شیر جایگزین ؟ راهنمای خود را به ارزش تغذیه ای و اثرات زیست محیطی از نسخه های مختلف

Category: لاس واگاس

milk

تصویر عکس / Shutterstock.com

اگر شما بزرگ شده در ’90s—یا باید بچه ها که—شما مطمئنا به یاد داشته باشید “شیر کردم ؟” کمپین. پوستر های مشهور—از بریتنی اسپیرز به Kermit the Frog—گچ بری مدرسه راهروها و lunchrooms یادآوری کسانی که راه می رفت چگونه شیر کمک می کند تا رشد استخوان های سالم و قوی. دو دهه پس از آن دو واژه وارد آگاهی ما و این ممکن است زمان برای تجدید نظر چه نوع شیر—اگر هر یک از ما باید نوشیدن.

برخی از مطالعات اختلاف ضرورت شیر برای بزرگسالان است. برخی از مردم نمی توانند آن را تحمل کند اما اکثر کسانی که یک واکنش بد به شیر نیست به آن حساسیت می گوید دکتر ساناز منتالوو استانتون متخصص اطفال در مرکز دانشکده پزشکی. آنها فقط باید مشکل هضم لاکتوز قند موجود در محصولات لبنی. و عدم تحمل لاکتوز را افزایش می دهد با سن با تنها 40 درصد از جمعیت قادر به هضم لاکتوز در بزرگسالی.

برخی از اقوام هستند بیشتر دچار عدم تحمل لاکتوز بیش از دیگران است. کسانی که از آفریقایی و آسیایی تبار یهودی اشکنازی به عنوان مثال باید بالاتر عدم تحمل لاکتوز رای—بین 75% تا 90% از کسانی که از شمال اروپایی تبار (18% به 26%).

انواع دیگر شیر نیست سخت برای پیدا کردن اما تغذیه ای تفاوت های گسترده هستند. گیاهی شیر سویا, برای مثال, یک جایگزین خوب برای کسانی که لبنیات آلرژی یا عدم تحمل لاکتوز اما ارائه نمی شود به عنوان مقدار پروتئین یا ریبوفلاوین, نام دیگر ویتامین B2.

وجود دارد نگرانی های زیست محیطی را در نظر میگیرد ، شیر بادام است که دیده می شود یک سنبله عظیم در مصرف بیش از پنج سال گذشته برای اینکه یک کم کالری جایگزین گیاهی آسان است برای پیدا کردن در فروشگاه های مواد غذایی و کافی شاپ اما برخی استدلال می کنند آن را منفی اثرات زیست محیطی به ویژه برای زنبور عسل است. گاردین به تازگی گزارش داده است که “50 میلیارد زنبورها—بیش از هفت بار در جهان بشر در جمعیت محو شد در چند ماه طول زمستان 2018-19,” تا حدی مربوط به “امریکا تکیه بر کشاورزی صنعتی روش به خصوص کسانی که مورد استفاده توسط بادام میباشد.”

به عبارت دیگر بسیاری به وزن وقتی که می آید به انتخاب نوع مناسب از شیر است. در اینجا یک راهنمای برای کمک به شما تصمیم می گیرید …

شیر گاو

این رایج ترین و آشنا و انواع آن را فراهم می کند و ویتامین ها و مواد معدنی مانند ویتامین D و کلسیم و پتاسیم است. شیر به طور منظم می تواند سرشار از چربی های اشباع شده, اما, بنابراین اکثر مقامات بهداشتی توصیه می شود نوشیدن یک پاکتی بدون چربی نسخه.

علاوه بر این پروتئین در شیر گاو شايعترين آلرژن بنابراین برخی از پزشکان ترجیح می دهند بدون لاکتوز, شیر—گاو شیر با افزودن آنزیم های تجزیه لاکتوز به بیشتر قابل هضم قند. همچنین شایان ذکر است: یک لیوان شیر گاو می تواند در حدود سه برابر هزینه های زیست محیطی از یک لیوان nondairy شیر, با توجه به یک سال 2018 آکسفورد مطالعه است.

شیر بادام

شیر بادام شیرین نشده است محبوب گیاهی جایگزین برای آن ابریشمی طعم دیوانه و کاهش کالری و کربوهیدرات در هر وعده. آن را سرشار از آنتی اکسیدان و ویتامین E است اما کم پروتئین است. برخی از مارک های غنی شده با ویتامین ها مانند A و D اما که متفاوت از نام تجاری به نام تجاری.

در علاوه بر این به تاثیر بالقوه آن بر زنبورها شیر بادام است دیگر اثرات زیست محیطی. برای مثال آن نیاز به مقدار زیادی از آب برای تولید—بیش از یک گالن آب در هر بادام نگهبان گزارش شده است.

شیر کنف

شیر کنف ساخته شده است از زمین خیس شاه دانه است و سرشار از سالم امگا-3 و امگا 6 چربی های اشباع نشده. دانه شاهدانه نیز یکی از بهترین منابع گیاهی پروتئین و حاوی کلسیم بیشتر از لبنیات شیر, با توجه به U. s. اخبار و گزارش جهانی.

مانند شیر بادام, شیر کنف است طعم بی نظیری با خامه قوام تا حدودی ضخیم تر از شیر کم چرب و شیر دیگر جایگزین. کنف شیر است که به طور معمول کم کربوهیدرات و بهتر است به دنبال مصرف مارک.

آه و برای کسانی که بدانم شما نمی توانید در کنف که تنها حاوی مقدار بسیار کم از THC, ترکیب, در, ماری جوانا است که تولید اثرات روانگردان.

شیر نارگیل

شیر نارگیل یک جایگزین مردمی برای طعم و قوام خامه, اما آن را سرشار از چربی های اشباع شده در مقایسه با لبنیات و شیر سویا. برخی از مارک های غنی شده با پروتئین و ویتامین های ضروری و مواد معدنی برای افزایش ارزش تغذیه ای است. آن را نیز امن لبنی جایگزین رایگان برای کسانی که با مهره و یا درخت و آلرژی و برخی استدلال می کنند نوشیدن شیر نارگیل می تواند به افزایش سطح کلسترول خوب.

شیر سویا

سویا می آید نزدیک به لبنیات شیر مواد مغذی از سویا منبع خوبی از پروتئین با توجه به یک سال 2017 مطالعه منتشر شده در مجله علوم و صنایع غذایی. شیر سویا همچنین حاوی سرطان-مبارزه با عوامل مانند ایزوفلاون و با استفاده از آب کمتر و زمین در حالی که تولید کمتر کربن تولید گازهای گلخانه ای نسبت به شیر گاو, ساخت آن را بیشتر سازگار با محیط زیست آگاهانه انتخاب است.

این محدودیت به ویژه برای کسانی که با سویا آلرژی است. شیر سویا حاوی ترکیبات شناخته شده به عنوان antinutrients اعتقاد برخی به اثرات مضر در هضم غذا.

شیر جو

شیر جو می تواند یک جایگزین قوی برای کسانی که به دنبال چیزی بالاتر از فیبر و همچنین یک گزینه عالی برای کسانی که با سویا و مهره آلرژی است. تجاری شیر جو برندها به طور کلی غنی شده با ویتامین های A, D, B2 و B12 همراه با مواد معدنی مانند کلسیم است.

تولید جو دو سر شیر است کمتر-اثرات نامطلوب زیست محیطی از بادام یا شیر سویا. اما جو دو سر شیر است که به طور کلی بالاتر در کالری و کربوهیدرات و حاوی کمتر از پروتئین از سویا و یا شیر لبنی.

این داستان به نظر می رسد در لاس وگاس هفتگی.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de