واشنگتن — به COVID-19 همه گیر ادعا کرده بیش از 230,000 زندگی و پرتاب اقتصاد جهانی را به هرج و مرج.

این جهان خطرناک تر بیش از حد.

در خاورمیانه و ایران gunboats را مورد آزار و اذیت آمریکا کشتی های جنگی در خلیج فارس و ایران توقیف شده و حمله به پایگاه های آمریکا در عراق است.

در آسیا چین همچنان ادامه دارد و درایو خود را به کنترل از دریای چین جنوبی, غرق شدن یک قایق ماهیگیری ویتنامی و ارسال نفت بررسی کشتی به آبهای مالزی.

کره شمالی که متنفر بود نادیده گرفته شده از کار اخراج کردن موشک باقی مانده و به طرز عجیبی سکوت در مورد شایعاتی که رهبر آن, کیم جونگ سازمان ملل متحد بود مرده یا در حال مرگ است.

حتی روسیه با خود موجی از coronavirus موارد از سر گرفته است و وز وز ایالات متحده و ناتو هواپیما بیش بالتیک و مدیترانه دریا.

“شما قطعا دیدن زمانی که این کشورها ببینید باز برای انجام چیزهایی است که ما به طور معمول مبارزه فورا هر دو فصاحت و شاید نظامی — هنگامی که ما در حال تعادل” گفت: جان مک لافلین سابق اقدام مدیر سازمان سیا است.

“من مطمئن هستم که همه آنها از نظر ما نه تنها پریشان اما نظامی کمتر adroit در حال حاضر از ما به طور معمول خواهد بود,” او گفت: اخیرا در یک پادکست.

جای تعجب نیست که تهمت مقامات دولت اصرار دارند آنها را پریشان اگر چه ملت های پزشکی و اقتصادی فجایع را طبعا گرفته شده بیشتر توجه خود را.

رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن پاسخ ایران به اقدامات اخیر با bellicose, صدای جیر جیر, گفت که او دستور نیروی دریایی “به شلیک کردن و نابود کردن هر و همه ایرانی gunboats اگر آنها آزار و اذیت ما کشتی در دریا.”

مقامات پنتاگون گفت: یک صدای جیر جیر است و آنها باید خود را تغییر قواعد درگیری است که ایالات متحده اجازه می دهد کشتی ها به آتش در دفاع از خود.

نیروی دریایی گفت این ارسال سه کشتی جنگی به دریای جنوبی چین به تقویت آزادی ناوبری طولانی مدت پنتاگون ماموریت در منابع غنی و استراتژیک بسیار مهم منطقه است.

اما تنها یک کشور دارای یک ناو هواپیمابر عملیاتی در غرب اقیانوس آرام در حال حاضر و آن را چین است. ایالات متحده حامل در منطقه شد و محدود به بندر پس از خدمه بودند زده با COVID-19: تئودور روزولت در گوام و رونالد ریگان در ژاپن است.

با سرایت كردن در زمین و دریا در بخش اقتصاد سقوط آزاد و بی امان هرج و مرج در کاخ سفید, چرا هر کسی که بود پریشان است ؟

اثرات طولانی مدت از این بیماری همه گیر نگاه حتی بیشتر نگران کننده: جهانی افسردگی است که می تواند برای سالها باقی بماند بیشتر دولت های شکست خورده و بی امان بزرگ-قدرت رقابت است.

چین تلاش کرده است به پیروزی دوستان و فرار از سرزنش برای رمان coronavirus’ منشاء توسط به طور آهسته از کمک و تجهیزات پزشکی در تلاش خیلی سنگین دست آن ایجاد یک واکنش شدید در برخی از کشورها.

اما آیا به هر راحتی در آن است. امریکا shambolic پاسخ به بحران قرار داده دندانه بزرگ در جهانی ما تصویر به عنوان یک صالح برش لبه ملت است.

ایالات متحده و چین “دو افراط و نه از آن می تواند یک مدل برای اروپا” وزیر امور خارجه آلمان Heiko Maas گفته خبرنگاران محلی فوق العاده ای بیانیه از آمریکا متحد است که دموکراسی آمریکایی به نظر می رسد بهتر از چینی استبداد.

در حال حاضر اضافه کردن یک مشکل: یک رهبری جهانی خلاء. بر خلاف طی عمده ترین بحران های بین المللی از جهان پس از جنگ این بار رئیس جمهور ایالات متحده رفته است از دست رفته.

“این اولین بار است که پس از بحران آمریکا از زمان ما است. هیچ متحده رهبری” Thomas M. Wright, سیاست خارجی محقق در موسسه بروکینگز به من گفت. “دولت نمی تعامل با متحدان خود جز به نگرانی در مورد اینکه آیا چین در حال ساخت سود.”

به طور معمول گروه 7 بزرگ صنعتی دموکراسی خواهد هماهنگ کردن راه حل برای این بیماری همه گیر و تلاش به سرعت بهبود اقتصادی.

اما در این سال G-7, رئیس, یک, Donald J. Trump, که اتفاق نمی افتد.

رئیس جمهور برگزار شد دو تصویری جلسات با G-7 همکاران — اما او از انسان های عجیب و غریب از, و درخواست از دیگران برای پیوستن به او در تماس COVID-19 “ووهان” ویروس و گفت: او را متوقف آمریکا بودجه ای را برای سازمان بهداشت جهانی است. آنها کاهش یافته است.

اگر ما نبرد با COVID-19 طول می کشد بسیار طولانی اقتصاد ما خواهد شد و به احتمال زیاد بهبود آهسته تر از کسانی که از کره جنوبی و ژاپن و یا آلمان که همه آنها موفق شده اند همه گیر با موفقیت بیشتر.

و در یک رکود جهانی مرکب نصب اختلال همه از دست می دهد.

“دیگر همه گیر در می رود, جهان تغییر خواهد کرد” رایت هشدار داد. “خطر واقعی این است که یک بحران خواهد eviscerate همکاری های بین المللی … را ترک کنید و بیشتر هرج و مرج جهان است.”

چقدر بد می تواند آن را دریافت کند ؟ سیاست خارجی علمای مقایسه این لحظه برای دو دوره بحرانی در قرن گذشته است.

پس از جنگ جهانی دوم در سال 1945 ایالات متحده تنها قدرت با اقتصاد آن دست نخورده رهبری عظیم بهبود, تلاش, تولید, دهه نسبی صلح و رفاه نه تنها برای خود و متحدان اروپایی, اما برای خود دشمنان را شکست داد و آلمان و ژاپن.

پس از جنگ جهانی اول به پایان رسید و در سال 1918 با پاندمی آنفلوانزا شبیه به coronavirus هیچ مشترک تلاش بازیابی راه اندازی شد. ملت راه خود رفت, استقبال از ملی و سیاست حمایت از اقتصاد و آینده تحولات ناگهانی و عمده جهانی به زودی به دنبال.

این لحظه افسوس که به نظر می رسد بیشتر شبیه به سال 1918 زمانی که ایالات متحده در خارج از این جهان و بین المللی اختلال افزایش یافته است. و ما می دانیم که چگونه به خوبی آن معلوم شد.

دویل McManus می نویسد: برای لس آنجلس تایمز.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de