افسانه گیاه بروکس زندگی در 40 سال پس از معجزه در یخ

Category: توین سیتی

گیاه بروکس هرگز سوگند یاد کرد. تیم سابق خود ایالات متحده بازیکنان هنوز هم شوخی که او واقعا حتی نمی دانند که چگونه به آن را انجام دهد.

“شما می دانید که چگونه برخی از بچه ها قسم می خورم تمام زندگی خود را و آن را برای تلفن های موبایل طبیعی بیرون آمدن از دهان خود را?” به یاد یکی از سابق خود بازیکنان defenseman Jack O’Callahan. “این صدا های عجیب و غریب آینده از او.”

به عنوان سخت به عنوان بروکس بود — و دشوار است خفیف کلمه برای توصیف او سابق بازیکنان می گویند او همیشه یک نقطه از گرفتن پیام خود را در سراسر بدون استفاده از ناسزا.

آن چیزی است که ساخته شده سخنرانی نهایی در سال 1980 المپیک زمستانی خیلی تاثیرگذار.

در حالی که همه بیشتر به خاطر سخنرانی خود قبل از بازی برابر اتحاد جماهیر شوروی — یکی از جاودانه بازیگر کرت راسل در سال 2004 فیلم “معجزه” — از اعضای خود را از سال 1980 در ایالات متحده المپیک تیم هاکی نقطه برای یک مقدار کوتاه از سخنرانی در طول بازی مقابل فنلاند به عنوان به یاد ماندنی ترین.

پس از کشیدن عظیم ناراحت بیش از اتحاد جماهیر شوروی یک زن و شوهر از روز قبل از آن تیم ایالات متحده آمریکا در آمد از تخت در باز کردن 40 دقیقه در برابر فنلاند و ازمایش کرده 2-1 رفتن به دوره نهایی.

“ما از شکست به علاقه مندی ها (برای این بازی) و یک نقش متفاوت برای ما” defenseman مایک رمزی گفت. “من فکر نمی کنم ما احساس هر گونه فشار تا زمانی که بازی است.”

اضافه کردن به فشار بود round-robin فرمت در سال 1980 المپیک زمستانی.

نه تنها خواهد تیم ایالات متحده آمریکا دست از مدال طلا با از دست دادن به فنلاند می تواند به لحاظ نظری دست بر روی سکو در مجموع نتیجه گیری معجزه در یخ چیزی بیش از یک پاورقی.

که فشار به نظر می رسید برای رسیدن به همه در این تیم است.

“من فقط به یاد داشته باشید (در اتاق قفل) Jack O’Callahan باید گفت صد بار ‘هیچ راهی وجود دارد یک دسته از فنلاندیها نگه داشتن ما از یک مدال طلا,’ ” کاپیتان مایک Eruzione به یاد می آورد. “و من فکر می کنم شاخ و برگ گیاهان تغذیه می کردن که احساسات.”

به عنوان داستان می رود بروکس با هجوم به اتاق قفل در دوم تنفس, گام به عقب و جلو اشاره انگشت خود و با استفاده از یک خاص کلمه چهار حرفی برای یادآوری خود بازیکنان است که اگر آنها را از دست داده است که بازی آنها خواهد آن را به گورهای خود.

“او تبدیل شده و رفت و به درب” رو به جلو غارت McClanahan به یاد می آورد. “سپس او برگشت و گفت:” شما f—ing قبر.’ و این همه, او گفت:.”

“او enunciated آن” O’Callahan اضافه شکستن نفرین کلمه به دو متمایز هجا. “هنگامی که او با استفاده از کلمه ای که از آن ساخته شده است به ما اطلاع می دهد.”

شاید این تنها یک تصادف است که تیم ایالات متحده آمریکا در آمد و آتش به سرعت به تساوی نمره قبل از دور در حال اجرا با یک پیروزی 4-2 به گرفتن مدال طلا.

“من فکر می کنم دوره سوم مقابل فنلاند بهترین بود 20 دقیقه ما در طول کل بازی های المپیک” Eruzione گفت. “ما تحت سلطه آنها است.”

که معجزه آسا اجرا کنید مطمئن باشید که افسانه گیاه بروکس برای همیشه زنده خواهد ماند.

بروکس در ادامه به مربی در NHL — از جمله روی لئامت دادن مختصر با مینه سوتا در شمال ستاره ها — و حتی بازگشت به مربی تیم ایالات متحده آمریکا به یک مدال نقره در بازی های المپیک زمستانی 2002.

هنوز هم اولین چیزی که بیشتر از هر کس فکر می کند از زمانی که بروکس می آید تا در صحبت های گاه به گاه است که معجزه در یخ و همه چیز در اطراف آن لحظه در زمان.

“او مربی مناسب در زمان مناسب با حق بازیکنان” پسر دنی بروکس گفت. “و در اینجا ما 40 سال بعد هنوز هم صحبت در مورد آن.”

‘او پسر بد’

اگر نه برای دستیار مربی کریگ پاتریک وجود دارد یک فرصت خوب برای تیم ایالات متحده آمریکا فهرستی را درون منفجر به خود را قبل از آن بازی های المپیک حتی آغاز شد.

بروکس که درک و او می خواست (مورد نیاز است؟) پاتریک وجود داشته باشد در کنار او را به عنوان او نصب یک “پلیس خوب و پلیس بد” سیستم برای سنین.

“او در واقع به نام من در ماه مه سال 1979 و پرسید: اگر من علاقه مند به کار با او” پاتریک به یاد می آورد. “من گفت:,” آره, وقتی که من نیاز به خارج وجود دارد؟” او گفت: “فردا.’ من در واشنگتن دی سی شد و او در شهرهای دوقلو بنابراین من شروع به پریدن کرد و در ماشین و سوار کردن وجود دارد و با او ملاقات کرد.”

ایالات متحده آمریکا مربی گیاه بروکس, مرکز, به نظر می رسد از روی نیمکت در طول اختتامیه دقیقه از بازی نیمه نهایی در برابر اتحاد جماهیر شوروی در سال 1980 با بازی های المپیک زمستانی, فوریه. 23, 1980, در Lake Placid n. y. (عکس از آسوشیتدپرس)

در آن زمان بروکس در حال حاضر شده است به سفر در سراسر کشور و در نتیجه تا به حال یک ایده خوب است که او می خواست در المپیک فهرستی.

در حالی که او می دانست که این 26 بازیکن او می خواست برای خسته کننده نمایشگاه تخته سنگ که predated المپیک, او همچنین می دانست که این موجود رقابت قرار بود به آن را دشوار برای همه با هم کار کنند.

“این اولین چیزی که او به من گفت:” پاتریک به یاد می آورد. “او می رود ‘این بچه ها ما قصد داریم در این تیم نمی مانند هر دیگر. آنها فقط نمی. و تنها راه من می دانم که چگونه به آنها را یک تیم است برای آنها را به ایران در برابر من.’ سپس او به من نگاه کرد و گفت: “شما فقط نیاز به نگه داشتن تمام قطعات با یکدیگر.’ که کار من است.”

به عنوان با استعداد به تیم ایالات متحده آمریکا فهرستی بود که بر روی کاغذ این واقعیت است که آن را کشیده و از بسیاری از, کالج, برنامه های ساخته شده آن را یک پتانسیل دستور غذا برای فاجعه است.

شما تا به حال بچه ها مثل McClanahan Ramsey و رو به جلو وزوز اشنایدر از دانشگاه مینه سوتا; Eruzione, O’Callahan و goaltender جیم کریگ از دانشگاه بوستون; به جلو مارک جانسون و defenseman بابی Suter از دانشگاه ویسکانسین و defenseman کن فردا و رو به جلو خوانده شده را علامت چاه از بولینگ سبز.

هیچ کس دوست داشت هر یک از دیگر بسیار بروکس که بهتر خواهد بود اگر آنها می تواند به اشتراک گذاشتن یک پیوند مشترک.

“او که قرار بود به پسر بد,” Eruzione گفت. “شما تا به حال یک تیم کامل از بازیکنان بودند که برداشت چرا که آنها بهترین بازیکنان و او فکر کردم این امر می تواند بهترین راه حل مناسب اگر او پسر بد و همه از او متنفر بودم.”

وجود دارد یک روش به جنون و آن تجلی خود را در راه های مختلف در ماه های منتهی به بازی های المپیک است.

“وجود دارد بسیاری از اوقات ما نمی مانند گیاه” Eruzione گفت. “وجود دارد هرگز یک بار در زمان ما نمی احترام او.”

“شما نمی همیشه به توافق با آنچه که او انجام شده بود در خارج وجود دارد” جانسون اضافه شده است. “شما فقط به حال به او اعتماد کنند.”

که آسان تر در طول زمان به خصوص به عنوان تیم ایالات متحده آمریکا شروع به دیدن موفقیت های بیشتر در طول آن خسته کننده نمایشگاه برنامه.

در طول راه بروکس خواهد سعی کنید چیزهای خاص و بسته به اینکه چگونه همه چیز بازی کردن او را بر این اساس تنظیم کنید.

“او تا به حال یک چشم انداز و آن را فقط یک ماده از گرفتن هر کس برای خرید در” جانسون گفت. “او همیشه در تلاش برای کشف کردن دکمه سمت راست را فشار چگونه به آنها فشار و مهم ترین زمانی که به آنها فشار.”

آن بود که بروکس دادند و دکمه های اشتباه است که آن را کمک به پاتریک در اطراف.

“پس از شش ماه از حفاری و خواسته است که او را بر ما به عنوان یک تیم ما نیاز به یک استراحت کوچک گاهی” Eruzione گفت. “و کریگ پاتریک بود قادر به آوردن که به ما.”

المپیک ایالات متحده آمریکا هاکی روی یخ مربی گیاه پای چپ صحبت می کند به اعضای تیم در طول یک استراحت در تمرین در سالن یخ در Lake Placid n. y. در این فوریه 8, 1980 عکس. (AP Photo/داگلاس توپ)

خواسته در مورد مربیگری در کنار بروکس خاص او چگونه پیمایش نقش خود پاتریک خندید.

“از آن آسان بود برای من چون آنها متحد علیه او سریع واقعی,” او گفت:. “من نمی دانم اگر راه بهتری وجود دارد به آن را انجام دهد. و من در مورد به سوال هر یک از آن. بود که طرح خود را.”

و آن کار می کرد.

“او نه آسان به بازی برای,” رمزی گفت. “او همچنین به ارمغان آورد و بهترین را از ما بچه ها. ما نمی خواهد بدست جایی که ما بدون او. که برای مطمئن.”

“چه ما فقط انجام دهید؟’

در لحظات پس از آمریکا موفق به کسب مدال طلا با 20 بازیکن جشن روی یخ بروکس بی سر و صدا عقب نشینی به اتاق قفل برای جلوگیری از نور افکن.

که ناب بروکس با توجه به تیم ایالات متحده آمریکا مربی گری اسمیت که با او کار می کرد در دانشگاه مینه سوتا است.

تا آنجا که نفس خود را گاهی آشکار خود را بر روی یخ بروکس ناپدید شد در میان عظیم جشن زیرا او می خواست به مطمئن شوید که بازیکنان خود را تمام اعتبار است.

“من رفت و برگشت به اتاق قفل برای دیدن جایی که هربی رفته بود” اسمیت به یاد می آورد. “من شنیده ام چیزی در پشت, بنابراین من رفتن به عقب وجود دارد و وجود دارد Herbie پشت با رگبار و توالت. او به من نگاه کرد و گفت: “آنچه ما فقط انجام دهید؟’ من گفت: “ما برنده آن است.’ ”

که احساس ناباوری تشدید بیش از 24 ساعت آینده به عنوان رئیس جمهور جیمی کارتر دعوت تیم ایالات متحده آمریکا به کاخ سفید است. آنها توسط یک نیروی هوایی و پریدند به limos در انتظار زمانی که آنها فرود در پایگاه نیروی هوایی اندروز در واشنگتن دی سی

المپیک مربی تیم هاکی گیاه بروکس به نظر می رسد در این مدال به او ارائه شده توسط مینه سوتا رژیم صهیونیستی. Al Quie چپ در پذیرش در فرمانداری عمارت در سنت پل, 2 مارس 1980. این مدال به نام “ستاره شمال” ارائه شده توسط فرماندار به برجسته Minnesotans. بروکس دریافت نمی مدال طلای المپیک را در این 20 بازیکن. (AP Photo/LS)

اگر بود که کافی نیست, این تیم 30 دقیقه رانندگی به کاخ سفید برجسته هزاران نفر از طرفداران فریاد صف در دو طرف جاده.

“آنها در خیابان با تکان دادن پرچم و تمام راه راه را ما به دنبال در هر یک از دیگر مانند” چی می گذرد؟’ “پاتریک گفت. “ما تا به حال هیچ ایده چگونه از یک معامله بزرگ در آن بود.”

این واقعیت است که تیم ایالات متحده آمریکا بود و حتی در موقعیت که در پایتخت کشور بود که یک محصول جانبی از این راه آن را در طول بازی های المپیک: نه مثل آمریکایی ها در همه.

این سبک از بازی بروکس کامل در طول زمان خود را در دانشگاه مینه سوتا است. او می خواست بازیکنان خود را به داشتن جن به عنوان آنجا که ممکن است که ممکن است صدای ساده اما در واقع رفت و در برابر چه بازی بود که در آمریکای شمالی و در آن زمان است.

در حالی که اکثر تیم متکی به یک سبک کمپرسی-و-تعقیب و گریز — عمل تیراندازی جن به حمله منطقه و forechecking به جای حمل جن در سراسر خط آبی — بروکس می خواستم هیچ بخشی از آن است.

“او می گفت:” این اشتباهترین در بازی هاکی من تا کنون دیده ام!’ “O’Callahan به یاد می آورد. “”چرا اسکیت 50 فوت با جن و آن را دور دوباره؟’ ”

تا آنجا که بروکس بود نگران بازیکنان خود را می تواند به عنوان خلاق به عنوان امکان پذیر است و تا زمانی که آنها زیر قوانین خود را او می تواند زندگی می کنند با گردش گاه به گاه.

او همچنین تا به حال هیچ مشکلی با بازیکنان تبادل موقعیت روی یخ تطبیق و حمله از هر نقطه بر روی یخ به جای ماندن در خطوط مربوطه.

این یک سبک از بازی است که نزدیک ترین شبیه چه بازی بود که در خارج از کشور و یک بار تیم ایالات متحده آمریکا آن را نمیفهمد آنها شد بسیار دشوار است به بازی در برابر.

“این اولین بار من همیشه می خواهم از آن دیده می شود” اشنایدر گفت. “این هرگز انجام شده توسط یک آمریکایی مربی. او کسی است که شروع به تغییر آن برای آمریکایی ها. آن را کنترل جن و تبادل مواضع و از آن ساخته شده آن را به یک مقدار زیادی از سرگرم کننده است.”

در حالی که همه بروکس تشویق بازیکنان خود را به ولگرد بیش از حد دور از فیزیکی سبک بازی در حال بازی در شمال امریکا است.

“ما از دست دادن نیست هویت ما به عنوان سخت رقابتی و آمریکایی شمالی” O’Callahan گفت. “او با اشاره به آن به عنوان یک بازی ترکیبی.”

در نهایت این سبک از بازی های ساخته شده راه خود را به NHL با تشکر از ایالات متحده در المپیک نشان میدهد که چگونه موثر آن می تواند.

“شما می توانید آن را ببینید در حال تحول در ’90s و آن را واقعا بعد از توقف کار زمانی که آنها در زمان دور تمام گرفتن و اتصال” O’Callahan گفت. “که واقعا آن را باز کرد تا برای آنچه در بازی امروز است.”

مرتبط با: پسر از گیاه بروکس در معجزه خود را بر روی یخ تجربه: “من به یاد داشته باشید همه چیز

“مرد مردم”

اگر کسی به نظر می رسید جاویدان به خصوص در اینجا در مینه سوتا آن گیاه بروکس.

به همین دلیل است که او ناگهانی, مرگ غم انگیز در اوت. 11, 2003 بود به طوری باور نکردنی در زمان. او 66 سال است.

او رانندگی از آمریکا هاکی سالن از شهرت افراد مشهور گلف رویداد زمانی که او ون نورد بیش از شهرهای دوقلو که در آن بین 35 انشعابات نسبت به مینیاپولیس و سنت پل. او در صحنه مرده.

آن را طولانی نیست قبل از اخبار شروع به گسترش در سراسر شهرهای دوقلو و پس از آن سایر نقاط کشور به عنوان هر کس به طور همزمان سوگواری متفکر معجزه بر روی یخ.

افتخار St. Paul بومی بروکس جامد بود بازیکنی که رفت تا تبدیل به یک بار در طول عمر مربی.

او با بازی در جانسون دبیرستان در سنت پل و سپس در دانشگاه مینه سوتا که در آن او بهتر شناخته شده به عنوان مربی که باعث شد این برنامه به سه NCAA شد. او آخرین بازیکن از سال 1960 در ایالات متحده مدال طلا تیم و 20 سال بعد بازگشت ملت به شکوه و عظمت به عنوان مربی با یک مدال طلای دیگر.

هاکی مینه سوتا بزرگ گیاه بروکس تبلیغاتی عکس از سال 1960 در ایالات متحده المپیک هاکی روی یخ تیم ملی. (پایونیر پرس بایگانی)

“او واقعا عاشق مربیگری گفت:” دوست خوب, لو Nanne که بیشتر گیاه بروکس داستان از او می تواند. “وجود دارد یک نژاد خاص از مردم که مربی است. که همه آنها می خواهند به انجام آن باشد مربی. آنها نمی خواهند هر چیز دیگری. آنها فقط رشد در آن. آن را واقعا می شود خود را رفتن آدرنالین. آنها مصرف شده توسط آن است. که هربی. او فقط مصرف مربیگری است.”

که چگونه بسیاری از هر کس به یاد بروکس به خصوص پس از سال 2004 فیلم “معجزه” است که به طور موثر دوباره به راه افتادند و او را به نسل بعدی.

“من فکر Kurt Russell انجام یک کار فوق العاده به تصویر کشیدن پدرم” دنی بروکس گفت. “این فیلم الهام گرفته از تعداد بی شماری از مردم در سراسر جهان و آن را به یک دلیل بزرگ چرا میراث او زندگی می کند.”

کسانی که نزدیک به بروکس به یاد داشته باشید او را به عنوان بسیار بیشتر از یک مربی است.

“به او کمک کرد تا کسی او می تواند” پاتریک گفت. “اگر او ضربه را به کسی که در خیابان و آنها نیازمند او که قرار بود به انجام همه چیز را او می تواند به کمک کند. این نوع از پسر او بود. او فقط یک فرد بزرگ است.”

دروازه بان جیم کریگ ایالات متحده آمریکا هاکی روی یخ تیم گوش به عنوان مربی گیاه بروکس کنار می گذارد برخی از نکات به عنوان آنها معمولی اسکیت در اطراف میدان یخ بازی در یک تیم عمل در Lake Placid, n. y., فوریه. 21, 1980. (عکس از آسوشیتدپرس)

او همچنین خنده دار فرد با توجه به Nanne که دوست دارد به داستان در مورد چگونه بروکس تقریبا سوزانده خانه خود را پس از تلاش برای استفاده از یک ضربه مشعل به آب شدن یخ زده لوله.

“او تا به بسیاری از (expletive) چیزهایی که مردم نمی دانند در مورد” Nanne گفت: با خنده. “او درک خوبی از حس شوخ طبعی است.”

او همچنین مطمئن شوید که به ماندن در تماس با برخی از تیم سابق خود ایالات متحده بازیکنان در اکثر بروکس راه ممکن است. پرسید که چه او نتواند در مورد بروکس, Eruzione شوخی “فقط او تماس و فریاد در من است.”

“من اینجا هستم سال بعد من ازدواج کردم سه تا بچه ها گوشی من حلقه خواهد بود و همسر من می گویند این گیاه” Eruzione اضافه شده است. “و گفتم:” اوه خدای من. آنچه که من انجام اشتباه ، “

این چیزهای کوچک در زندگی است که نگه داشته بروکس رفتن هنگامی که او مربیگری انجام می شود.

“او یک فانتزی پسر” دنی بروکس گفت. “او نبود کشور-باشگاه خوب-ماشین سیگار-سیگار کشیدن مرد. او از مردم است. من فکر می کنم مردم به رسمیت شناخته شده است که به خصوص در مینه سوتا و من فکر می کنم که چرا بسیاری از مردم در سراسر بازی هنوز هم احساس متصل به او را حتی پس از مرگ او.”

یک مجسمه از گیاه بروکس در ورود به RiverCentre در سنت پل است داستد با برف در طول یک طوفان برف در روز شنبه, ژان. 22, 2018. (جان Autey / پایونیر پرس)

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.nettny.im