نیکاراگوئه انفعال در ویروس را افزایش می دهد ترس از منطقه ای گسترش

Nicaragua

آلفردو زونیگا / AP

یک فروشنده میوه پوشیدن محافظ ماسک صورت باعث می شود راه خود را از طریق بازار محبوب در ماناگوآ نیکاراگوئه سهشنبه, آوریل 7 سال 2020 است. رستوران ها خالی وجود دارد و ترافیک در خیابان ها و ساحل گردشگران پراکنده رهبری به هفته دفاع مقدس با وجود این دولت در تشویق برای نیکاراگوا برای رفتن در مورد زندگی عادی خود.

ماناگوآ نیکاراگوئه — بین المللی بهداشت مقامات هشدار می دهند که دولت نیکاراگوئه را گیج کننده weekslong امتناع از اقدامات برای کنترل گسترش جدید کروناویروس است تشدید خطر ابتلا به یک بیماری همه گیر در آمریکای مرکزی حتی به کشورهای همسایه اقدام سخت.

رئیس جمهوری دانیل اورتگا دولت خواست نیکاراگوا به حزب در طول جشن های کارناوال و گفت: آنها باید در حفظ و حضور در رویدادهای ورزشی و جشنواره های فرهنگی و بسته بندی کشور و سواحل در طول هفته مقدس در تعطیلات این هفته است.

پزشکان گفته شده برای زنگ بيماران با پوشیدن ماسک و یا با استفاده از ژل بهداشتی. قبل از مدارس بسته برای تعطیلات طولانی سهشنبه, اصول تا به حال تهدید به اخراج دانش آموزان که از دست رفته کلاس و ماه گذشته یک سوم baseman ممنوع شد از بیس بال حرفه ای برای سه سال پس از او خواست تا برای متوقف کردن بازی بیش ویروس ترس.

اورتگا را به دولت ارائه کرده است هیچ توضیح دقیق برای امتناع خود را به طور گسترده ای پذیرفته شده اقدامات است. اما وزیر بهداشت صحبت کرده است نیاز به حمایت از اقتصاد به شدت آسیب دیده دو سال از تظاهرات ضد دولتی و خشن سرکوب مخالفان است. برخی از تحلیلگران می گویند ارتگا و دایره ممکن است که ترس anti-virus اقدامات تضعیف خواهد خود را نگه دارید و بر روی قدرت.

در ضمن نیکاراگوا در حال انجام آنچه آنها می توانند به طور داوطلبانه دور ماندن از یکدیگر است. اما سازمان بهداشت پان آمریکا مدیر Dr. R. اتین هشدار می دهد که نیکاراگوئه فقدان رسمی اقدامات است افزایش خطر ابتلا به یک بیماری همه گیر.

“ما نگرانی برای کمبود اجتماعی فاصله از برگزاری تجمع جرم. ما باید نگرانی در مورد تست, تماس, ردیابی, در مورد گزارش از موارد” اتین روز سه شنبه گفت.

رئیس جمهور همسایه کاستاریکا, Carlos Alvarado هشدار میدهد که خارج از کنترل بیماری همه گیر در نیکاراگوئه می توانست عواقب برای همه آمریکای مرکزی. در اواسط ماه مارس کاستاریکا السالوادور و هندوراس بسته مرزهای خود را به خارجی ها و نهاد های اجتماعی فاصله گرفته است.

نیز وجود دارد که نگرانی ها در مورد ارتگا بهداشت و درمان خود. 74 ساله است به نظر می رسد در سه هفته. اگر چه او بوده است وجود ندارد و برای مدت طولانی در گذشته تنها به ظهور ناپدید شدن او در طول همه گیر جهانی است, سوخت رسانی شایعات او ممکن است بیمار یا شخصا وحشت زده از coronavirus.

“گسترده تر مشکل در نیکاراگوئه است که شما باید یک دیکتاتوری است که قادر به گرفتن این بیماری همه گیر به طور جدی. آن را قادر زیرا آنها در حال پریشان سلامت خود را از آن رئیس جمهور گفت:” مانوئل Orozco یک نیکاراگوئه متخصص در بین آمریکایی گفت و گو در واشنگتن است.

بحران اقتصادی کشور و در نتیجه عدم درآمد — همچنین بدان معنی است که دولت توانایی عمل بسیار محدود است.

به عنوان یک چریکی فرمانده ارتگا کمک به سرنگونی دیکتاتور Anastasio سوموزا در سال 1979 و بخشی از Sandinista نظامی که قدرت را در دست گرفته و شروع به گرفتن نیکاراگوئه کردن یک مسیر به سوی کمونیسم. او اولین رئیس جمهور منتخب در سال 1984 و پس از آن از دست رفته دوباره انتخابات در سال 1990 اما او برگزار کرده است در انتخابات ریاست جمهوری از سال 2006 و اجرا به طور فزاینده حکومت های خودکامه. همسرش, روزاریو موریلو خدمت به عنوان دولت سخنگوی اصلی و پس از سال 2016 به عنوان نیکاراگوئه معاون رئیس جمهور.

اورتگا را با خشونت سرکوب تظاهرات آغاز شد که در سال 2018 ناشی از بیش از 328 مرگ و میر با توجه به اینتر کمیسیون آمریکایی حقوق بشر است. تنش های سیاسی تا به حال اثرات مخربی بر اقتصاد کشور به ویژه در آنچه که بوده رو به رشد بخش گردشگری.

دولت اصرار دارد این کشور تنها سه مورد تأیید ویروس همه وارداتی حتی به عنوان مرزهای خود را باز باقی می ماند و عفونت به طور پیوسته افزایش در کشورهای همسایه. کاستاریکا بیش از 400 تایید عفونت هندوراس بیش از 300 و ال سالوادور گزارش حدود 100. کوبا وزارت بهداشت گفت: دو نفر وارد بیمار از نیکاراگوئه و سوم شخص آزمایش مثبت این هفته پس از بازگشت از نیکاراگوئه.

“هیچ چیز نشان می دهد که مشکل این است که اسپانیا و ایتالیا و ایالات متحده نمی خواهد تکرار در نیکاراگوئه بیش از حد” گفت: یک اپیدمیولوژی دکتر Leonel Argüello.

در حالی که این ویروس در ابتدا پدید آمده در چین در طول زمستان و وجود برخی پیشنهاد که آن را نمی ممکن است گسترش به راحتی زمانی که هر دو دما و رطوبت افزایش می دهد دانشمندان گفت: هیچ شواهد خوب و در عین حال که از جمله آب و هوا — مشترک در آمریکای مرکزی به طور قابل توجهی کمک tamp پایین شیوع در خود را دارد.

موریللو روز سه شنبه گفت که دولت این است که حفاظت از سلامت نیکاراگوا بدون ارائه جزئیات و کره جنوبی اهدا کرد سریع-تست کیت.

اما نیکاراگوا به منابع خارج تبدیل شده و یک گروه از پزشکان حتی راه اندازی یک سیستم موازی به انتشار اطلاعات آنلاین در مورد ویروس. برخی از اپيدميولوژيستها شروع کرده اند, پیام, گپ و گفتگو با خبرنگاران برای پاسخ به سوالات و مقابله با دولت رویکرد است.

بسیاری از کسب و کار بسته اند و ترافیک در پایتخت حداقل است. سوپر مارکت ها باز باقی می ماند اما با بیشتر و بیشتر ساکنان داشتن مواد غذایی تحویل داده است.

“همه اقدامات دولت در برابر پروتکل سازمان بهداشت جهانی گفت:” کارلوس Quant, یک متخصص بیماری های عفونی. “چشم انداز وحشتناک است.”

برای اکثر افراد این ویروس باعث خفیف یا متوسط علائم. برای برخی به خصوص افراد مسن و افراد مبتلا به مشکلات بهداشتی موجود در آن می تواند باعث بیماری شدید و منجر به مرگ شود.

کارشناسان بهداشت و درمان در نیکاراگوئه نگران هستند که این ویروس ممکن است بی سر و صدا, پخش كردن, به عنوان دولت به طور فعال به مواضع اقدامات برای مهار آن است.

اسقف Rolando آلوارز در سن لورنزو اعلام مارس 5 که کلیسای کاتولیک روم را به کمک به باز کردن مراکز درمانی و یک مرکز تماس به ارائه اطلاعات در مورد ویروس. ساعت بعد او گفت: وزارت بهداشت دستور داده بود او را به متوقف شود.

Robbin Zeledón, 21, یکی از hitters در نیکاراگوئه بیس بال حرفه ای برای اولین بار بخش متوقف شد مارس 26 به صورت “فقدان نظم و انضباط” پس از گفت او نمی خواهید به نگه داشتن بازی چون او نگران بود در مورد ویروس.

تیم ها بازی می کردند و غالبا خالی استادیوم قبل از لیگ برتر متوقف شد برای هفته دفاع مقدس, اما بازی در حال برنامه ریزی برای از سرگیری بعد از تعطیلات.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de