از دست دادن بو و طعم و مزه ممکن است سیگنال های همه گیر عفونت ویروس

Category: لاس واگاس No comments

spices

ست Wenig / AP

در این July 11, 2006, فایل, عکس, نمایش, ادویه جات, آشنایی, رنگ, به یک بخش از مواد غذایی فانتزی نشان می دهد در شهر نیویورک است. پزشکان گزارش داد که افراد آلوده به این ویروس همه گیر ممکن است از دست دادن حس بویایی و شاید طعم و مزه. عفونت ویروس است که در حال حاضر یک علت شناخته شده از بوی دست دادن و در برخی موارد می توان آن را دائمی است. اما در موارد همه گیری ویروس به نظر می رسد بیشتر شبیه به یک اثر موقتی است.

نیویورک — از دست دادن بو و یا طعم و مزه ممکن است نشانه ای از عفونت با ویروس همه گیر می گویند کارشناسان پزشکی که به استناد گزارش از کشورهای مختلف است.

آن را حتی ممکن است به عنوان یک خدمت مفید ابزار غربالگری آنها می گویند.

این ایده از یک عفونت ویروس کاهش حس بویایی است که جدید نیست. تنفسی و عفونت های ویروسی است که یک علت شایع از دست دادن بویایی به دلیل التهاب می تواند تداخل با جریان هوا و توانایی تشخیص بو. حس بویایی معمولا بازده زمانی که عفونت برطرف می شود اما در درصد کمی از موارد بوی ریزش می تواند باقی بماند پس از دیگر علائم ناپدید می شوند. در برخی موارد, آن دائمی است.

در حال حاضر وجود دارد “خوب شواهد” از کره جنوبی و چین و ایتالیا برای از دست دادن یا اختلال بویایی در افراد آلوده می گوید یک بیانیه مشترک از رئیس جمهور از Rhinological جامعه و از ENT, UK, بریتانیا یک گروه است که نشان دهنده گوش و حلق و بینی پزشکان. در کره جنوبی برخی از 30 درصد از افرادی که آزمایش مثبت برای این ویروس ذکر شده از دست دادن بویایی خود را به عنوان شکایت عمده در غیر این صورت موارد خفیف آنها نوشت.

به طوری که ممکن است مفید باشد به عنوان یک راه برای نقطه افراد آلوده بدون علائم دیگر — تب و سرفه و تنگی نفس — جدید coronavirus آنها نوشت.

یک پیشنهاد مشابه منتشر شد یکشنبه توسط American Academy of Otolaryngology-Head and Neck Surgery. آن اشاره کرد: “به سرعت در حال جمع آوری” شواهد مختلف از سراسر جهان است که این بیماری همه گیر virus باعث می شود نه تنها از دست دادن بویایی اما همچنین کاهش حس چشایی. بنابراین ظاهر از علائم آن در افراد بدون یک توضیح دیگر باید هشدار پزشکان به احتمال COVID-19 عفونت این گروه گفت.

ماریا ون Kerkhove یک شیوع متخصص در سازمان بهداشت جهانی به خبرنگاران گفت: روز شنبه که سازمان ملل و آژانس بهداشت است که به دنبال به این سوال که آیا از دست دادن بو یا طعم هستند, ویژگی های بارز این بیماری است.

دکتر اریک Holbrook, یک متخصص بیماری های بینی و سینوس در ماساچوست چشم و گوش در بیمارستان بوستون گفت که گزارش شده است به یک موضوع داغ در میان محققان و پزشکان. اما “ما اصلا سخت شواهد در حال حاضر” در مورد اینکه چگونه اغلب بوی ریزش رخ می دهد در افراد آلوده به ویروس همه گیر او در مصاحبه ای گفت: دوشنبه.

هالبروک گفت: گزارش های او دیده می شود نشان می دهد که حس بویایی بازده در عرض چند هفته اما چه مدت آن طول می کشد هنوز بصورتی پایدار و محکم تاسیس شده است.

او همچنین گفت: آن را دشوار است به ارزیابی گزارش از دست دادن طعم و مزه از آنجا که افراد مبتلا به اختلال در حس بویایی اغلب گزارش از دست دادن عطر و طعم است که از لحاظ فنی متفاوت از یک اختلال در طعم و مزه.

هالبروک گفت: او در تلاش است برای راه اندازی یک مطالعه بویایی در افراد در حال آزمایش برای coronavirus در بوستون بيمارستان منطقه.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>