وکیل که مبارزه برای حقوق مدنی در لوئیزیانا درگذشت

Richard Sobol

آن Sobol / AP

در ماه اکتبر سال 2016 عکس ارائه شده توسط آن Sobol, ریچارد Sobol, سمت چپ, در, ونیز, لا. با Gary دانکن موضوع طرح دعوی در دادگاه که Sobol کاونتی که منجر به تصمیم دادگاه عالی ایالات متحده تضمین حق برخورداری از یک محاکمه با حضور هیئت منصفه در دولت پرونده های جنایی.

NEW ORLEANS — یک وکیل است که در دفاع از سیاه و مدنی در اوج جنبش در لوئیزیانا اغلب هوازدگی تهدید به زندگی خود مرده است.

ریچارد بری Sobol درگذشت مارس 24 در خانه اش در سباستوپول کالیفرنیا از آسپیراسیون و پنومونی ناشی از پرتو درمانی برای سرطان سلول سنگفرشی موجود در غدد لنفاوی در گردن همسرش, Anne Sobol گفت: آسوشیتد پرس در یک ایمیل. او 82.

Sobol حرفه ای شامل پیشگامانه دادخواهی مربوط به لغو تبعیض نژادی مشخص از مدارس اشتغال, تبعیض علیه اقلیت ها و زنان انتخاب سیاه پوستان به دفتر عمومی و یک مورد که منجر به تصمیم دادگاه عالی ایالات متحده تضمین حق برخورداری از یک محاکمه با حضور هیئت منصفه در دولت پرونده های جنایی.

Gary دانکن موضوع که طرح دعوی در دادگاه گفت که او هنوز هم در از دست دادن برای کلمات پس از شنیدن Sobol مرگ است.

“هنگامی که او در گذشت من از خودم” دانکن گفت: در یک مصاحبه تلفنی از خانه اش در, Harvey, Louisiana. “او یکی از بزرگترین افراد در جهان است.”

دانکن گفت: Sobol درمان او را مانند یک پسر و مرگ او را یک “دست” به جهان است.

“او اختصاص داده شده بود برای آنچه که او انجام شده بود” دانکن گفت. “وجود دارد هیچ پول درگیر واقعا اما او اعتقاد به این که همه باید حقوق برابر داشته باشند. او به نمایندگی بسیاری از مردم در لوئیزیانا و تهدید شد که در همه جا او رفت اما او اجازه نداد که در راه خود را. او یک مرد قوی قادر به انجام این کار است.”

دانکن گفت: Sobol زندانی بوده به نمایندگی از او اما که نمی او را متوقف کند.

Sobol وارد لوئیزیانا در سال 1966 به عنوان یک داوطلب برای وکلا در قانون اساسی کمیته دفاع. در یک سال 2016 قطعه مورد کار خود را برای LCDC که به نظر می رسد در کنت Spriggs صدای حقوق مدنی وکلا: بازتاب از جنوب عمیق 1964-1980, Sobol گفت که انتساب را دیدم او را وارد “یک دنیای جدید که از آن من هرگز بازگشت.”

“در لوئیزیانا افرادی که نیاز به کمک خواهد بود بسته به نوع کار من,” او نوشت. “آیا من آن را انجام داد و انجام آن را به سرعت و با موفقیت به معنای تفاوت بین زندان و یا زندان است; یکپارچه و یا تفکیک آموزش و پرورش; عادلانه و تبعیض آمیز شیوه های اشتغال; مناسب برای نشان دادن و یا انکار که حق; دسترسی به تسهیلات و یا محرومیت از دسترسی به حق رای و یا کلاهبرداری به باطل است که حق; و غیره.”

وی با اشاره به کار برای LCDC آمد و در یک زمان قابل توجهی پس از نقاط عطف در جنبش از جمله آزادی سواری راهپیمایی در واشنگتن و تصویب حقوق مدنی اعمال 1964 و 1965.

پیتر Edelman, یک دوست مادام العمر که ملاقات Sobol در حالی که clerking برای قضات در مدار 2 متحده دادگاه تجدید نظر در شهر نیویورک., گفت: Sobol بود “یک وکیل وکیل و فقط یک مرد فوق العاده.”

“او خیلی باهوش و بنابراین متعهد به عدالت” گفت: Edelman, یک استاد دانشگاه جورج تاون مدرسه قانون است.

Sobol کار در لوئیزیانا او گفت که واقعا قابل توجه است.

“در لوئیزیانا در زمان جنبش حقوق مدنی, lawyering بود واقعا نازک و ریچارد یک بازیکن. هر کس به او رفت; او در موارد پیچیده, هر چیزی که باید انجام شود و او به نوعی یک قهرمان است و او کاملا سزاوار است که” او گفت:.

یکی دیگر از دوستان بازنشسته حقوق کلمبیا مدرسه پروفسور جورج کوپر کار با Sobol در LCDC.

“ما می خواستیم به انجام بیشتر با ما زندگی می کند” او به یاد می آورد. “ریچارد یکی از آن مردان برای آنها حقوق مدنی و عدالت به خصوص عدالت برای مردم باعث شد که به او اختصاص داده شده خود را زندگی است. و او در مواجه با بسیاری از خطر به دلیل آن است.”

کوپر با Sobol در یکی از کلاس اول اقدام دعاوی مربوط به تبعیض اشتغال مربوط به یک کارخانه کاغذ سازی در بوگالوسا لوئیزیانا و گفت: پس از آن Sobol شد “بروید به مرد” برای هر کسی که تا به حال یک تبعیض نژادی مورد.

یک کتاب در مورد دانکن مورد برنامه ریزی شده برای انتشار در این تابستان و یک مستند در مورد این پرونده است که در آثار آن Sobol گفت.

Sobol چپ لوئیزیانا در سال 1968 در مدت کوتاهی پس از دانکن تصمیم و بازگشت به واشنگتن به قانون عمل. او همچنین به تدریس در دانشگاه میشیگان دانشکده حقوق قبل از بازگشت به لوئیزیانا در سال 1971. سه سال بعد او تاسیس یک حقوق مدنی حقوقی در واشنگتن با مایکل Trister. در سال 1991 او به لوئیزیانا که در آن او زندگی می کردند بیش از دو دهه است.

Sobol جان سالم به در با همسر خود را از 45 سال, Anne Buxton Sobol, و, دخترش, Joanna Sobol مک کالوم.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de