زمین و شکستن را به قطعات کشته شدن یک نفر و مجروح شدن دهها نفر شد. مسافران مجبور به تخلیه از طریق ترک در شکست هواپیما.

وزیر بهداشت Fahrettin Koca گفت: یک نفر فوت کرده و 157 با صدمات گرفته شد به چندین بیمارستان. سه مجروح نیاز به عمل جراحی و دو نفر دیگر در بخش مراقبت های ویژه اما هیچ کدام از زندگی خود را تصور میشد در معرض خطر است.

کم هزینه هواپیمایی پگاسوس هواپیما با 177 مسافر و خدمه در هیئت مدیره شد و پس از رسیدن به استانبول فرودگاه سابیها گوچن از جنوب غربی ترکیه در شهر ازمیر که آن را به چه حمل و نقل وزارت به عنوان “خشن فرود.”

استانبول رژیم صهیونیستی است. علی Yerlikaya گفت: فرود هواپیما در آب و هوای بد شکست خورده به “نگه داشتن بر روی باند فرودگاه” و skidded برخی از 50-60 متر (متری) قبل از توفنده به یک خندق از ارتفاع 30 متر است.

“ما عمیقا غمگین … (اما) ما بسیار خوشحال است که ما فرار کردیم بیشتر تصادف,” او گفت:, و اضافه کرد که این هواپیما می تواند پشت سر هم به شعله های آتش.

فرودگاه بسته شد پس از این حادثه که رخ داده است در اطراف 6:30 p. m. به وقت محلی (1530 به وقت تهران) و پرواز بودند که منحرف به استانبول اصلی فرودگاه.

ترکیه دولتی “آناتولی” گفت: رئیس دادستانی حال راه اندازی شد رسیدگی به این حادثه است.

تصویری به دست آمده توسط آسوشیتدپرس نشان داد که لاشه هواپیما در یک میدان مجاور به انتهای باند فرودگاه. این ویدئو نشان می دهد باران های سنگین و بادهای قوی در آن زمان با آمدن دود از یکی از موتورهای به عنوان مسافر صعود از این بدنه بر روی بال هواپیما و دور از محل سقوط.

شاهدان عینی حسن Eraydin که مدل و گفته رانندگی از محل کار به خانه زمانی که او شنیده ام سر و صدا.

“ما در حدود 30 متر دور … ما سعی در رسیدن به صحنه برای کمک به, اما وجود دارد برخی از مرتب کردن بر اساس از یک کانال در بین و آن را غیر ممکن بود. ما فکر ‘به امید خدا هیچ کس مرده است’.”

ده ها تن از نجات خدمه swarmed در اطراف سیل روشن بدنه از جمله در اطراف کابین خلبان بود که بدبختانه. این هواپیما یک بوئینگ 737 بود که 11 سال با توجه به ردیابی پرواز در وب سایت Flightradar24.

“ما آگاه هستند از گزارش های رسانه ای و ما در حال جمع آوری اطلاعات بیشتر به” پیتر پدرزا بوئینگ گفت.

NTV تلویزیون گفت: مجروح شامل هواپیما دو خلبان که در آن گفت: در بیماری جدی است. NTV پخش ضبط ارتباطات بین خلبانان و کنترل ترافیک هوایی در آن خلبان می گفت که پروازهای قبلی گزارش شده بود قوی دم باد.

“با توجه به اطلاعات ما وجود دارد با یک فرود. حادثه رخ داده است پس از (هواپیما) نمی تواند در کاستن و منفجر به یک فیلد از انتهای باند فرودگاه” دولت-اجرای خبرگزاری آناتولی به نقل از حمل و نقل و زیرساخت های وزیر Mehmet Cahit توران عنوان کرد و گفت.

پگاسوس (Pegasus) است که متعلق به بخش خصوصی و کم هزینه حامل مستقر در استانبول که مگس 97 مسیرهای عمدتا در ترکیه را به مقصد در اروپا و خاورمیانه و آسیای مرکزی است. آن است که اکثریت متعلق به ترکیه میلیاردر Sevket Sabanci و خانواده اش که باید سرمایه گذاری های بزرگ در کشور در مناطق به عنوان متنوع به عنوان املاک و مستغلات لباس, سلامت باشگاه ها و مواد بسته بندی.

حادثه می آید یک ماه پس از پگاسوس هواپیما با 164 نفر در هیئت مدیره skidded کردن باند در همان فرودگاه در استانبول. وجود دارد هیچ مرگ یا صدمات در آن حادثه در جان. 7.

در ژانویه 2018 دیگر Boeing 737-800 در Pegasus ناوگان تضعیف کردن یک باند فرودگاه در شمال شرقی ترکیه ترابزون فرودگاه و پایین خاک خاکریزی. هواپیما آمد به استراحت در خاک بالاتر از دریای سیاه با بینی خود را به سوی آب. هیچ یک از 168 مسافر و خدمه مجروح شدند.

در سال 2013 دم Asiana Airlines, Boeing 777 قطع پس از جت ضربه دیوار یا سد دریایی در رویکرد به سان فرانسیسکو در فرودگاه بین المللی. سه نفر کشته شده اند ، 49 به شدت مجروح شدند و نمرات بیشتر دچار جراحات جزئی به گزارش حادثه گزارش.

در همین سال یک شیر هوا بوئینگ 737 در دو قسمت تقسیم شده و پس از فرود در آب های کم عمق از باند فرودگاه در بالی, اندونزی. تمام 101 مسافر و هفت خدمه جان سالم به در برد.

____

فریزر گزارش از آنکارا ، کارلو Piovano در لندن و دیوید Koenig در دالاس کمک کرده است.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im