مسلح, کشته شدن 16 در داد و بیداد, مرگبارترین در تاریخ کانادا

تورنتو — یک فرد مسلح مبدل به عنوان یک افسر پلیس در رفت و داد و بیداد در سراسر کانادا, استان نوا اسکوشیا, تیراندازی مردم در خانه های خود و تنظیم آتش سوزی ترک 16 نفر مرده یکشنبه در مرگبارترین چنین حمله در تاریخ این کشور است. مقامات گفتند که مشکوک تیرانداز نیز مرده است.

یک افسر پلیس در میان کشته شدگان. چندین کشته شدند در داخل و خارج از یک خانه کوچک روستایی شهر Portapique حدود 60 مایل (100 کیلومتر) شمال هالیفاکس — آنچه پلیس به نام صحنه. بدن نیز یافت می شود در مکان های دیگر. مقامات بر این باورند که تیرانداز ممکن است هدف قرار داده اند اولین قربانیان خود اما پس از آن شروع به حمله به صورت تصادفی.

شبانه پلیس شروع به ارائه مشاوره به ساکنان این شهر در حال حاضر در مستند به دلیل بیماری همه گیر کوروناویروس — برای قفل کردن درهای خود را و اقامت در زیرزمین. چند خانه در این منطقه شد و آتش به عنوان به خوبی.

پلیس شناسایی, این مرد اعتقاد بر این بود که تیرانداز به عنوان گابریل Wortman, 51, که تصور می شد به بخشی از زمان خود در Portapique. مقامات گفت که او عینک پلیس در یک نقطه ساخته شده و ماشین خود را نگاه مانند یک Royal Canadian Mounted Police رزمناو.

پلیس برای اولین بار اعلام کرد که آنها تا به حال دستگیر Wortman در یک ایستگاه گاز در Enfield, خارج, هالیفاکس, اما بعدا گفت که او فوت کرده است. هنوز روشن نیست که چگونه و آنها را توضیح دهد بیشتر است.

“این یکی از بی معنی ترین اعمال خشونت در استان ما سابقه” گفت: Nova Scotia برتر استفان مک نیل.

RCMP سخنگوی دانیل Brien تایید کرد که 16 نفر کشته شده بودند در علاوه بر این به گمان. مرده افسر شناخته شده است به عنوان پاسبان هایدی استیونسون, یک مادر دو و 23 سال کهنه از نیروی. یک افسر دیگر نیز زخمی شد.

تیرباران های دسته جمعی نسبتا نادر در کانادا. کشور بازرسی و نگهداری اسلحه خود را به کنترل قوانین پس از مسلح مارک Lepine کشته و 14 و زنان خود را در مونترال Ecole Polytechnique در سال 1989. قبل از آخر این هفته داد و بیداد, بود که این کشور بدترین.

آن است که در حال حاضر غیر قانونی به داشتن یک ثبت نشده تفنگ و یا هر نوع سریع آتش سلاح در کانادا. این کشور همچنین نیاز به آموزش شخصی ارزیابی خطر, دو, منابع عروسی اطلاع رسانی و سابقه کیفری چک برای خرید سلاح.

“به عنوان یک کشور در لحظاتی مانند این ما گرد هم می آیند برای حمایت از یکدیگر است. ما با هم خواهد سوگواری با خانواده های قربانیان و کمک به آنها را از طریق این زمان دشوار” نخست وزیر جاستین ترودو گفت: در یک نوشته انتشار اخبار.

در حالی که آنها بر این باورند که حمله آغاز نشده به عنوان تصادفی, پلیس می گویند نه آنچه اولیه انگیزه بود. RCMP رئیس سرپرست کریس چرم گفت: بسیاری از قربانیان نمی دانند تیرانداز.

“این واقعیت است که این فرد تا به حال یک لباس و یک ماشین پلیس در اختیار او قطعا صحبت می کند و به آن به عنوان یک عمل تصادفی,” چرم گفت. او افزود که پلیس بر این باورند که او به تنهایی عمل کرده.

چرم گفتند که بررسی اینکه آیا این حمله تا به حال چیزی برای انجام با این بیماری همه گیر کوروناویروس اما هیچ لینک یافت شده تا کنون.

در یک نقطه وجود دارد تبادل آتش بین مظنون و پلیس, او گفت:.

در اواخر صبح روز یکشنبه وجود دارد و نیمی از خودروهای پلیس در صحنه ایستگاه گاز که در آن مشکوک درگذشت. پلیس زرد نوار محاصره پمپ گاز و بزرگ نقره ای رنگی SUV بود که مورد بررسی قرار گرفت.

سرجوخه اد گالو) لیزا Croteau یک نماینده با استانی نیرو گفت: پلیس موفق به دریافت یک تماس در مورد “یک فرد با سلاح گرم” در اواخر شنبه شب و تحقیقات “تکامل یافته به فعال تیراندازی بررسی است.”

کریستین میلز یکی از ساکنان منطقه گفت: آن را به حال شده است ترسناک شب برای شهر کوچک با مسلح افسران گشت زنی در خیابان. در صبح, هلیکوپتر, پرواز سربار جستجو برای شک دارم. “این nerve-wracking زیرا شما نمی دانید که اگر کسی خود را از دست داده و ذهن در حال رفتن به ضرب و شتم در درب جلو خود را,” او گفت:.

تام Taggart, یک نماینده مجلس که نشان دهنده Portapique منطقه در شهرداری کولچستر گفت: آرام جامعه متزلزل شده است.

“این فقط یک کاملا شگفت انگیز, صلح آمیز, آرام جامعه و این ایده است که این می تواند اتفاق می افتد در جامعه ما غیر قابل باور است,” گفت: Taggart با تلفن از خانه اش در نزدیکی باس رودخانه.

یک گابریل Wortman ذکر شده است به عنوان یک denturist — کسی که باعث می شود دندان مصنوعی — در شهرستان درتموته نزدیکی هالیفاکس با توجه به Denturist جامعه نوا اسکوشیا سایت. مشکوک عکس های صادر شده توسط RCMP به نظر می رسد از همان فرد دیده می شود در فیلم در حال مصاحبه در مورد دندان مصنوعی توسط CTV اطلس در سال 2014.

میلز همچنین گفت که Wortman شناخته شده بود به صورت محلی به عنوان کسی که در تقسیم وقت خود را بین اقامت در هلیفکس و اقامت در Portapique.

Taggart گفت: او نمی دانست که Wortman اما به او صحبت کرد و چند بار زمانی که او در تماس تلفنی در مورد مسائل شهری.

Taggart توصیف دانستن Wortman را “دختر خانه” در Portapique جاده ساحلی.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.nettny.im