لس آنجلس – معاونان اداره کلانتر شهرستان لس آنجلس نارنجک های فلش بنگ و تحریک کننده های شیمیایی را به سوی برخی از تظاهرکنندگانی که روز شنبه در مقابل ایستگاه کلانتر لس آنجلس جنوبی جمع شده بودند شلیک کردند تا به تیراندازی مرگبار جنجالبرانگیز این هفته دیجون کیزی توسط معاونان در منطقه وستمونت در نزدیکی لس آنجلس جنوبی اعتراض کنند.

این اعتراض اواخر بعد از ظهر شنبه در بزرگراه امپراتوری دبلیو ۱۳۱۰ آغاز شد. به گزارش خبرنگار سرویس خبری سیتی در محل حادثه، جمعیت در مدت کوتاهی پس از آن چند صد نفر بودند اما تا حدود ساعت 8:40 بعد از ظهر به 100-200 کاهش یافت که معاونان جمعیت را مجمعی غیرقانونی اعلام کردند و از نارنجک های فلش بنگ و تحریک کننده های شیمیایی برای پاکسازی جمعیت استفاده کردند.

به گفته معاون ماریا لوسرو از اداره اطلاع رسانی کلانتر، اطلاعاتی در مورد اینکه آیا هر معترضی دستگیر شده است یا نه، بلافاصله در دسترس نبود.

یک در حساب توییتر بلک زندگی ماده لس آنجلس از معترضان خواست تا «دوچرخه ها، اسکیت های غلتک، اسکیت بوردها و انرژی خود را بیاورید.» همچنین از تظاهرکنندگان خواست ماسک بپوشند. بیشتر آنها با پوشیدن ماسک صورت در یک ویدیو پیگیری دیده می شدند.

کیزی در ساعت ۳:۱۵ بعد از ظهر به ضرب گلوله مرگبار کشته شد. دوشنبه در جریان رویارویی با معاونان در نزدیکی وست ۱۰۹مین مکان و خیابان بودلونگ جنوبی.

مقامات کلانتر گفتند او در منطقه دوچرخه سواری می کرد و معاونان او را به دلیل نقض نامشخص کد خودرو متوقف کردند. گفته می شود پس از متوقف شدن او سعی کرده فرار کند.

ستوان براندون دین می گوید: «مظنون ما برخی وسایل لباس را در دستانش نگه داشته بود، به صورت یکی از افسران مشت زد و وسایلی را در دستانش انداخت.»

معاونان متوجه شدند که در داخل وسایل لباسی که او انداخته یک تفنگ دستی سیاه و نیمه خودکار است که در آن زمان یک معاون تیراندازی رخ داده است.»

چرا کیزی با وجود غیر مسلح بودن مورد اصابت گلوله قرار گرفت، اگرچه کلانتری ادعا کرد که «به سمت سلاح گرم حرکت کرده است.»

بن کرامپ، وکيل مدافع حقوق مدنی، به نمايندگی از خانواده کيزی، می گويد مقتول بيش از ۲۰ بار از پشت مورد اصابت گلوله قرار گرفت، هرچند تائيدی از تعداد شليک گلوله ها صورت نگيرده است.

لس آنجلس تايمز به منابعی استناد کرد که می گفتند معاونان درگير يک کارآموز و افسر نظارتی او بودند. آنها از میدان در انتظار بررسی حذف شدند، به عنوان روش استاندارد است، کلانتری سه شنبه شب اعلام کرد.

ران هرناندز، رئیس انجمن معاونان کلانترهای لس آنجلس، اتحادیه ای که نماینده معاونان این بخش است، گفت که «مثل همیشه منتظر بررسی عادلانه شرایط مربوط به این حادثه تاسف بار هستیم.»

معاونان کلانتر به تازگی دوربین های پوشیده از بدن را خریداری کردند اما انتظار می رفت قبل از پوشیدن آن ها در استفاده مناسب خود آموزش بینند. بنابراین، کرامپ از هر کسی که تصاویر ویدئویی از رویارویی دارد خواست که جلو بیاید. برخی از تصاویر امنیتی در که شلیک گلوله ها را ضبط می کردند، روز سه شنبه منتشر شد.

این تیراندازی باعث تظاهرات اعتراضی آن شب و شب بعد شد و فعالان خواستار دستگیری و پیگرد قانونی معاونان درگیر در این تیراندازی شدند.

کلانتر الكس ويلانوئوا که روز سه شنبه در جلسه هيات نظارت سخن می گفت، در باره جزئيات تيراندازی بحث نکرد اما به بستگان کيزی تسليت گفت.

برای پیچیده تر کردن مسائل، اختلافی آغاز شده است – که در رسانه های اجتماعی صورت می گیرد – بین ویلانوئوا و بازرس کل ماکس هانتسمن، که اداره کلانتر را متهم به انجام عمدی کالبدشکافی کیزی در خارج از حضور او کردند.

هانتسمن روز پنجشنبه گفت که این بخش کالبدشکافی انجام شده در غیاب او با وجود درخواست او، “به طور خاص، که آنها ما را شامل می شود،” و اضافه کرد: “من نگران بود زمانی که ما از آنها چیزی نشنید.” او گفت که شخصاً با پزشک قانونی تماس گرفته و به کالبدشکافی اطلاع داده شده است که «تا یک ساعت دیگر تمام خواهد شد.»

ویلانوئوا روز بعد به عقب شلیک کرد و بازرس کل را به دلیل «بی کفایتی اداری» سرزنش کرد و گفت که تلاش می کند «واقعیت را مخدوش کند.» او گفت نظرات هانتمن بخشی از یک «تاریخ طولانی حذف انتخابی حقایقی است که برای موقعیت او مساعد است.»

او ادامه داد: «اجازه حضور در کالبدشکافی اعطا می شود، و اطلاع رسانی می شود، توسط DME (اداره معاینه پزشکی-پزشک قانونی شهرستان لس آنجلس)، نه آژانس تحقیقی.» “LASD نمی کند ‘شامل’ و یا ‘مستثنی’ هر کسی از کالبد شکافی پزشکی – ممتحن پزشک قانونی است. تحت اختیار یا کنترل ما نیست که این کار را انجام دهیم.»

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de