Buddy can you spare a dime? پژواک ’30s ویروسی در بحران ؟

Category: لاس واگاس No comments

Coronavirus

AP

در این Feb. 13, 1932, فایل, عکس, یک خط طولانی از مردان انتظار همراه برادوی برای آنها جیره یک ساندویچ و یک فنجان قهوه در میدان تایمز در شهر نیویورک در طول رکود بزرگ.

واشنگتن — تصاویر شناور در قهوه ای رنگی عکس کمرنگ به یاد می آورد تصاویر از خیس مردم در صف نان یا سوپ. حاجت در آپالاچی چالهها. خراب سرمایه گذاران در نظر گرفتن زندگی خود را در بازار سهام سقوط کرد. ناامیدی اچ در چهره یک نسل است که به زودی به صورت یک جنگ جهانی.

در حال حاضر آن را سخت برای پیدا کردن کسی که پدربزرگ و مادربزرگ به اندازه کافی به یاد رنج از رکود بزرگ و یا جریان نجات برنامه های دولت انداخته و در پاسخ به آن است. اما رفته, بیش از حد, خاطرات رئیس جمهور فرانکلین روزولت “پای بخاری چت” تلاش خود را برای کنسول اضطراب مردم و سرکوب “جعلی اخبار” شایعات در روز است.

نزدیک به یک قرن بعد اقتصاد ایالات متحده است اما تعطیل و بیکاری در حال افزایش در کسب و کارهای کوچک و صنایع بزرگ. ویرانگر جهانی رکود اقتصادی به نظر می رسد اجتناب ناپذیر است. تعمیق تهدید جهانی قیمت نفت جنگ فوران کرده است. برخی از اقتصاددانان پیش بینی رکود اقتصادی به رقیب افسردگی است.

“با بازارهای بین بردن ثروت به سرعت دو شوک ما شاهد جهانی — coronavirus و نفت-جنگ قیمت — می تواند جلوه های ویژه گرافیکی را به یک بحران مالی گفت:” کارمن رینهارت, یک استاد اقتصاد و امور مالی در دانشگاه هاروارد کندی مدرسه از دولت است. “ما بالاتر از نرخ های پیش فرض و شکست کسب و کار. این می تواند مانند 1930.”

در اوایل سال افسردگی, بیکاری به اوج خود رسید و در 25٪. اقتصادی ایالات متحده خروجی سقوط نزدیک به 30٪. هزاران نفر از بانک های شکست خورده است. میلیون ها نفر از مالکان مواجه سلب حق اقامه دعوی. کسب و کار شکست خورده است.

هیچ کس نمی داند چگونه این رکود ممکن است آشکار یا چگونه به طور موثر دولت در برنامه های نجات ممکن است کمک کند. مشتعل توسط یک رویداد خارجی — مواج جهانی همه گیر — از آن است که منحصر به فرد و متفاوت از هر دو افسردگی و بحران مالی از 2008-09. و پس از آن راه حل های ممکن هستند سختتر است.

آن نیست معمولی دررفتگی ریشه در فروپاشی مالی یا اقتصاد بیش از حد گرم و یا پشت سر هم حباب دارایی. پیچ و تاب و در این زمان است که تنها راه مطمئن برای شکست دادن همه گیر — با شدید مهار اقدامات مانند مستندات ، quarantines و کسب و کار تعطیل است — به عمد باعث رکود اقتصادی با آوردن کسب و کار و زندگی اجتماعی را متوقف کند.

جیمز بولارد رئیس فدرال رزرو سنت لوئیس رفته تا آنجا که به هشدار می دهند که بیکاری می تواند رسیدن به 30% در ماه و اقتصادی که خروجی می تواند کوچک 50 درصد است. دیگر چشم انداز نیست, به عنوان ترسناک است. اما همه آنها تلخ.

برخی از اقتصاددانان قلب را از این واقعیت است که دولت دارای قوی تر از ابزار برای ایجاد ثبات در اقتصاد از آن در دهه 1930 برخی از آنها ایجاد شده در پاسخ به افسردگی است. آنها شامل یک شبکه امنیت اجتماعی در, بیمه بیکاری, بیمه تضمین سپرده های بانکی و, فدرال, پشتوانه وام های رهنی. و بحران مالی 2008 و منجر به ایجاد آرایه ای از برنامه ها برای تقویت سیستم بانکی و تشویق استقراض و هزینه.

رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن و پس از یک تردید شروع به در حال حاضر پشت جسورانه و چند جانبه فدرال و پاسخ به بحران است. آن است که فقط در نوع جارو دخالت دولت در اقتصاد بود که تحت فشار قرار دادند و در این سال توسط دموکرات نامزد ریاست جمهوری و قبل از شیوع ویروسی اما تقریبا همیشه در برابر تهمت و دیگر جمهوری خواهان.

پس از روز مذاکرات میان رهبران کنگره و مقامات کاخ سفید, کنگره لبه سمت یک توافق روز شنبه در قانونی که تحویل تا کنون بزرگترین اقتصادی طرح نجات در تاریخ ایالات متحده است. در جایی حدود 2 تریلیون دلار گسترده بسته کمک های در نظر گرفته شده است برای حفظ کارگران و شرکت ها به مدت حداقل 10 هفته. پس از آن کمک های بیشتر ممکن است مورد نیاز.

بسته نهایی است و انتظار می رود عبارتند از: در میان چیزهای دیگر, یک بار پرداخت پول نقد از $1200 به افراد و 3000 $برای یک خانواده چهار; سخاوتمندانه تر مزایای بیکاری برای کارگران در کنار این ویروس; یک فرمت است که پوشش به فرفره کارگران و پیمانکاران مستقل و وام کسب و کار کوچک برای کمک به حفظ کارگران است. قبلی 100 میلیارد دلار به علاوه بسته به تصویب کنگره چهارشنبه گذشته و امضا شده توسط مغلوب ساختن پیشی جستن شامل تضمین پرداخت مرخصی استعلاجی برای برخی از کارگران آسیب دیده توسط ویروس.

یک عنصر مهم از دولت مداخله ادامه خواهد فدرال رزرو است که تزریق تریلیون دلار نقدینگی به سیستم مالی برای حمایت از کلید برنامه های وام دهی. روز دوشنبه فدرال رزرو به هر طریقی خود را برجسته ترین و در عین حال تلاش برای محافظت از اقتصاد ایالات متحده با کمک به شرکت ها و دولت پرداخت صورتحساب خود را. با وام بازارهای تهدید به تعطیل کردن بانک فدرال مداخله در نظر گرفته شده است برای اطمینان حاصل شود که خانواده ها و شرکت ها و بانک ها و دولت ها می توانید دریافت وام آنها نیاز به در یک زمان هنگامی که درآمد خود را خشک ،

به عنوان یک کل در حال ظهور تمام اسلحه-فروزان فدرال پاسخ این است که حداقل یک اکو محرک اقتصادی که روزولت مهندسی در اعماق افسردگی است. بزرگ دولت کمک برنامه قرار داده و دهها میلیون نفر برای کار در ساخت و ساز ساختمان های عمومی و جاده ها, پیگیری پروژه های حفاظت و توسعه هنر.

فقر روستایی خطاب شد, در بخش, توسط خرید کم-تولید زمین های متعلق به کشاورزان فقیر و اسکان دادن آنها در مزارع. Fannie Mae ایجاد شد به خرید خانه وام مسکن صادر شده توسط اداره مسکن فدرال. پس از بحران فوری تصویب کنگره تصویب گسترده اصلاحات سیستم مالی و بانک ها و تاسیس بیمه بیکاری.

در مقایسه با امروز 1930s نیروی کار بود و عمدتا مردسالار یکی از دستی و مزرعه کار. این تغییر تنها زمانی که “رزی پرچ کن” موج زنان وارد کارخانه برای کمک به بسیج امریکا برای مبارزه با جنگ جهانی دوم — یک بسیج اقتصادی که افزایش در نهایت افسردگی می شود.

امروز بخش خدمات تحت سلطه قرن 21 اقتصاد و جمعیتی بیشتر توسط خرده فروشی, خدمات مالی و فن آوری و همچنین توسط پیمانکاران مترجمان آزاد و “فرفره” کارگران بسیار متفاوت است. یک سال 2020 معادل از آثار پیشرفت دولت خواهد بود سخت به تصور کنید.

در محیط امروز بیشتر از دولت-ایجاد مشاغل موقت اقداماتی مانند پرداخت نقدی و تضمین پرداخت مرخصی استعلاجی. در عین حال گزینه برای دولت آنقدر وسیع است که کارشناسان می گویند که آنها می تواند ارائه مزایای قابل توجهی اگر اعزام به درستی.

“وجود دارد بیشتر اهرم در حال حاضر برای دولت می گوید:” ریچارد گراسمن که می آموزد مالی و اقتصادی تاریخ در دانشگاه Wesleyan. “بسیاری وجود دارد در حال حاضر که دولت می تواند انجام دهد که آن را نمی خواهد حتی فکر انجام در سال 1930.”

یک مثال بود که به ندرت استفاده می شود 1950s-عصر اهرم که تهمت استناد هفته گذشته — دفاع تولید عمل می کنند. این سبب دولت به مارشال خصوصی صنعت برای سرعت بخشیدن به تولید کلید لوازم به نام امنیت ملی است. (منتقدان شکایت دارند که مغلوب ساختن پیشی جستن است و در عین حال برای قرار دادن قانون به طور کامل به عمل در واقع سفارش شرکت ها با ماسک محافظ و تجهیزات دیگر که بیمارستان ها می گویند در حال اجرا خطرناکی پایین است.)

همچنین در هفته گذشته رئیس جمهور گفت که او برای دادن دولت گسترده رسیدن به بخش خصوصی — با در نظر گرفتن سهام عدالت در شرکت های که فلج شده است توسط ویروس در ازای دادن به این شرکت ها وام اضطراری.

این امر به خاطر 2008-09 بحران مالی که دولت مهندسی نجات 700 میلیارد دلار از بانک ها و خودروسازان در بورس به دست آورد سهام عدالت در این شرکت ها. فعال است که این دولت به سود سال بعد زمانی که شرکت های بازپرداخت مالیات دهندگان کمک مالی. دولت در زمان بیش آشکار رهن خانه حامیان فنی می و فردی مک.

“در حال حاضر این کشور یخ زده” گفت: Anat Admati یک استاد امور مالی و اقتصاد در دانشگاه استنفورد و عضو ارشد در دانشگاه استنفورد موسسه تحقیقات سیاست اقتصادی. “سیاستگذاران باید تصمیم بگیرید که چه چیزی واقعا برای جامعه است.”

Admati اشاره می کند که FDR جدید مقابله و بیمه بیکاری موج جدید ایمنی خالص پس از نابسامانی از افسردگی است. اما خالص فرسایش در طول دهه گذشته, او می گوید, همراه با افزایش در فرفره و کارگران پاره وقت و دستمزد پایین کارکنان در مراقبت های بهداشتی و خدمات دیگر صنایع است. بسیاری از کسانی که کارگران نمی ایستادگی به سود بسیار اگر در همه از مزایای بیکاری و دیگر برنامه های ساخته شده برای دوران های مختلف.

یک نتیجه این است که نابرابری درآمد می تواند بدتر به عنوان یک نتیجه از بحران و اقتصادی و اجتماعی دررفتگی آن را باعث می شود.

“وجود دارد کمک مالی و یارانه های آینده” Admati گفت. “مهم این است که چگونه آنها را هدف قرار داده است.”

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>