به کافه: سوئد دورافتاده در ویروس محدودیت

استکهلم — خیابان های استکهلم آرام هستند اما نه ترک. مردم هنوز هم نشستن در کافه ها در مرکز سوئد سرمایه است. فروشندگان هنوز هم گل فروش. نوجوانان هنوز هم چت در گروه های در پارک. برخی هنوز هم خوش آمد می گوید هر یک از دیگر با در آغوش گرفتن و دست دادن.

پس از یک مدت طولانی و تاریک اسکاندیناوی زمستان coronavirus همه گیر است نه نگه داشتن سوئدی ها در خانه و حتی در حالی که شهروندان در بسیاری از نقاط جهان در حال پناه در محل و نمی خواهد پیدا کردن مغازه و یا رستوران باز در چند نوبت آنها مجاز به سرمایه گذاری.

مقامات سوئد توصیه های عمومی به عمل اجتماعی فاصله و به کار از خانه در صورت امکان و خواست کسانی که بیش از سن 70 به خود منزوی به عنوان یک احتیاط. در عین حال نسبت به مستندات تحمیل جای دیگر در جهان, دولت در پاسخ به این ویروس اجازه می دهد تا یک لیبرال مقدار از آزادی شخصی.

ایستاده در میله های زندان ممنوع شده است در سوئد اما رستوران مشتریان هنوز هم می تواند خدمت در جداول به جای داشتن به غذا را به رفتن. مدارس و دانشگاه ها تعطیل هستند اما کودکستان ها و مدارس ابتدایی هستند و هنوز هم در حال اجرا در کلاس های فرد است.

“سوئد یک پرت روی صحنه حداقل” گفت: Johan Giesecke کشور سابق رئیس اپیدمیولوژی و در حال حاضر مشاور بهداشتی سوئدی آژانس دولتی بدن. “و من فکر می کنم که خوب است.”

دیگر کشورهای اروپایی “گرفته اند, سیاسی, unconsidered اقدامات” به جای آنهایی که دیکته شده توسط علم Giesecke تأکید کرد.

هنوز معلوم نیست چه مدت در سوئد استثنایی دولت گذشته خواهد شد.

نخست وزیر استفان Lofven هشدار “بسیاری از سخت هفته ها و ماه های پیش رو” جمعه اعلام کرد که از روز شنبه تجمعات محدود خواهد شد و برای 50 نفر به جای 500. دولت اشاره کرد که مراسم عروسی و مجالس ترحیم و جشن عید پاک را تحت تاثیر بود.

هنوز هم برای کاهش گسترش این ویروس در آلمان و انگلیس از گروه های بزرگتر از دو در حال حاضر ممنوع است مگر اینکه آنها تشکیل شده از افرادی که در حال حاضر با هم زندگی می کنند. مقامات در ایتالیا و فرانسه معرفی شده به طور فزاینده ای محدود محدودیت در فعالیتهای عمومی و در نهایت مجاز جریمه به دلیل به گفته آنها بیش از حد بسیاری از مردم نادیده گرفته اجتماعی فاصله گرفت.

در حال حاضر دولت سوئد معتقد است که شهروندان می تواند به اعتماد به ورزش مسئولیت برای خوب بیشتر خواهد شد و ماندن در خانه اگر آنها تجربه هر COVID-19 علائم. بسیاری از سوئدی ها در واقع نگه داشتن فاصله توصیه می شود از دیگران است.

ویکتوریا Holmgren 24, ستایش دولت سوئد دست زدن به بحران سلامت به عنوان “بسیار خوب.”

“و آن را تا حدودی به این دلیل من فکر نمی کنم من می تواند مدیریت کند که در داخل تمام روز” Holmgren گفت.

اما برخی از دانشمندان را مورد انتقاد قرار سوئدی آژانس بهداشت عمومی را به عنوان رویکرد غیر مسئولانه در سراسر جهان در طول یک بیماری همه گیر است که در حال حاضر به کشته شدن بیش از 21,000 مردم در اروپا است. در نامه ای سرگشاده به دولت برخی از 2,000 دانشگاهیان خواستار شفافیت بیشتر و بیشتر توجیه خود را برای پیشگیری از عفونت استراتژی است.

Sten Linnarsson استاد در موسسه کارولینسکا برجسته دانشگاه علوم پزشکی در سوئد اظهار نگرانی مراکز در “ارزیابی و البته که دولت سوئد گرفته شده از طریق این اپیدمی و به خصوص از آنجا که وجود دارد این است که واقعا یک فقدان شواهد علمی بودن را به جلو برای این سیاست است.”

Linnarsson در مقایسه با سوئد را از دست داده و این ویروس را به اجازه دادن به یک آشپزخانه آتش سوختگی با قصد خاموش کردن آن بعد از آن.

“که معنا ندارد. و این خطر است که آن را می سوزاند تمام خانه را,” او گفت:.

سوئد در حال حاضر ارشد اپیدمیولوژی آندرس Tegnell استدلال که حتی اگر این کشور نسبتا مجاز سیاست های آنومالی آنها بیشتر پایدار و موثر در حفاظت از عمومی بهداشت از “شدید” حرکت می کند مانند بسته شدن مدارس برای مدت چهار یا پنج ماه است.

سوئد یک کشور از 10 میلیون تا به حال در مجموع 3,447 تایید ویروس موارد و و 105 و مرگ و میر در یکشنبه, با توجه به, دانشگاه جانز هاپکینز, چوب خط حساب کردن. شده است وجود دارد محدود تست با برخی از 24,500 تست های انجام شده توسط یکشنبه, با توجه به آمار رسمی.

“هدف این است که برای کم کردن مقدار جدید مردم آلوده شدن به طوری که مراقبت های بهداشتی می شود یک فرصت معقول به مراقبت از آنها. و این چیزی است که همه ما در هر کشور در اروپا” Tegnell گفت. “ما فقط انتخاب روش های مختلف برای انجام آن است.”

سوزانا Moberg یک زن 63 ساله و معلم بازنشسته گفت: او مورد اعتماد دولت و همچنین معتقد است سوئد تجربه با این ویروس نمی خواهد به عنوان وخیم ایتالیا که دور ترین ویروس های مربوط به مرگ و میر در جهان در بیش از 10 ، 000.

“من خیلی نگران است. من 70 سال است. و فرزندان من هستند و نه بیمار پس ما را به یک رستوران در روز یکشنبه” Moberg گفت. “ما گفت:” همه به خوبی و رستوران باز است.’ بنابراین ما خواهد شد وجود دارد به جشن می گیرند. ما نمی تواند در خانه بماند تمام روز در تمام هفته.”

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im