توسط اندرو تیلور | آسوشیتدپرس

واشنگتن — رهبر اکثریت سنا میچ مک کانل گفت : سه شنبه مجلس سنا را در کمرنگ کردن جمهوری خواه بسته امداد کروناویروس رای ، هر چند آن را تا به شانس باریکی برای عبور در مقابل اصرار دموکرات ها برای کمک های گسترده تر است.

جمهوری خواه کنتاکی این اقدام تقریباً ۵۰۰ میلیارد دلاری را در حالی منتشر کرد که سناتورها برای یک جلسه کوتاه شده پیش از انتخابات به واشنگتن بازگشتند، چرا که امیدها برای لایحه امدادی دیگر کروناویروس – یا خیلی چیزها- کم رنگ می شود.

جمهوری خواهان تلاش برای حفظ اکثریت سنا خود را در پاییز امسال تقسیم شده اند، با برخی از سناتورهای GOP در نژادهای نزدیک مضطرب برای پاسخ بیشتر به همه گیر، حتی به عنوان محافظه کاران خسته کننده از تمام هزینه ها و تصویب قانون در کنسرت با نانسی پلوسی رئیس مجلس لیبرال است.

مک کانل این بسته را «پیشنهاد هدفمندی نامید که بر چند جنبه فوری ترین این بحران تمرکز دارد، مسائلی که دو حزبی شدن باید به ویژه در آن امکان پذیر باشد.» آن ها شامل کمک های مدرسه، پول جدید برای واکسن ها و آزمایش ها و دور دوم برنامه محبوب حفاظت از چک حقوق برای کسب و کارهای کوچکتر بودند.

دموکرات ها خواستار لایحه ای به مراتب بزرگتر از جمله صدها میلیارد دلار برای دولت های ایالتی و محلی، مزایای سخاوتمندانه تر بی کار، و کمک به اجاره دهندگان و صاحب خانه ها، همراه با مقررات دیگر در لایحه امدادی ۳٫۵ میلیارد دلاری دموکرات های مجلس نمایندگان هستند که در ماه مه تصویب شد.

سناتورهای جمهوری خواه مانند سوزان کالینز از مین مشتاق نشان دادن اجزای تشکیل دهنده ای هستند که به کار خود ادامه می دهند تا تأثیر فاجعه بار همه گیر بر مشاغل، کسب و کارها و سلامت را کاهش دهند. اما بسیاری از جمهوری خواهان سنا در برابر هزینه های بیشتر مقاومت می کنند و لایحه مقیاس پشت تقریبا نیمی از اندازه اقدامی است که مک کانل در اوایل تابستان امسال رونمایی کرد.

اين اقدام مک کانل روز سه شنبه راه را برای رای گيری آزمايشی روز پنجشنبه که در آن دموکرات ها مطمئن هستند جلوی اين قانون را می گيرد، روشن خواهد کرد. پلوسی و چاک شومر، رهبر اقلیت سنا، دی ان وای، گفتند که این لایحه «به پرداختن به مشکلات نزدیک نمی شود و به جایی نمی رسد.»

لایحه مک کانل 105 میلیارد دلار برای کمک به مدارس بازگشایی، وضع سپر در برابر دعاوی برای کسب و کار ها و دیگران که در حال قدرت پیش رو برای بازگشایی، ایجاد مقیاس پشت 300 دلار در هفته مکمل سود بی کار، و نوشتن 10 میلیارد دلار بدهی قبلی در خدمات پستی ایالات متحده است. 31 میلیارد دلار برای یک واکسن کروناویروس، 16 میلیارد دلار برای آزمایش ویروس و 15 میلیارد دلار برای کمک به ارائه دهندگان مراقبت از کودکان بازگشایی وجود دارد. علاوه بر این ۲۰ میلیارد دلار برای کشاورزان وجود دارد.

این بسته همچنین شامل ابتکار انتخاب مدرسه به دنبال تگزاس GOP سن تد کروز و دیگران است که معافیت مالیاتی، به مدت دو سال، برای افرادی که کمک مالی به سازمان های غیر انتفاعی ارائه بورسیه مدرسه خصوصی است.

همچنین برای 258 میلیارد دلار دور دوم یارانه حفاظت از چک حقوق فراهم می کند.

اما شامل دور دیگری از پرداخت های مستقیم ۱۲۰۰ دلاری نخواهد بود که با نام ترامپ بیرون می رود. پلوسی، دی-کالیف، همچنان خواستار بسته ای در مجموع ۲٫۲ تریلیون دلار است و در حالی که مذاکره کنندگان ترامپ نشانه تمایل به اینچ بیشتر در جهت او بوده اند، شکاف قابل توجهی همچنان باقی مانده است.

مذاکرات بین دموکرات های برتر و دولت ترامپ ماه گذشته از هم پاشید و از مسیر خارج باقی ماند، با وحدت دو حزبی که تقریبا 3 تریلیون دلار در قانون نجات COVID-19 را به قانون در بهار امسال جایگزین پارتیزانی سمی و بازگشت به اختلال عملکرد واشنگتن.

انتظارات در ماه های ژوئیه و اوت که پنجمین لایحه پاسخ همه گیر دو حزبی در نهایت به دنیا خواهد آمد با وجود افزایش موانع با بدبینی واقعی جایگزین شده است. مکالمات اخیر مربوط به COVID در میان بازیکنان کلیدی منجر به هیچ چیز شده است.

دموکرات ها در موقعیت سیاسی خود امن به نظر می رسد، با رئیس جمهور دونالد ترامپ و چند مجلس سنا GOP صاحب منصبان عقب مانده در نظرسنجی ها. ترامپ به دنبال حاشیه همه گیر به عنوان یک مسئله مبارزات انتخاباتی است، و جمهوری خواهان علاقه ای به معامله ای در مورد شرایط دموکرات ها – حتی به عنوان نیازهایی مانند کمک های مدرسه از حمایت گسترده برخوردارند.

روابط سمی در میان رهبران کلیدی مانند پلوسی و مارک میدوز رئیس ستاد کاخ سفید دلیل کمی برای اعتماد به نفس در مورد غلبه بر موانع در هزینه، دامنه و جزئیات لایحه امداد بالقوه می دهد. پلوسی به تازگی از میدوز به عنوان «نامش هر چه باشد» اشاره کرد، در حالی که کاخ سفید اداره میدوز در جریان یک جلسه توجیهی مطبوعاتی یک حلقه ویدئویی از دیدار جنجالی پلوسی از یک سالن موی سان فرانسیسکو را اجرا کرد.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de