قلب تپنده کالیفرنیا عظیم سیستم از گرفتن ذخیره و توزیع آب ساکرامنتو-San Joaquin دلتا.

جریان آب را به غرب بزرگترین خور از ساکرامنتو, San Joaquin و چندین کمتر رودخانه که تخلیه وزارت امور خارجه کوه زنجیر در کرانه های شمالی و شرقی لبه.

در حالی که بسیاری از آب همچنان ادامه دارد به اقیانوس غول پیکر, پمپ, در لبه جنوبی دلتا خورد مقدار از آن را به کانالهای تامین San Joaquin Valley مزارع جنوب کالیفرنیا و شهرستانها تا آنجا در جنوب سان دیگو.

بر این اساس دلتا است همچنین این مرکز از بیش از نیم قرن از اغلب تلخ, سیاسی, حقوقی و مالی جنگ به طور کلی سوراخ سوراخ شدن گروه های زیست محیطی که می خواهید برای جلوگیری از دلتا انحرافات در برابر کشاورزان که استفاده از بسیاری از دلتا را در آب با آب شهری منافع بیشتر یا کمتر گرفتار در وسط.

در طول اولین باشند چهار به علاوه دهه پیش جری براون تلاش برای ساخت یک “محیطی کانال” که می توانست انجام ساکرامنتو آب رودخانه در اطراف دلتا. او آن را از طریق قوه مقننه تنها برای دیدن آن شکست در رفراندوم.

در 1990s بروس بابیت سابق فرماندار دموکرات از ایالت آریزونا که تا به حال تبدیل شدن به وزیر کشور در دولت کلینتون تلاش کرد به واسطه درگیری با کالیفرنیا ، پیت ویلسون برکت و به نظر می رسید به موفقیت است. “صلح را شکسته است و در میان جنگ آب” ویلسون گفت: در آن زمان.

این یک زودرس اعلام پیروزی و ویلسون جانشین معروف ریسک گریز دموکرات خاکستری دیویس ایستاده بود کنار جنگ ادامه به بجوش و خروش آمدن عمدتا در دادگاه فدرال.

کالیفرنیا ، آرنولد شوارتزنگر تلاش برای احیای محیطی کانال به عنوان دوقلو تونل در زیر دلتا که قهوه ای, در, دوم, باشند, با شور و شوق در آغوش گرفت.

براون همچنین آورده بابیت به عنوان یک میانجی و وقف به جانشین گاوین Newsom آغاز یک روند صلح از طریق “داوطلبانه موافقت نامه.” Newsom ادامه داد: به دنبال آن حتی vetoing لایحه سنا لایحه 1 که قفل شده اند دولت اوباما قوانین زیست محیطی به دولت قانون پس از آب منافع و بهداشت ، دایان فاینستاین هشدار داد که این امر اژدر مذاکرات است.

هفته گذشته Newsom پرده برداری از یک توافق چارچوب که افزایش جریان از طریق دلتا تا 900,000 هکتار-فوت یک سال و بازگرداندن 60,000 هکتار از زیستگاه برای حیات وحش به خصوص ماهی قزل آلا رو به کاهش و یا حتی انقراض با توجه به انحرافات.

“امروز دولت من است پیشنهاد یک مسیر رو به جلو است که حرکت خواهد کرد, گذشته, پیر, آب باینری و مجموعه ما به صورت امن و مرفه آب آینده” Newsom نوشت: در CalMatters.

در این چارچوب است که فقط. بسیاری از جزئیات باقی مانده بود و همچنین این امر نیاز به تصویب دولت های مختلف و سازمان های فدرال. اما این پیشرفت است.

پس چرا ممکن است Newsom موفق در جایی که دیگران شکست خورده اند?

یکی از عوامل این است که کشاورزان خود را دیده اند نفوذ سیاسی افول در به طور فزاینده ای آبی دولت است. آنها همچنین تهدید توسط دولت منابع آب برد کنترل به منظور کاهش دائمی در آب کشاورزی و به تازگی تصویب مقررات از آب های زیرزمینی است که کاهش توانایی خود را به شیر سفره های آب زیرزمینی در طول خشکسالی.

Newsom را انقباض دوقلو دلتا تونل به یک تونل نیز نقش دارد, همراه با پیشرفت زیادی مخزن جدید به نام سایت در سمت غرب دره ساکرامنتو. آن در نظر گرفته شده برای جذب بیشتر رواناب بر فرض که تغییر آب و هوا را کاهش دهد کوه snowpacks که آب خوراک به دلتا.

“انفعال تمرد و نافرمانی و پایبندی به وضعیت موجود قرار می دهد و ما آب در آینده در معرض خطر” Newsom نوشت. “جایگزین داوطلبانه موافقت نامه ستیز نظارتی فرایند است که بسیاری از سال و نیاز به داوری زاغه از دادخواهی در هر مسیر قبل از بازگرداندن رودخانه جریان می یابد.”

CalMatters است که منافع عمومی و روزنامه نگاری سرمایه گذاری متعهد به توضیح چگونگی کالیفرنیا دولت و کنگره کار می کند و چرا از آن مهم است. برای داستان های بیشتر توسط دن والترز, رفتن به calmatters.org/commentary

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im