Fan Wei: چگونه حزب کمونیست چین intimidates خارج از کشور شهروندان چینی

Category: توین سیتی

در فوریه. 8 شب قبل از من رفت و به شب زنده داری برای دکتر لی Wenliang در پارک مرکزی نیویورک یکی از دوستان من به من هشدار داد: “پوشیدن یک ماسک و عینک آفتابی. نشان نمی دهد صورت خود را. محافظت از خودتان را.” من او را برای محبت او اما تصمیم به پوشیدن هر “حمایت می کند.” چه خطر خواهد من اگر من فقط عزاداری یک دکتر که ذخیره کرده بود زندگی های بی شماری در حال یک “کاران” در مورد به سرعت در حال گسترش coronavirus و در نهایت درگذشت به دلیل آن است ؟

زمانی که من وارد در شب زنده داری اما من تو را دیدم که اکثریت مردم وجود دارد با پوشیدن ماسک و چند عینک آفتابی و سپس متوجه شدم که دوست من بود و شوخی نیست. شما می تواند در معرض خطر با نشان دادن تا در یک گردهمایی که ممکن است به عنوان یک تظاهرات نارضایتی دولت چین حتی اگر آن برگزار می شود در نیویورک 6,824 مایل دور از پکن است.

این حادثه بود و نه جدا از زندگی روزمره ما. هر چینی, دوست, من می دانم که زندگی در ایالات متحده با استفاده از پلت فرم پیام WeChat برای برقراری ارتباط با خانواده و دوستان خود در چین و بسیاری از ما به دنبال ناگفته پروتکل نه انتقاد دولت چین در حالی که داشتن بحث در WeChat گروه های مقالات یا پست در WeChat لحظات و یا حتی مکالمات خصوصی با خانواده و دوستان است.

همه فراگیر سانسور شده توسط WeChat یا مقامات چینی در واقع سکوت بسیاری از ما در خارج از کشور ، وجود دارد به تازگی یک مقاله در فرودگاه دونگینگ شهر وب سایت رسمی ستایش وری از سانسور اینترنت پلیس بیان کرد که آنها با صرف 20 دقیقه در هر روز حذف پست ها و هدف از حذف هر گونه “شایعه پست” در عرض 30 دقیقه از آن چاپ و نشر. مقاله سهوا تحریک دیگر موجی از خشم در میان کاربران اینترنت چینی و اصل مقاله دیگر می توان یافت (هر چند نسخه در حال گردش آنلاین).

با وجود این واقعیت است که ما اقامت در یک کشور است که محافظت از آزادی بیان ما احساس بیش از حد نا امن به انتقاد دولت چین در یک برنامه. ما از ترس از دست دادن ارتباط با دوستان و خانواده مان در چین اگر ما WeChat حساب های مسدود شده; ما از ترس بالقوه انتقام توسط دولت چین در برابر خانواده های ما در چین; ما نیز ترس از امکان هرگز قادر به بازگشت به چین به دلیل خطر ابتلا دستگیر شد.

ترس ما این است که بی اساس نیست. در ماه جولای سال 2019 یک دانش آموز چینی لو Daiqing از دانشگاه مینه سوتا بازداشت شد در حالی که او در بازدید از خانواده اش در ووهان در طول تعطیلات تابستان و محکوم به زندان به مدت شش ماه به دلیل او تا به حال در حالی که در ایالات متحده در توئیتر نوشت برخی از تصاویر کارتونی است که در نظر گرفته شد توسط یک دادگاه در ووهان به “uglify” رئیس جمهور چین.

در اوت. 1 چینی سایت Sohu گزارش داد که بازداشت شد در چهار شهرستانها چینی (ووهان نانجینگ کیوان دالیان) در همان روز از مردم که تا به حال ارسال شده خاص ضد چین اظهارات یا کارتون در حالی که آنها زندگی می کنند در خارج از کشور. یک پاساژ در پایان مقاله می فرستد بسیار روشن و تهدید آمیز پیام به خارج از کشور چینی: “حتی اگر شما در خارج از کشور فکر می کنم دو بار قبل از شما هر چیزی را بر روی اینترنت. مردم می توانند به مشکل فقط گفت: برخی از چیزهایی. اگر شما نقض مربوطه چینی قوانین ارسال بر روی اینترنت در خارج از کشور شما پیگرد قانونی خواهد داشت هنگامی که شما بازگشت به چین!”

کسانی که بازداشت می تواند بخشی از یک آشکار از بالا به پایین کمپین برای ارعاب در خارج از کشور چینی به ورزش نیست خود را آزادی بیان در کشورهای دیگر.

در طی چندین جلسات در سطح بالا در چین در ماه های ژانویه و فوریه در مورد مدیریت coronavirus اپیدمی مقامات از جمله رئیس جمهور یازدهم — باید با تاکید بر اهمیت کنترل جامعه بین المللی و رسانه ای در واکنش به شیوع.

ترس ما این است که نه فقط در مورد استفاده از برنامه های چینی.

ما استفاده از یوتیوب به نظر می رسد هدفمند به عنوان به خوبی. پس از coronavirus شیوع چن Qiushi یک شهروند روزنامه نگار و نیش بن عادی تاجر در ووهان شده بود ارسال YouTube فیلم ها در مورد آنچه اتفاق می افتد در ووهان. ویدیو وبلاگ نویسان مورد حمله قرار گرفتند با باطل نظرات و تماس با آنها را دروغگو و خائن. در حال حاضر چن گم شده پس از Feb. 6 و نیش گم شده پس از Feb. 11.

متولد و بزرگ شده در چین من فهمیدم که من خیلی جوان بودم که وجود دارد برخی از موضوعات است که می تواند مورد بحث آشکارا در چین است. در میان آنها انقلاب فرهنگی و سرکوب میدان تیان آن من. اما در حال رشد در سال های طلایی از 1990s و 2000s اولیه پس از اصلاحات و باز کردن توسط دنگ ژیائوپینگ * من تا به حال معلمان و استادان در دانشگاه که با انتقاد دولت چین در راه خاص و بدون وارد شدن به هر گونه مشکل.

آن روزها در حال حاضر از بین رفته اند. در چند سال گذشته ده ها تن از استادان خاموش شده اند دستگیر و یا تبعید به دلیل انتقاد از دولت چین از جمله همسر من قانون اساسی استاد دانشگاه Tsinghua قانون مدرسه زو Zhangrun. بیشتر چه غم انگیز است که برخی از اساتید به پلیس گزارش شد توسط خود دانش آموزان است. این امر می شده اند غیر قابل تصور زمانی که من در کالج بود که دانش آموزان مثل من بودند و مشتاق به یادگیری در مورد استادان بینش سیاسی مختلف و سیستم های حقوقی که جبرا شامل انتقادات از سیستم از جمله چین است. همه ما پس از آن درک هدف این بحث این بود که جامعه ما یک بهتر برای عادی مردم چین است.

یکی دیگر از Tsinghua مدرسه حقوق, استاد, لائوس dongyan می نوشت: در مقاله اخیر: “اگر انتقاد پذیر نیست و سپس ستایش بی معنی است.” من خوش شانس بود به حال مربیان که به من القا اهمیت تفکر مستقل و انتقاد زمانی که من مورد مطالعه در چین است. اما در حال حاضر که من ایستاده در زمین آزادی که در آن آزادی حلقه من هنوز هم احساس می کنم هر روز این تناقض از آزادی بیان و ترس از عواقب است.

فن وی است که یک شرکت وکیل در نیویورک و نوشت: این قطعه برای شیکاگو تریبیون.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.nettny.im