چاک Slocum: در توسعه در سنت پل یک بازی است که شامل آلبرت لی کار درام از 60 سال پیش

Category: توین سیتی

من تقریبا فراموش کرده در مورد یک جنبه مهم از مینه سوتا تاریخچه قدمت 60 سال پیش یک کار اعتصاب شامل ایالات خانه بسته بندی کارگران آمریکا و ویلسون بسته بندی گوشت شرکت. آغاز کرده است در آلبرت لی توسط UPWA محلی 6 این اعتصاب در نهایت شامل کارگران در پنج سایر گیاهان: در اوماها, Cedar Rapids, Memphis, کانزاس سیتی و لس آنجلس.

من یک دانشآموز کلاس ششم در شهر من از Madelia حدود 80 مایلی شمال و غرب آلبرت لی. با یک علاقه اولیه در دولت و سیاست, من با دقت بخوانید مانکاتو مطبوعات آزاد و گوش در رادیو به اخبار حساب های این درگیری در طول 1959-1960 تعطیلات. هر چند دانش آموزان و معلمان در مورد آن صحبت کردیم در کلاس درس درک آنچه که واقعا در رفتن بود و چالش برانگیز است. همه ما می دانستیم که این مهم بود.

با 1,100 کارگران در یک شهر 17,000 Wilson یکی از آلبرت لی عمده کارفرمایان. این شرکت همچنین ضد اتحادیه این کشور چهار عمده گوشت-بسته بندی شرکت ها از جمله هورمل در کشور همسایه Austin.

در سپتامبر. 1, 1959 قبلی قرارداد کار تمام شده بود و رشد تفاوت بین کارگران و شرکت محور نه در حقوق و دستمزد اما در قدرت است. روابط تیره شده بود ساختمان برای هفته بیش از موضوع “مجبور” اضافه کاری. علاوه بر این کارگران تا به حال خواستار rehiring از 17 مردان اخراج در Cedar Rapids, Iowa, و ایجاد یک اتحادیه کنترل صندوق به عنوان پرچین در برابر کار ضرر و زیان ناشی از اتوماسیون. Wilson نمی خواهد تکان دادن بر روی هر یک از طرح های پیشنهادی و, برای حفظ بسیار پربار گیاه عامل 500 مردان و زنان استخدام شده بودند از این منطقه که اتحادیه به سرعت با برچسب “دلمه.”

وضعیت فرود به این اختلال است که در دسامبر. 11 مینه سوتا رژیم صهیونیستی. الیور L. فریمن اعلام حکومت نظامی و به نام در گارد ملی در تلاش برای خنثی کردن این وضعیت با بستن کارخانه. این شهر به شدت به دو اردوگاه تقسیم شده — اتحادیه ها و شرکت — با معلمان دستور به بحث یا سوال در مورد اعتصاب در کلاس های درس خود را. گروه های اجتماعی از جمله اکثر کلیساها خاموش شد.

در مدت زمانی کوتاه یک دادگاه منطقه ای فدرال حکومت فریمن به منظور غیر قانونی. سه مینه سوتا قضات نوشت که به نظر منصوب شده بود توسط حزب جمهوری خواه رئیس جمهور ایالات متحده هوور و آیزنهاور. آنها جان Sanborn, ادوارد Devitt و گونار Nordbye. مینه سوتا دادستان کل و آینده قاضی فدرال مایل خداوند استدلال مورد به نمایندگی از فریمن.

دادگاه را پیدا کنید که “اراذل و اوباش حکومت” وجود داشته در آلبرت لی, اما که فریمن به حال خود را بیش از حد قدرت در اعلام حکومت نظامی و بستن Wilson گیاه. قضات به این نتیجه رسیدند که اعتصاب حق اعتصاب, اما این شرکت نیز تا به حال حق خود را به کارخانه باز: فریمن سه نفر گفت: تا به حال رفته بیش از حد است. (در کمتر از یک سال 41 ساله فریمن یک از بنیانگذاران DFL حزب بود که برای اولین بار انتخاب شد و در سال 1954 بود را شکست داد و جمهوری خواه المر L. Andersen.)

یک نتیجه از این حکم بود که مذاکرات قرارداد کشیده در شش هفته بیشتر. وجود دارد مقدار زیادی از اصطکاک قبل از قرارداد جدید موافقت شد تا در ماه مارس است. در حالی که اتحادیه نیست آن اتوماسیون صندوق همه به جز تعداد انگشت شماری از قابل توجه اعضای اتحادیه در آلبرت لی بودند rehired بدون از دست دادن ارشد.

سابقه طولانی در پردازش گوشت در آلبرت لی مورخ به سال 1877. Wilson & شرکت به دست آورد و این کارخانه در سال 1916 و گسترش به تمام مراحل کسب و کار تبدیل شدن به شهر بزرگترین کارفرما. ویلسون شرکت اعلام ورشکستگی کرده و فروخته شد و در سال 1984; توسط 1990 مشخص طراحی شده کارخانه در 3 هکتار زیادی بسته شد. آتش به طور کامل نابود شده این مجموعه در سال 2001.

امروز آلبرت لی هنوز هم جمعیت 17,000 به عنوان اقتصادی مخلوط اقتباس جدید و تغییر محیط کار.

یک کتاب و در حال حاضر در حال توسعه یک بازی

وجود دارد که در ادامه علاقه به گفتن داستان آغاز شد که در آلبرت لی در سال 1959. این بار به شکل افزایش انتظارات — به ویژه برای نسل بعدی رو با یک پس از جنگ رونق اقتصادی.

کتاب “Packinghouse دختر” نوشته شده توسط Wilson & شرکت millwright دختر Cheri ثبت نام که موج خاطرات خود پژوهش های تاریخی و شفاهی مصاحبه به یک فوتی و فوری ترین روایت است. منتشر شده در گالینگور توسط Minnesota Historical Society Press در سال 2000 آن را بعدها منتشر شد در کتاب جلد کاغذی توسط چند ساله/HarperCollins. داستان برنده مینه سوتا کتاب جایزه. ثبت نام گذشت دو سال پیش.

با الهام از کتاب, یک بازی آزمایشی با عنوان “ویلسون دختر بچه” توسط اوا Barr, در توسعه, در, St. Paul تاریخ تئاتر یک زمان چهار Ivey برنده جایزه. این بازی وعده داده می شود یک ترکیب منحصر به فرد از خاطرات و تاریخچه مانند بسیاری از تاریخ تئاتر قبلی کار می کند. بر در دوست نازنین ثبت نام داستان وعده به تولید گسترده علاقه فراتر از آلبرت لی.

چاک Slocum رئيس جمهور از ویللیستن گروه مشاوره مدیریت شرکت است. او در خدمت در هیئت مدیره از تاریخ تئاتر. آدرس ایمیل خود را است [email protected]

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.dehec.sutny.im