برترین شرکت به پرداخت $690,000 به حل و فصل جنسیت, آزار و اذیت ادعا

برترین مبتنی بر چاپ و توزیع شرکت موافقت کرده است به پرداخت $690,000 به حل و فصل طرح دعوی در دادگاه فدرال را متهم به شرکت نورث هالیوود از آزار و اذیت جنسی و تلافی.

کت و شلوار آورده در ژوئن 2018 توسط ایالات متحده در فرصت برابر استخدام کمیسیون معتقد سیرا خلاق سیستم های که کسب و کار می کند به عنوان Addressers مشمول چندین کارکنان زن به ناخواسته لمس کردن و نظرات موهن. مدیران از Addressers فراهم می کند که چاپ و پستی و خدمات موفق به متوقف کردن این رفتار EEOC گفت.

همراه با جریمه خواهد شد که پرداخت به کارگران که شکایت در مورد این رفتار Addressers توافق برای حفظ یک مشاور برای نظارت بر انطباق قانونی ارائه یک خط تلفن برای شکایات بررسی و تجدید نظر در آن مراحل آموزش تمام کارکنان در مورد رفتار مناسب و انجام نشده ممیزی برای اطمینان از انطباق.

کت و شلوار پوشش نقض حقوق مدنی سال 1964 عمل با توجه به EEOC. یک نماینده شرکت کاهش یافته است به نظر حل و فصل آن EEOC اعلام کرد جمعه, آوریل 3.

تحت شرایط حل و فصل Addresser اعتراف نیست به هر گونه تخلف گفت: Andrea رینگر EEOC وکیل است که به کار گرفته شده در این مورد.

رینگر گفت: سه ظ اولیه هزینه و حداقل سه نفر بیشتر مشخص شد که این تحقیقات به جلو منتقل شده. اتهامات متمرکز در شمال هالیوود, امکانات, اما با توجه به EEOC بیانیه ای منتشر شد که کت و شلوار واصل شد 13 ژوئن 2018 محققان همچنین کشف “ناخواسته انجام ادامه داد: بعد از آن” در شرکت پارامونت تسهیلات.

در کت و شلوار زنان ادعا کرد یک سرپرست خواهد نامناسب مالش پشت خود را در حالی که نظرات خود را در مورد لباس زیر عنوان “به طور تصادفی” چرا سینه های خود را با آرنج خود را در حالی که آنها مشغول به کار در ماشین آلات چاپ.

رینگر گفت: سرپرست شد و در نهایت از کار اخراج شدند.

کارمندان زن نیز منوط به نظر که اشاره به آنها را به عنوان “روسپیان” “نویس” “گاو” و “الاغ.” آنها همچنین به نام “بی فایده احمق و نادان” با توجه به EEOC.

علاوه بر این هنگامی که زنان شکایت, Sierra, خلاق, سیستم انجام نمی شود به اندازه کافی برای حل این مشکلات است. در عوض زنان بودند انتقام برابر شدند و موضوع را به اضافی آزار و اذیت. تلافی شامل انکار شاکیان ساعت بیشتر.

“وجود دارد هیچ بهانه ای برای آزار و اذیت در قرن 21 محل کار” رزا Viramontes مدیر EEOC لس آنجلس دفتر در بیانیه ای گفت:. “هنگامی که کارفرمایان کشف چنین شرایطی آنها باید ریشه آن را — و نه مجازات قربانیان است.”

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im