دیابلو مغازه خواربار یا مشروب فروشی در لاس وگاس داغ داغ داغ!

Category: لاس واگاس No comments

اگر شما مانند مواد غذایی مکزیکی تند, مطمئن شوید که شما بعد ناهار خوری سفر به دیابلو مغازه خواربار یا مشروب فروشی; بدون توجه به آنچه شما سفارش شما داده می شود گزینه سفارش سالسا مزه که ویژگی های خفیف سبز سالسا (بو داده cake هالاپینیو) متوسط قرمز سالسا (کبابی, گوجه فرنگی, chipotle) و درو سالسا (بوداده گوجه فرنگی کارولینای درو جدی پسر بد در فلفل جهان). اگر شما شجاع و ترس نیست درو آماده برای طعم و انفجار در دیابلو است.

البته کسانی که طعم خواهد رفت پایین خیلی بهتر با برخی از کوکتل همراهی و دیابلو ویژگی های برخی از tequilas و mezcals در آن مارگاریتا منو: از ساعتی فیستا (Olmeca التس پلاتا تکیلا, ساعتی, لیمو ترش تازه و آب آهک); این Chupacabra (El Silencio Espadin Mezcal, گشنیز و آبلیمو); و انبه Picante (Cazadores بلانکو تکیلا, ادویه انبه و آبلیمو).

غذا مانند nachos در و quesadillas کامل دروازه برای دوره های اصلی مانند enchilada ترکیبی (گوشت گاو barbacoa مرغ و میگو) و Alambre tacos, ساخته شده با فیله مینیون chorizo, poblano فلفل و گشنیز و پیاز چه دیابلو تماس خود “OMG پنیر مخلوط.” شما همچنین می توانید انتخاب برای مرغ با دیابلو مرغ, بال سوخاری خدمت که افسانه ای Carolina درو سس کرفس و هویج و انتخاب خود را از مزرعه و یا پنیر آبی یا دریایی با باجا آبجو-ضرب و شتم ماهی قزل آلا.

دهان خود را احتمالا می تواند با استفاده از یک استراحت در حال حاضر پس از انتخاب یکی از دو دسر خوشمزه: این churro قیف کیک, خدمت, با, دارچین, بستنی توت فرنگی, مربای به, Nutella و سس شکلات یا سرخ شده platano تقسیم سرخ شده درخت چنار صدر با دارچین, بستنی, توت, شیر, شکلات و cajeta سس.

Cairo, 702.262.5225

کلیک کنید اینجا برای شما رایگان برای به اشتراک هفتگی نسخه دیجیتال لاس وگاس, مجله راهنمای خود را به همه چیز را, شنیدن دیدن و تجربه در جنوب نوادا. به عنوان بخشی از اشتراک خود را در هر هفته از طریق ایمیل شما را دریافت خواهد کرد آخرین نسخه از لاس وگاس مجله پر از مطالب آموزنده مانند رستوران ها برای بازدید, کوکتل به sip و جاذبه های برای لذت بردن از.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>