سابق وزیر خزانه داری پل اونیل درگذشت در سن 84

Paul O'Neill

جان مور / AP

در این 20 مارس 2002 فایل, عکس, وزیر خزانه داری ایالات متحده پل اونیل دارای یک کنفرانس خبری در سازمان ملل و کنفرانس تامین مالی برای توسعه در مونتری, مکزیک.

پل اونیل سابق وزیر خزانه داری که شکست با جورج دبلیو بوش بیش از سیاست های مالیاتی و سپس تولید یک کتاب انتقادی از دولت درگذشت شنبه. او 84.

اونیل را پل اونیل جونیور تایید کرد که پدرش درگذشت و در خانه اش در پیتسبورگ پس از مبارزه با سرطان ریه برای چند سال گذشته. پس از چند عمل جراحی و شیمی درمانی او تصمیم گرفت تا در برابر هر گونه مداخله بیشتر از چهار یا پنج ماه پیش است.

“وجود دارد برخی از خانواده اینجا و او درگذشت مسالمت آمیز” پسر گفت. “بر اساس وضعیت خود را, آن را یک خروج خوب.”

تونی Fratto که در خدمت به عنوان اونیل وزارت خزانه داری سخنگوی posted on Facebook, “بسیار غم انگیز است که دوستان ما پل اونیل گذشت امروز. او یک دوست خوب و دوست داشتم با او کار می کردند.”

رئیس سابق غول آلومینیوم Alcoa اونیل به عنوان وزیر خزانه داری از سال 2001 تا اواخر سال 2002. او مجبور به استعفا شد و پس از اعتراض او به دور دوم کاهش مالیات به دلیل تاثیر آنها بر کسری.

پس از خروج از دولت اونیل کار با رون نویسنده Suskind در انفجاری کتاب پوشش خود را دو سال در دولت. اونیل معتقد است که دولت شروع به برنامه ریزی سرنگونی رئیس جمهور عراق صدام حسین راست بوش پس از آن هشت ماه قبل از سپتامبر. تروریستی 11.

اونیل به تصویر کشیده بوش به عنوان یک رها جمهور که نمی تشویق بحث یا در جلسات کابینه و یا در یک بحث و گفتگو با اعضای کابینه. او گفت: عدم بحث در جلسات کابینه به او این احساس که بوش “بود مثل یک مرد کور در یک بقدر یک اتاق پر از افراد ناشنوا.”

او گفت: عمده تصمیمات گرفته شده توسط بوش تیم سیاسی و دیک چنی معاون رئیس جمهور. اونیل استخدام شده است برای پیوستن به کابینه توسط چنی دوست قدیمی خود را از جرالد فورد دولت. اما آن چنی گفت که اونیل که رئیس جمهور می خواست استعفای خود را. این بخشی از یک حرکت توسط بوش به لرزش تا تیم اقتصادی و پیدا کردن یک فروشنده برای دور جدیدی از کاهش مالیات رئیس جمهور امیدوار بود تحریک کند اقتصاد است.

زمانی که کتاب “قیمت وفاداری: جورج دبلیو بوش در کاخ سفید و آموزش و پرورش پل اونیل” بیرون آمد و در اوایل سال 2004 بوش سخنگوی اسکات McClellan با تخفیف اونیل را توصیف کاخ سفید تصمیم گیری-ساخت و گفت: رئیس جمهور بود “کسی است که آگهی و عمل قاطعانه در ما بزرگترین اولویت است.”

اونیل گفت: هدف خود را در همکاری در این کتاب که برای او تبدیل بیش از 19,000 دولت اسناد و مدارک به Suskind بود برای ایجاد یک بحث عمومی در مورد “وضعیت فعلی ما روند سیاسی و بالا بردن انتظارات ما برای چه چیزی ممکن است.”

پس از خروج از کابینه اونیل بازگشت به پیتسبورگ که در آن او تا به حال رهبری الکوا از سال 1987 تا 1999. او از سر کار با پیتسبورگ منطقه ای مراقبت های بهداشتی ابتکار یک کنسرسیوم پزشکی جوامع و کسب و کار مطالعه راه هایی برای بهبود خدمات بهداشتی و درمانی در غرب پنسیلوانیا است. این موضوع او را علاقه مند بود پس از روز خود را به عنوان یک بودجه تحلیلگر در واشنگتن با دفتر مدیریت و بودجه.

او همچنین اختصاص داده شده در زمان بازنشستگی به پروژه های که ارائه آب آشامیدنی به آفریقا. به عنوان وزیر خزانه داری اونیل تا به حال توجه متمرکز بر فقر و مبارزه با بیماری هایی مانند ایدز در آفریقا, تور قاره با ایرلندی راک استار بونو.

قبل از پیوستن به Alcoa اونیل شده بود رئیس جمهور از سال 1985 تا 1987 بین المللی Paper Co., شرکت او پیوست و در سال 1977 پس از خروج OMB.

پس از فارغ التحصیلی در رشته اقتصاد از دانشگاه ایالتی کالیفرنیا در فرزنو در سال 1961 اونیل پیوست جانبازان دولت در واشنگتن مشغول به کار به عنوان یک کامپیوتر تحلیلگر سیستم. او بعد از نقل مکان به OMB و افزایش برای تبدیل شدن به معاون بودجه سازمان از سال 1974 تا 1977 ارائه بودجه ارشاد به رئیس جمهوری جرالد فورد.

آن را در OMB که اونیل توسعه ارتباط نزدیک با چنی که در خدمت به عنوان فورد رئیس ستاد و آلن گرینسپن بود که سر از فورد شورای مشاوران اقتصادی. گرینسپن رئیس فدرال رزرو در طول زمان اونیل بود و خزانه داری ،

اونیل را بی پرده با سبک صحبت کردن بیش از یک بار او را در مشکل به عنوان وزیر خزانه داری ارسال دلار به سقوط به طور خلاصه در روزهای آغازین خود را در وزارت خزانه داری که نظرات خود را در مورد نرخ ارز خارجی را شگفت زده کرد بازار. در بهار سال 2001 اونیل در حال تکان بازارهای دوباره زمانی که در وال استریت بدترین هفته در 11 سال او blandly اعلام کرد: “بازار بالا و بازار پایین است.”

او بیشتر متمرکز سنتی خزانه داری وزیر کار از القای اعتماد به نفس در زمان آشوب بعد از آن سال هنگامی که او در تلاش برای گرفتن وال استریت دوباره باز پس از حملات یازدهم سپتامبر ، 11 حملات تروریستی. اونیل همچنین instrumental پس از حملات در beefing تا دولت برنامه های را مختل تامین مالی به گروه های تروریستی است.

اونیل جان سالم به در با همسر و چهار فرزند و 12 نوه و 15 نوه بزرگ.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im