ماه تاریخ سیاه من نوشتن در مورد یک blaxploitation فیلم هر پنج شنبه در فوریه. اول تا جمعه فاستر.

Pam Grier as Friday Foster in Friday Foster. Shes a Gemini, FYI.

Pam Grier به عنوان جمعه فاستر در جمعه فاستر. او یک برج جوزا ، حسن نیت ارائه میدهد از آمریکایی های بین المللی تصاویر/MGM

زمان Pam Grier بازی جمعه فاستر در سال 1975 او می خواهم در حال حاضر تبدیل شدن به پیشرو در blaxploitation نوع بازیگران در فیلم های مانند Coffy, Foxy Brownو Black Mama, White Mama. شخصیت او همیشه هوشمند و شجاع و قوی است. و قطعا ، Grier عمل می کند با یک نوع off-the-کاف nonchalance است که باعث می شود شخصیت او به نظر می رسد مانند زنان شما در واقع ممکن است می دانم.

در آخرین فیلم آمریکایی بین المللی عکس (شرکت در پشت برخی از بهترین فیلم در blaxploitation ژانر), Grier پخش جمعه فاستر, مد عکاس خبری فرستاده شده در انتساب به عکس لس آنجلس, ورود ثروتمندترین مرد سیاه پوست در امریکا بلیک Tarr (Thalmus Rasulala). اما جمعه در تیررس برای ترور تبدیل شدن به یک هدف خودش است. او تیم با یک کارآگاه خصوصی کلت هاوکینز (Yaphet Kotto!) برای پیدا کردن که دقیقا می خواهید برای کشتن Tarr, کشف غول پیکر توطئه برای قتل امریکا مهم ترین سیاه (عمدتا مرد) رهبران.

آیا شما می خواهید برای حمایت از غریبه? کمک در اینجا.

جمعه است که مهمترین آنها بسیار کمتر شهوت پرست تر از فیلم های دیگر (هر چند Grier هنوز هم به نظر می رسد در یک زن و شوهر از صحنه) اما هنوز هم بسیاری از سرگرم کننده به تماشای, به خصوص اگر شما یک Pam Grier فن و می خواهید برای دیدن او را سرقت هر دو یک نعش کش و کامیون شیر در تعقیب مردمان بد. نیز وجود دارد بسیاری از تکه! Eartha Kitt نقش purring, طراح مد, Carl Weathers (از سنگی شهرت) است و به سختی هر خط (!!!) به عنوان یک قاتل در روز جمعه دنباله; Scatman Crothers به طور خلاصه میآید تا به عنوان یک handsy واعظ; اسحاق از Loveboat (نام واقعی تد لانگ) نقش یک دلال محبت تلاش برای خواستگاری جمعه به کار برای او.

لازم به ذکر است که این فیلم در واقع بر اساس یک کمیک استریپ توسط نویسنده جیم لورنس و هنرمند Jorge Longerón درباره زندگی یک مدل سابق-تبدیل-عکاس مد که زد از سال 1970 تا 1974 در شیکاگو تریبون سندیکا. آن را یکی از اصلی اول کمیک استریپ است که شامل یک شخصیت اصلی به پایان رسید اما در آن زمان این فیلم ضربه تئاتر (هر چند به نظر می رسد مانند آن را احیا شد در سال گذشته). Longerón تصاویر فوق العاده هستند و شما می توانید یک پنل یا دو تا از آن را در اینجا.

جمعه فاستر در دسترس برای اجاره و یا خرید در نخست تصویری, iTunes, Netflix, DVD و مترسک تصویری.