فضای اداری به نظر می رسد متفاوت برای نسل جدید لاس وگاس کارکنان

کوپر پاول بود که با استفاده از پرتاب curveballs اما کارفرمای خود پرتاب یکی پشت در او را در تابستان گذشته.

پاول—سابق standout بیس بال پارچ در گرامیداشت صدمین سالگرد تأسیس دبیرستان و بعد در UNR که در آن او فارغ التحصیل شد و در سال 2019—مجموعه بود به مصاحبه برای یک موقعیت بازاریابی با اسلات سازنده اشراف زاده فن آوری در این شرکت هزاره محور ساله در لاس وگاس پردیس.

“زمانی که من به اینجا آمدند برای مصاحبه من دور منفجر شد,” پاول گفت. “من حتی نمی دانند که فضاهای شبیه به این وجود در صنعت بازی است. آن را مانند چیزی است که شما می خواهم را ببینید در دره سیلیکون و یا در جنوب کالیفرنیا است.”

تا حدودی به دلیل شرکت چشمگیر, دانشگاه, پاول, یک متخصص بازاریابی پذیرفته شده و پیشنهاد کار آغاز شده و در ماه اوت است.

در یک روز معمولی Powell, 24 می خورد ناهار در اشراف زاده تریا—میگو بان سکته قلبی شد و به ویژه ناهار ویژه در اخیر روز شنبه و تمرینات در پردیس بدنسازی پس از کار.

او به طور معمول امکان استفاده از جلسات در محل ورزشگاه اما آنها در دسترس است اگر او همیشه می خواهد.

اشراف زاده دانشگاه که باز در اواخر سال 2018 نیست پدر خود را پیچیده است. این نوع فضای کاری می گویند بسیاری از شرکت ها نیاز به جذب کارکنان در 20s و 30s.

در محل دفاتر و ردیف یکسان cubicles دوقلو ساختمان را تشکیل می دهند که 180,000 فوت مربع ویژگی های پیچیده باز کردن صندلی و ایستاده کار در مناطق با نور طبیعی ریختن در.

سالن و آشپزخانه طراحی شده اجازه می دهد تا کارکنان به تعامل گزاف گویی ایده یک دیگر و ایجاد دوستی. نیز وجود دارد که ساکت و آرام, اتاق استارباکس کافی شاپ و یک بازی منطقه با یک پینگ پنگ میز.

توسعه دهنده جیم استوارت یک شریک در زمینه املاک و مستغلات گروه, گفت: جنوب نوادا نیاز به این نوع از دفاتر به رقابت برای کارگران جوان با شهرستانها مانند دنور, Salt Lake City, ققنوس و Austin, Texas.

“وجود دارد بسیار متنوع تر اشتغال پایه که در حال رشد در جنوب نوادا در حال حاضر” استوارت گفت. “وجود دارد یک پرواز از خصمانه محیط کسب و کار مانند آنچه ما می بینیم در کالیفرنیا است. آن را خالص مثبت جنوب نوادا اما طرف دیگر این است که به منطقه قابل رقابت با شهرهای دیگر در شرق و intermountain منطقه برای استعداد لاس وگاس است به تهیه کردن به هزاره و نسل Z نیروی کار است.”

استوارت یکی از اصلی توسعه دهندگان پشت میدان شهر منطقه گفت: این بدان معناست که ایجاد جامعه مبتنی بر و ملایمت تزریق محل های کار مانند اشراف زاده دانشگاه در 215 کمربندی و فلامینگو جاده ها است.

استوارت و همکاران خود در زمینه املاک و مستغلات در حال پشت 400 میلیون دلار ویکیواژه توسعه است که طراحی شده توسط جهانی معماری شرکت Gensler و برنامه ریزی شده است برای 40 هکتار در نزدیکی Durango درایو و 215 کمربندی.

مقامات انتظار می رود برای شکستن زمین در زندگی-کار-بازی بازی های توسعه بعد از این سال. فاز اول این پروژه که شامل 500,000 متر مربع از فضای اداری, فضای خرده فروشی و صدها واحد مسکونی باید انجام شود تا اواسط سال آینده.

بسیاری از شرکت ها تصمیم به حرکت به دور از آنچه استوارت تماس “بی روح محیط های اداری.”

“بزرگ محيطهای کار در ایالات متحده آمریکا امروز نه قد بلند فولادی و سنگ چادری ساختمان” استوارت گفت. “آنها در حال باز و آب گرفتگی با نور روز. آنها سرد پرنیان و انرژی در مورد آنها. آن را به طور کامل متفاوت از آنچه ما در طول تاریخ ساخته شده است.”

طولانی به عنوان یک فرد بالغ زمین بازی برای قمار و مهمانی, Las Vegas با مترو جمعیت حدود 2.2 میلیون استقبال ساکنان جدید و جوان خانواده در droves. این نرم افزار ورزشی رو به رشد خانواده پسند حومه و کوچک اما در حال توسعه فن آوری در بخش.

“Las Vegas, شاید برای اولین بار است که گرفته شده به طور جدی به عنوان یک بالا و آینده شهر” استوارت گفت. “نرم افزار ورزشی قطعا کمک می کند. لاس وگاس نیز در حال تبدیل شدن بیشتر در مورد تجارب و کمتر در مورد قمار. که گفت: افراد جوان هنوز هم نیاز به مشاهده لاس وگاس به عنوان یک خنک و بد بو مکان به مکان زندگی می کنند.”

دانکن پترسون, یک لا مبتنی بر استفاده از مخلوط متخصص با Gensler گفت: افراد جوان اغلب را انتخاب کنید که در آن آنها می خواهند به زندگی می کنند و سپس شکل خود را از وضعیت شغلی. این نوع تفکر او گفت: نشانه یک شب-و-روز تغییر از نسل کودک boomer.

“در هر حرفه است که در استعداد جنگ” پاترسون گفت. “شما می خواهید بهترین مردم در شرکت شما و شما آنها را می خواهید به ماندن بگیرید. این شوخی است که مردم حرکت به نیویورک آن را بر روی دیوار خیابان حرکت به لس آنجلس آن را در هالیوود و حرکت به پورتلند به حرکت به پورتلند. هنگامی که با توجه به انتخاب بین دو مشابه شغل مردم انتخاب یکی است که آنها را به بهترین شیوه زندگی است.”

Jonas Peterson, رئيس جمهور و مدیر عامل شرکت لاس وگاس اقتصادی جهانی داد گفت: این مهم برای کارفرمایان به رسمیت شناختن آنچه هزاره کارگران به دنبال دارد. “وای یکی از سریعترین بخش در حال رشد از نیروی کار ما در جنوب نوادا,” او گفت:.

در این اشراف زاده دانشگاه پاول سابق بیس بال ستاره های منعکس شده در راه خود را از شرکت خود را ارائه به کارکنان آن است.

“هر تصمیم گیری است که من دیده ام شده است نسبت به کارکنان” پاول گفت. “پدر من آمد در اینجا برای ناهار به تازگی و او را متوقف و در یک نقطه و گفت:” من فقط می خواهم بگویم شما ضربه اجرا خانه. شما نمی دانید که چگونه خوب شما در آن است.'”

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

ایندکسر