آشپزخانه Q & A: رستوران جدید, جدید, غذا, فلسفه, در, St. Paul اتحادیه انبار

Category: توین سیتی

یک رستوران و کیترینگ عملیات به نام ایستگاه 81 نوشیدنی & Eatery در اتحادیه انبار در خیابان. ما در بررسی با هارون نخل CFO از غیر انتفاعی اشتها برای تغییر اجرا می شود که رستوران مورد ایستگاه 81 به عنوان به خوبی به عنوان سازمانی که با هدف ترویج بهداشت مواد غذایی, آموزش و پرورش, مشاغل, جوانان توانمند و تغییر اجتماعی در میان بسیاری از چیزها است. خرما همچنین مذاکرات در مورد چگونه او خود را شروع کردم در کسب و کار و بیشتر.

هارون کف اشتها برای تغییر ایستگاه 81 نوشیدنی & Eatery در داخل اتحادیه انبار در St. Paul, Feb. 13, 2020. (نانسی Ngo / پایونیر پرس)

شما چه بود fondest دوران کودکی حافظه مواد غذایی? من اول غذا عشق می شود, سوپ پیاز فرانسوی. وقتی که من بچه بودم, من اولین بار بود آن زمانی که خانواده من در تعطیلات در شهرستان درب. من فکر کردم آن را بزرگترین ظرف من تا به حال کرده بود و من تا به حال به صحبت کردن با سرآشپز در مورد آن چرا که من خیلی تحت تاثیر قرار داد. من فکر می کنم آن را به پدر و مادرم خوب خندیدن.

آنچه شما می خواهید زمانی که شما بزرگ شده ؟ احتمالا یک مورخ و یا طبیعت و یا چیزی در امتداد آن خطوط. من عاشق خواندن و یادگیری در مورد همه چیز. و من عشق خارج از منزل.

چگونه شما را به این صنعت ؟ من فکر می کنم مانند بسیاری از مردم من مرتب از سقوط به آن است. در دانشگاه, من به مدرسه رفتم به یک نوازنده و من عهد بوق و خدمت در طول این زمان. همه چیز شروع به گرفتن و سخت به نوبه خود نسبت به این صنعت است. زمانی که من در خدمت من همیشه کاملا علاقه مند به یادگیری در مورد غذا و شراب و چگونه چیزهای مختلف زوج با هم درخشان.

چگونه دخالت خود را در اشتها برای تغییر آمد ؟ اشتها برای تغییر اجتماعی سازمانی به نام شکستن نان کافه در جنوب مینیاپولیس. همسر من می دانستم که مدیر اجرایی و آنها به دنبال برخی از حمایت از عملیات و او پرسید: اگر من خواهد بود قادر به نشان می دهد و آنها را به افکار من. این بود که در سال 2017 و در آن زمان من مدیر سالن در طلب رستوران (Kaskaid مهمان نوازی). من خوشحال به انجام برخی از مشاوره و به پایان رسید تا دیدار با اشتها برای تغییر, مدیر اجرایی, Michelle Horovitz. بعد از ما تا به حال یک مکالمه حقیقت این بود که آن را ساده تر خواهد بود اگر من فقط پیوست کارکنان. من به سرعت متوجه شدم که چقدر من عاشق اشتها برای تغییر و شکستن نان و حس جامعه است که آنها تا به حال ساخته شده است. من غیر انتفاعی جهان پاداش و نمی تواند انکار کند که چگونه از آن ساخته شده من احساس می کنم. من رسما پیوست کارکنان در ماه مارس سال 2018 است. من در حال حاضر رئیس امور مالی و استراتژی افسر. من نظارت بر همه ما رئیس امور بودجه و برنامه ریزی. اما در درجه اول روز به بعد من کار با ما, رستوران, خرده فروشی, و پذیرایی عملیات.

ایستگاه 81 نوشیدنی & Eatery در اتحادیه انبار در خیابان. (نانسی Ngo / پایونیر پرس)

در علاوه بر این به رستوران های دیگر چه چیز می کند و اشتها برای تغییر انجام دهید که دیگران ممکن است در مورد? در علاوه بر این به ما رستوران ها و خرده فروشی و پذیرایی عملیات ما در حال انجام کارهایی مانند قوم و خویشی آشپزخانه که در آن زمانی که ما در حال استفاده نیست ما شکستن نان فضا ما اجاره آن را به عنوان یک آشپزخانه تجاری. ما می خواهیم به یک شریک فعال و کارکنان ما این است که در اینجا برای کمک به با نحوه استفاده از تجهیزات و آشپزی مشاوره اگر آنها برای آن را بپرسید. ما می توانیم به آنها کمک های فنی مانند این که چگونه برای تبدیل شدن به یک LLC/باز کردن یک کسب و کار شخصی جامع هزینه های مواد غذایی و چیزهایی شبیه آن. ما سعی می کنیم به خوبی شرکای اجتماعی. ما می خواهیم به حمایت از جوانان رو به رشد کسب و کار در صنعت مواد غذایی.

چگونه ایستگاه 81 نوشیدنی & Eatery آمد ؟ پس از Ramsey County تحت یک نوسازی در اتحادیه انبار Kaskaid مهمان نوازی و طلب غذا زد غذایی ، چه هر کس پیدا شد این بود که آن را طبیعی جفت شدن تا آنجا که به سبک عملیات و نقطه قیمت می باشد. شهرستان دنبال شد دولت گروه کار بر روی یک بیشتر محدود بودجه و بودجه که به دادگاه تجدید نظر به مخاطبان گسترده تر. یک روز من صحبت شد به کام یکی از Kaskaid مهمان نوازی صاحبان که من استفاده می شود به کار می کنند, و او گفت: خود را سازمان خواهد بود, من آرزو می کنم شما می توانید آن را اجرا کنید. و آن را در یک زمان وقتی که ما نیازهای تولید شد و در حال حاضر پوسته پوسته شدن و ما در تلاش برای کشف کردن چگونه به رشد ما پذیرایی عملیات با محدودیت فضای آشپزخانه. ما خواسته county اگر وجود دارد یک راه برای کاهش اشتها برای تغییر به اجاره دادن اتحادیه فضای انبار. ما رسما افتتاح شد در دسامبر. 6, 2019.

قصد ما این است که در دسترس برای هر دو ساکنان و کارکنان است که کار در خیابان. ما می خواهم به شما ارائه با کیفیت بالا و درجه یک غذا در یک قیمت است که اجازه می دهد تا شما را به اینجا می آیند روزمره است. ما فقط می خواهم به نزدیک و در دسترس همه است.

چه غذای مورد علاقه خود را در منوی خود را? آن را به صدا دیوانه اما کلم بروکسل tacos کاملا بهترین چیز است. من دوست دارم که من می توانم خوردن سبزیجات و هنوز هم احساس رضایت دارد که فقط به اندازه کافی اومامی و غنای آنها. من مانند اسیدیته در آنها از ترشی پیاز و fattier بخشی از پنیر گودا. و بافت با ترد برگ در خارج بزرگ است.

جایی که آخرین محل شما را خوردند ، زمانی که من در تعطیلات در تگزاس خوردم در Marufuku رامش. آنها فقط باز در Frisco, Tex., خود مقام اول را در خارج از منطقه خلیج سانفرانسیسکو. آن اتفاق می افتد به مورد علاقه من رامش بنابراین آن را به خوبی کار می کرد که من در تگزاس ، من نمی دانم که چگونه آنها خود را براث اما من تا به حال هرگز چنین خوشمزه رامش پایه در زندگی من است.

اگر شما تنها می تواند خوردن یا نوشیدن پنج چیز برای بقیه زندگی خود چه می باشد ؟ سوپ پیاز فرانسوی — من 9 ساله خود است که هنوز هم با بهره گیری از آن است. من دوست دارم یک همبرگر بزرگ. تن ماهی بهم زدن. سرد گرمسیری چای سرد. یک banh سکته ساندویچ.

چه بعدی ؟ ما در حال آماده سازی برای پذیرایی و عروسی فصل است. مقدار غذا ما در حال انجام است که احتمالا رفتن به سه گانه از سال گذشته است. به عنوان به زودی به عنوان آب و هوای گرم و بازدید, کسب و کار ما به صورت تصاعدی رشد می کند. همچنین من فکر می کنم ما احتمالا ساخت برخی از زیبایی ارتقاء به فضا. ما به دنبال یک راه به آن را صمیمی تر و جذاب. جزئیات بیشتر به زودی می آیند.

ایستگاه 81 نوشیدنی & EATERY

  • که در آن: اتحادیه انبار 214 4th St., E., St. Paul
  • ساعت: 11 صبح تا 8 بعد از ظهر از دوشنبه تا شنبه. خوشحال ساعت 3 تا 6 بعد از ظهر; یکشنبه, 11 صبح تا 3 بعد از ظهر (در تمام طول روز یک ساعت یک مبارک)
  • برای کسب اطلاعات بیشتر: 651-493-3204; afcmn.org/station-81

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de