نیویورک (AP) — سرنا ویلیامز می تواند تشکر از شما توجه داشته باشید به لانگ بیچ بیلی ژان کینگ و هشت بازیکن دیگر که امضا $ 1 قرارداد برای راه اندازی جدید زنان طرفدار تنیس مدار 50 سال پیش ارسال کنید.

حرکت جسورانه کینگ و همسالانش که به «۹ اصلی» معروف است، منجر به صندوق های جایزه پرسود و معاملات تأیید چند میلیون دلاری شد که امروز توسط زنان برتر لذت می برد.

آن ها از درمان درجه دو در تورنمنت ها خسته شده بودند. آنها توسط مروجان از اتفاقات فشرده شده بودند و به طور قابل ملاحظه ای کمتر از مردان پرداخت می شدند.

بنابراین اصلی 9 شکست با تاسیس تنیس و پیوستن به مروج گلادیس Heldman به شکل مدار ویرجینیا اسلیمز. آن ها در ۲۳ سپتامبر ۱۹۷۰ با وجود تهدید انجمن تنیس چمن آمریکا برای ممنوعیت آن ها از تورنمنت های گرند اسلم یا نمایندگی کشورشان در رویدادهای بین المللی، ۱ دلار قرارداد با Heldman امضا کردند.

کینگ در مصاحبه ای با خبرگزاری آسوشیتدپرس گفت: ما شغل مان را به خطر کردیم. “حتی اگر بعد از مسابقات دوباره بازی نمی کردیم، اهمیتی نمی دادیم چون باید کاری انجام می شد.”

برگزار شد من ثبت نام دوست دیرینه جو کالمن، مدیر عامل شرکت دخانیات فیلیپ موریس، به حمایت مالی مدار upstart. کینگ و زنان برگزار شد تا صورتحساب دلار خود را با شادی و trepidation که در آن روز، جلوتر از افتتاحیه ویرجینیا اسلیمز دعوت نامه در هیوستون.

۹ اصلی شامل هفت آمریکایی — دختر هیلدمن، جولی به همراه کینگ، رزی کاسالز، هلو بارتکویچ، کریستی کبوتر، نانسی ریچی و والری زیگنفوس — و دو استرالیایی به نام های جودی تگارت دالتون و کری ملویل رید بودند.

شدت و چشم انداز آن ها منجر به ایجاد انجمن تنیس زنان در سال ۱۹۷۳ به عنوان بدنه سازمان دهی تنیس طرفدار زنان شد. تور WTA هم اکنون ۵۵ رویداد در ۲۹ کشور و ۱۷۹ میلیون دلار در کل پول جایزه ارائه می دهد.

WTA و انجمن تنیس آمریکا پنجاهمین سالگرد دستاورد بنیانگذاران را در جریان آزاد آمریکا جشن خواهند گرفت. هر چهار تورنمنت گرند اسلم هم اکنون پس از سال ها طرفداری کینگ برای دستمزد برابر به زنان همان پول جایزه مردان را پرداخت می کنند. قهرمانان زنان و مردان در تن آزاد امسال آمریکا هر کدام ۳ میلیون دلار دریافت خواهند کرد.

ویلیامز روز شنبه پس از پیروزی در مسابقه دور سوم آزاد آمریکا گفت: «گاهی اوقات به کسی، یا گروهی از زنان، افراد قوی نیاز دارید تا ایستادگی کند.» «آنها برای نسل های آینده ایستادگی می کردند و این فروتنی و شجاعت زیادی به خود می گیرد. من بسیار قدردانی می کنم.”

باز و بسته

دوران باز از سال ۱۹۶۸ آغاز شد و به همه بازیکنان اجازه داد تا حرفه ای پرداخت شوند و کینگ با بازیکنان مرد در مورد تشکیل یک انجمن تنیس صحبت کرد. مردان و زنان در رویدادهای گرند اسلم و برخی تورنمنت های دیگر با هم بازی می کردند.

کینگ و شوهر وقتش لری هنگام بازی تنیس در کال استیت لس آنجلس در سال ۱۹۶۳ با هم ملاقات کرده بودند. او مروج تنیس شد و آینده ای ناخوشایند برای تنیس زنان دید که تورنمنت ها، پول و قرار گرفتن در معرض تلویزیون بیشتری برای مردان داشت.

او می گوید: «لری از قبل به من گفت، وقتی تنیس باز شد، مردان سعی خواهند کرد از شر ما خلاص شوند.» گفتم: نه نمی کنند، دوستان من هستند. گفت بیلی، آنها صاحب شبکه پسرانه هستند، از بین خواهد رفت.

تا سال ۱۹۷۰ پادشاه ۲۶ ساله متوجه شد که لری درست می گوید. نقطه شکستن در آن تابستان پیش آمد که آزاد جنوب غربی اقیانوس آرام در لس آنجلس به ریاست بازیکن سابق و مروج با نفوذ جک کرامر اعلام کرد قهرمان مردان ۱۲۵۰۰ دلار و برنده زنان ۱۵۰۰ دلار دریافت خواهد کرد.

که گالوانیزه نه زن برای راه اندازی تور خود را. جولی هولدمن گفت که گروه آپ استارت از «تثلیث مقدس» تنیس – ارتباطات مادرش به عنوان ناشر مجله جهانی تنیس، قدرت ستاره کینگ و حمایت مالی فیلیپ موریس بهره مند شد.

“مادرم … رولدکسی بی نظیر، یک اخلاق کاری فوق العاده، و تعهد به موفقیت تور حرفه ای زنان داشت.» “بیلی ژان کینگ ستاره کاریزماتیک و همچنین یک عمومی درخشان برای تور بود.”

برگزار شدمن در آستانه مسابقات هیوستون گفت، کرامر از USLTA (در حال حاضر USTA) خواست تا تصویب انجمن از این رویداد را پس بگیرد. بازیکنان در صورت رقابت فراخوانده شدند و تهدید به تعلیق شدند.

روز بعد گلادیس با بازیکنان ملاقات کرد و قراردادهای ۱ دلاری را به عنوان حفاظت از آن ها و این رویداد پیشنهاد کرد.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de