چین افزایش می یابد به عنوان برگ برنده cedes رهبری

در بهترین از همه, همه گیر زده جهان coronavirus می زنند قدرتمند کشور برای همکاری با یکدیگر از آنجا که هر کس با آن مواجه است همان خطر است.

نه این زمان. ایالات متحده و چین تبدیل شده اند این بیماری همه گیر به یک جنگ منطقه در مبارزه خود برای نفوذ جهانی.

و از آنجا که ایالات متحده در حال از دست دادن زمین.

پس از بی مهارت اولیه آن پاسخ به این عفونت که برای اولین بار ظاهر شد در ووهان چین به نظر می رسد که تا حد زیادی شامل انتقال و تحویل تجهیزات پزشکی به ایتالیا و اسپانیا و دیگر سخت-آمار کشور است. رئیس جمهور چین به سر برد هفته گذشته در تلفن ارائه و به اطلاع عموم کمک به رهبران سراسر جهان است.

کاخ سفید اشتباه در امپراتوری ایالات متحده در واکنش به عدم ذخایر تست کیت و لوازم پزشکی و اصرار دارد که ممنوعیت سفر با چین خواهد محافظت از آمریکایی ها. آن را نمی. در ابتدا پس از ارسال کمک به ایتالیا و مقامات فدرال در حال حاضر دیوانه وار در تلاش برای خرید ماسک و دیگر انتقادی دنده مورد نیاز از کشورهای دیگر برای پوشش کمبود در خانه.

در همین حال پکن و واشنگتن squabbled بیش از کدام کشور بود به سرزنش.

در چین مقامات در ابتدا سعی در سرپوش گذاشتن بر ووهان شیوع و رد ایالات متحده و سازمان ملل متحد ارائه می دهد به ارسال دانشمندان برای کمک به مطالعه ویروس. وزارت خارجه چین گسترش تئوری توطئه پشتیبانی نشده توسط شواهد که بازدید از سربازان ایالات متحده تا به حال آن معرفی شده است.

وزیر امور خارجه مایک Pompeo به نام با همتای خود در پکن به شکایت و راه اندازی یک حمله گسترده در دولت یازدهم.

“حزب کمونیست چین به شمار قابل توجهی تهدید برای سلامت ما و راه زندگی را به عنوان ووهان ویروس به وضوح نشان داده است,” Pompeo به خبرنگاران گفت: انفجار پکن برای ارائه کمک به کشورهای دیگر و پس از آن “این ادعا که آنها در حال حاضر کلاه سفید.”

Pompeo همچنین ایجاد یک نیازی دیپلماتیک فلپ در هفته گذشته خواستار آن است که گروه 7 دموکراسی سرزنش بیماری همه گیر در “ووهان ویروس” در یک اطلاعیه مشترک در نظر گرفته شده برای نشان دادن قدرت های جهانی ایستاده شانه به شانه در طول یک بحران جهانی است.

دیگر G-7 کشور خودداری کرد و بیانیه مشترک کنار گذاشته شد. به عنوان یک نتیجه از یک بار قدرتمند ائتلاف به رهبری ایالات متحده بود مشخصه disunited.

مغلوب ساختن پیشی جستن صندلی G-7 در این سال, اما دیپلمات گفت که او نمی تشکیل یک کنفرانس ویدئویی از رهبران آن تا زمانی که فرانسه از امانوئل پاکسازی بارها و بارها درآورده او را به.

که نه رهبری.

Pompeo حق را در مورد حقایق است. چین سعی کنید برای پوشش اولیه شیوع. آن حزب کمونیست منجر a وحشیانه رژیم استبدادی.

اما او با نادیده گرفتن متحدان ما نیاز دارد. کشورهای اروپایی در مقابله مرگبار همه گیر می خواهید چین کمک کند. آنها نمی خواهند به نمره لفظی امتیاز در برابر پکن; آنها نیاز به ماندن در یازدهم را به سمت خوب.

چین را آشکار recovery همراه با بی نظمی داده یازدهم فرصت را به نفع خود قلب و ذهن در سراسر جهان است. وقتی مردم بیمار هستند آنها اهمیتی نمی دهند که در آن دارو می آید. یازدهم است که به سادگی انجام هر چه طبیعی بزرگ-قدرت رهبر را انجام دهید: تلاش برای گسترش کشور خود را تحت تاثیر قرار.

مشکل این نیست که چین اقدام بیشتر شبیه به یک رهبر جهانی. این است که ایالات متحده اقدام به کمتر مانند یک.

وزارت امور خارجه ارائه کمک های اولیه به بیش از دو دوجین کشورهای ولی تقریبا نامرئی هر دو چون او را سرگرم با این بیماری همه گیر در خانه و از آنجا که او نشان می دهد که چنین تحقیر برای اتحاد و سازمان های بین المللی.

چین هنوز دوره نقاهت بعد از آن شیوع. اگر چه اقتصاد در جهان است دومین نظامی آن است که به مراتب کوچکتر از امریکا. آن را کمتر کرد. این محدودیت های دسترسی به اینترنت, زندان مخالفان و به تازگی اخراج روزنامه نگاران از عمده ایالات متحده, اخبار سازمان.

و پکن کمک های توهین آمیز نبوده است خطا. شده است وجود دارد یک واکنش شدید در بخش هایی از اروپا در برابر دست و پا چلفتی چینی تلاش به ترکیب کمک های انسان دوستانه با معاملات تجاری مانند الکترونیکی غول هواوی محموله های فولاد ماسک برای کشورهایی که آن را به دنبال قرارداد بزرگ است.

“من می خواهم بگویم هر دو ایالات متحده و چین در حال بازی قدرت نرم در بازی بسیار ضعیف” سوزان Thornton, سابق وزارت خارجه چین متخصص به من گفت.

“تلاش برای استفاده از یک فاجعه در پاسخ به نمره امتیاز سیاسی روی حیله و تزویر است,” او گفت:. “هنگامی که هزاران نفر از مردم در حال مرگ هستند شما بهتر دیده می شود به انجام همه چیز شما می توانید برای صرفه جویی در زندگی و همکاری و یا شما نمی خواهید برای برنده شدن هر قلب و ذهن.”

اگر سوال این است که سیاسی یا اقتصادی شده است. در اکثر موثر در مبارزه با این بیماری همه گیر, جواب این است که نه چین و نه ایالات متحده. مکان هایی که باید شانس بهترین تا کنون به خوبی اجرا دموکراسی با پیچیده مراقبت های بهداشتی شبکه هایی که انجام بسیاری از آزمایش اولیه: کره جنوبی و تایوان و احتمالا آلمان است.

مانند هر دیگر تحولات ناگهانی و عمده جهانی همه گیر به نظر می رسد به احتمال زیاد به تغییر توازن قدرت — بسته تا حدی که کشور به سرعت بهبود می یابند.

تا کنون چین به نظر می رسد برای افزایش نفوذ خود چقدر روشن نیست. آن ساخته شده است که ایالات متحده نگاه بی اثر; چگونه روی روشن نیست.

آن ساخته شده است که نهادهای سنتی از همکاری های بین المللی مانند سازمان ملل و G-7 نگاه بی ربط پزشکی به عنوان فاجعه و قتل عام اقتصادی مطرح خطرات برای ثبات جهانی است.

که باعث می شود به احتمال زیاد نتیجه یک جهان که در آن هیچ کس برنده است.

دویل McManus یک مقاله نویس برای لس آنجلس تایمز.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im