آشپز Yia ونگ آماده برای شکستن زمین جدید با همونگ رستوران Vinai

Category: توین سیتی

آن را همیشه آشپز Yia ونگ رویایی برای باز کردن یک رستوران است.

“من تا به حال کشیده می شود به این چیزی که لگد زدن و جیغ” ونگ گفت: صحبت کردن در مورد Vinai این همونگ-محور رستوران او در حال برنامه ریزی برای باز کردن به زودی.

ونگ که مشغول به کار در برخی از ردیف بالا آشپزخانه (Nighthawks, قصبه قاشق & پایدار) قبل از قابل توجه خود را به شکل pop-up احساس اتحادیه آشپزخانه گفت: رویا بود به کار برای یک شرکت است که می تواند ثبات و منافع. او رفت و به دانشگاه ویسکانسین-La Crosse جایی که او مدرک کارشناسی خود را در رشته ارتباطات میان فردی. به عنوان او ساخته شده راه خود را از طریق کالج مشغول به کار به عنوان یک آشپز است.

یک آرشیو عکس از Yia ونگ خانواده در Vinai اردوگاه پناهندگان در تایلند است. تصویر در حال عمه اش بالا سمت چپ مادر و خواهر و برادر خود دائو جلو چپ پیتر و آن. Yia است که در سمت راست در کوتاه. (حسن نیت ارائه میدهد رستوران پروژه)

بیشتر او در آشپزخانه بیشتر او می خواست به هم بافتن فرهنگ خود را با عشق خود را برای پخت و پز و ایجاد یک میراث برای همونگ اشپزی در شهرهای دوقلو. در عین حال باز کردن یک رستوران جدید است مخاطره آمیز و بلند تعهد و ونگ گفت: این رستوران به طور خاص احساس می کند مانند یک مسئولیت بزرگ است.

با توجه به Minnesota Historical Society, بیش از وجود دارد 66,000 همونگ مردم در مینه سوتا و شهرهای دوقلو منطقه مترو به غلظت بزرگترین Hmong در ایالات متحده است. و در عین حال وجود ندارد دائم و کامل-سرویس رستوران اختصاص داده شده به همونگ خوردم.

ملاقات ما با ونگ به تازگی در همونگ ایجاد مرکز خرید یکی از دو آلاینده St. Paul بازار اختصاص داده شده به همه چیز همونگ به چت در مورد پروژه های آینده خود را میراث و البته برخی از مورد علاقه خود را همونگ مواد غذایی در آن دادگاه مواد غذایی.

ما برای اولین بار متوقف شد Santi را به منظور nine-ادویه مرغ و یک “دیوانه استیک” که ونگ گفت که او معرفی به بسیاری از آشپز دوستان که در حال حاضر معتاد است.

“پس از چند نوشیدنی های بزرگسالان مانده دیوانه استیک بهترین چیز برای خوردن سرد در حالی که شما در حال فکر کردن در مورد زندگی خود را انتخاب” او پکتیا میباشد.

سیاه و سفید بایگانی عکس از Yia ونگ به عنوان یک کودک در ممنوعیت Vinai تایلند اردوگاه پناهندگان. (حسن نیت ارائه میدهد از رستوران پروژه)

ونگ ممکن است تمایلی سفیر, اما او خوب است. او موجز توضیح همونگ فرهنگ — به ویژه عشایری و سازگار با طبیعت از مردم خود را — این است که یک نقطه پریدن برای آنچه که او امیدوار است در آینده اتفاق خواهد افتاد و فلسفه خود را طبخ.

“ما خوردن از آنچه در اطراف ما,” او گفت: صحبت کردن در مورد مادر خود را با استفاده از مواد غذایی که به آنها داده می شود را به غذاهای دیگر زمانی که او بچه بود. “ما با استفاده از آنچه در دسترس است. بخشی از بودن همونگ است که مدبر باشد.”

بنابراین به جای استفاده از ادویه است که به وارداتی از کالیفرنیا در طول چند ماه ونگ استفاده خواهد شد یکی دیگر از مواد تشکیل دهنده برای اضافه کردن طراوت. آن را در مورد رفتن با جریان بلکه یک حس درونی چگونه به نگه داشتن چیزهای پایدار است.

ونگ رشد در پنسیلوانیا و مرکزی ویسکانسین در حال حرکت در اینجا هشت سال پیش. با وجود بودن یک lifer او می داند که بسیاری از فروشندگان در بازار و گو به راحتی با آنها در همونگ و سفارش همه چیز خوب بعضی ها که لزوما در منو است.

آشپز Yia ونگ از Vinai در مینیاپولیس عکس در همونگ ایجاد مرکز خرید در خیابان on Feb. با 27 سال 2020 است. (نانسی Ngo / پایونیر پرس)

مانند در مای آشپزخانه که در آن از او خواست که برای همونگ سالاد پاپایا است که ترکیبی از تایلند و لائوس نسخه از ظرف و نیست ذکر شده در تصویر منو. در واقع بسیاری از کسانی که منو دور از دقیق به عنوان فروشندگان می آیند و غالبا و معمولا نمی سوئیچ کردن تخته, او گفت:. او همچنین وعده داده است که مای مرغ شکم پر, پاهای, (اکثر فروشندگان فروش پر بال) که د اندام دستگاه کلرزنی پر شده با شیشه ای نودل و گوشت خواهد بود “ضربه و ذهن خود را.” (آنها انجام داد.)

قبل از توقف در Lucki آشپزخانه, مرتب کردن بر اساس دلی عملیات که در آن شما را انتخاب کنید و را انتخاب کنید از انواع خورشتی گوشت و سبزیجات ونگ اشاره در یک غرفه خالی خنده.

“ما همیشه فکر می کردم در مورد گرفتن یک نقطه در اینجا,” او گفت:. “این امر می تواند بسیار سرگرم کننده فقط برای باز کردن یک برگر نقطه. آن را بکشند!”

پس از جمع آوری ما جشن نشستیم به خوردن. چاشنی شامل فلفل رب که ونگ گفت: هر همونگ طبخ است نسخه خود را از یک بینی-پاکسازی wasabi سس برای استیک و یک vinegary سس تند سرو با پر و بال (یا دستگاه کلرزنی در مورد ما) و دیگر همونگ ظروف. این ما را به یاد ماهی-سس بر اساس سرکه بریزید خدمت در رستوران ویتنامی, اما آن را spicier و ما آن را دوست دارم. چاشنی ونگ توضیح داد: بخش بزرگی از همونگ خوردم.

همانطور که ما از خوردن استیک مناقصه, آبدار, استیک ونگ گفت: ظروف مانند آن پخته شده بیش از شعله های آتش باز خواهد شد در مرکز جدید خود را, رستوران, Vinai.

مواد غذایی ارائه شده در Vinai رستوران در مینیاپولیس. (حسن نیت ارائه میدهد رستوران پروژه)

هنگامی که صحبت کردن به بزرگان همونگ در مورد چوب-آتش اجاق رویاهای آنها فورا درک.

“این در مورد, مرسوم, مد روز” ونگ گفت. “این در مورد آنچه که آن را نشان دهنده به مردم ما است. این که چگونه ما پخته شده در اندونزی یا تایلند. آن را نشان دهنده مردم ما و آنچه آنها انجام داده اند برای هزاران سال.”

همه چیز در مورد Vinai خواهد بود عمیقا شخصی به ونگ.

ونگ به دنیا آمد در ممنوعیت Vinai تایلند اردوگاه پناهندگان. پدر و مادر خود را ملاقات وجود دارد.

مادر او را دوست دارد به باغ بنابراین وجود خواهد داشت یک باغ که در آن او می تواند به رشد مواد تشکیل دهنده. پدرش به او آموخت به طبخ بیش از یک شعله باز در نتیجه کوره فولاد سازی دهان. فضا خواهد بود تزئین شده با fresh, روشن, سبز, درست مثل خانه او بزرگ شده است. او را خدمت خانواده او را از غذاهای مورد علاقه مانند خاو پون و مادر خود را بخارپز.

حتی غذایی که می خوردند در همونگ ایجاد کرد وابسته به خانواده اش است.

“من واقعا شناخته شده برای این” ونگ گفت: با اشاره به شیرین گوشت یا گوشت خوک-حلقه خورش ما دستور داد از Lucki است. “این سبزی خردل با گوشت شد یکی از اولین چیزهایی که مادرم به من آموخت را در خانه.”

بنابراین وجود خواهد داشت نسخه از کسانی که همه چیز بیش از حد. و بله احتمالا وجود خواهد داشت برخی از مرتب کردن مرغ شکم پر.

“ما در حال کار بر روی چند ایده مانند چاشنی کل cornish بازی مرغ” ونگ گفت.

ماهی را در میان ارائه شده در Vinai رستوران در مینیاپولیس. (حسن نیت ارائه میدهد رستوران پروژه)

ونگ موی ایده که نسخه های خود را از مواد غذایی او غذا خوردن نیست “معتبر است.” برای ونگ چون تاریخ همونگ مردم است که از یک سفر عشایری گروه همونگ مواد غذایی است که در مورد یک فلسفه در نظر گرفتن تأثیرات از آنچه در اطراف شما.

“مواد غذایی تغییرات” ونگ گفت. “آن را تکامل می یابد با زمان و مکان است. مواد غذایی ایتالیایی است که کاملا متفاوت از آنچه در آن است در ایتالیا. می کند که آن را کمتر ایتالیایی؟”

“این در مورد میراث و چگونه ما افتخار گذشته اما نگه داشتن کار به سمت آینده است. ما احترام و ادای احترام. من نمی مراقبت در مورد آنچه که مردم می گویند سنت است. مادر من و یکی دیگر از همونگ فرد همه چیز را متفاوت و من قصد دارم به آن را راه من است.”

یک کیکاستارتر برای رستوران خود رسیده اولیه $75,000 هدف اما ونگ و شرکای کسب و کار تصمیم به اضافه کردن یک کشش هدف به 90000 دلار برای کمک به تامین مالی یک ناحیه و باغ.

هر چند ونگ گفت که او نزدیک به تامین فضا برای رستوران آنها اعلام محل تا زمانی که همه چیز در حال نهایی.

کافی است برای گفتن آن خواهید بود یک جایی شبیه هیچ دیگر در مینه سوتا است.

چگونه برای کمک به

کمپین کیکاستارتر بسته 6 مارس و برخی واقعا پاداش بزرگ از جمله تابستان کوره-با ونگ و آشپز الکس رابرتز از Brasa.

برای کمک به vinaimn.com.

ونگ به تازگی خلاصه برخی از دلایل خود را برای باز کردن Vinai در رسانه های اجتماعی. او به ما اجازه به اشتراک گذاری کلمات خود را در اینجا:

“ما یک اکو از ما گذشته اما ما را وادار به نوشتن خود ما در آینده است.

این نه همیشه بوده است این روایت را برای مردم همونگ. برای سال های بسیاری از پدر و مادر من نیست که می گویند در آینده خود را. برای آنها آینده در حال حاضر نوشته شده توسط جنگ بود که خزنده به خانواده و خانه.

مانند بسیاری دیگر مادر من تبدیل به یک بیوه در سن جوان است. او اولین نفری بود درگذشت در طول سال های اولیه جنگ بود و او مانده بود با سه فرزند در یک محیط که در آن خانواده ها — از جمله خود او — شکسته شد جدا و شرایط وخیم. پدر من شروع به مبارزه در جنگ در سن 12 مبارزه برای وعده آزادی و تابعیت در امریکا یک کشور او می دانست که تنها از داستان است.

در اینجا ما برخی از 50 سال بعد پس از هرج و مرج و قتل و مرگ و رنج و گرسنگی و وعده آزادی و شهروندی همه حل و فصل. امروز من قادر به بلند کردن قلم از زندگی من و لوکس و امتیاز از نوشتن خود من در آینده.

من تشخیص وزن از فرصت هموار با درد و رنج و فداکاری های ساخته شده توسط پدر و مادر من. من بخشی از یک نسل است که می شود برای نوشتن در آینده است. پس چه آن را مانند نگاه ؟

بخشی از این آینده ما است رستوران Vinai. اما این فقط آغاز کار است. این است که بیش از یک رستوران این است که میراث از پدر و مادر من. میراث آنها خواهد اکو در هر متر مربع در این آجر و ملات رستوران ما همه ساختمان با هم.”

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de