حداقل 10 کشته در کانادا تیراندازی داد و بیداد, پلیس می گویند

توسط ROB GILLIES

تورنتو (AP) — 51-سال-پیرمرد رفت و در یک تیراندازی داد و بیداد در سراسر بخش شمالی کانادا, استان نوا اسکوشیا یکشنبه کشته شدن حداقل 10 نفر از جمله یک پلیس. مقامات گفتند که مشکوک تیرانداز نیز مرده است.

این مرد شناسایی شد که گابریل Wortman و مقامات گفت که او مبدل خود را به عنوان یک افسر پلیس در مدرسه در یک نقطه و مسخره کردن یک ماشین آن را به نظر می رسد مانند یک Royal Canadian Mounted Police رزمناو.

او دستگیر شد RCMP در یک ایستگاه گاز در Enfield, Nova Scotia, شمال غرب مرکز شهر هالیفاکس است. پلیس بعد از آن اعلام کرد که او فوت کرده است.

“در بیش از 10 نفر کشته شده اند” RCMP رئیس سرپرست کریس چرم گفت. “ما اعتقاد داریم آن را به یک نفر که مسئول همه این قتل و این که او به تنهایی نقل مکان کرد و در سراسر بخش شمالی استان و متعهد آنچه به نظر می رسد چندین قتل.”

چرم گفت: آنها ندارد و نهایی تعداد مرگ.

“این تقریبا به طور قطع خواهد شد بیش از 10. چقدر بیش از 10, من نمی دانم,” او گفت:.

برایان Sauvé رئیس پلیس ملی فدراسیون اتحادیه اروپا گفت: یک افسر پلیس در میان کشته شدگان در تیراندازی و دیگری مجروح شد.

مرده افسر شناخته شد Const. هایدی استیونسون, یک مادر دو و 23 ساله جانباز نیروی.

پلیس ارائه نشده است انگیزه برای حمله است. او گفت: بسیاری از قربانیان نمی دانند تیرانداز.

“این واقعیت است که این فرد تا به حال یک لباس و یک ماشین پلیس در اختیار او قطعا صحبت می کند و به آن به عنوان یک عمل تصادفی,” چرم گفت.

چرم گفتند که بررسی این که آیا آن را به حال چیزی برای انجام با این بیماری همه گیر کوروناویروس. “ما هنوز مشخص نشده که آیا وجود دارد هر گونه لینک به COVID-19 بحران,” او گفت:.

او گفت: در نقطه وجود دارد یک تبادل آتش بین مظنون و پلیس.

وجود دارد و نیمی از خودروهای پلیس در یک ایستگاه گاز که مظنون به ضرب گلوله کشته شد. پلیس زرد نوار محاصره پمپ گاز و بزرگ نقره ای رنگی SUV بود که مورد بررسی قرار گرفت.

این حادثه آغاز شده در مناطق روستایی شهر Portapique با پلیس مشاوره ساکنان برای قفل کردن خانه های خود و ماندن در زیرزمین.

پلیس بسیاری از مرده در داخل و خارج از خانه برای اولین بار ،

چند سازه ها در آتش در منطقه نیز هست.

“این یکی از بی معنی ترین اعمال خشونت در استان ما سابقه” گفت: Nova Scotia برتر استفان مک نیل. او گفت: این یک کار اضافی “بار سنگین” در میان تلاش های جدید حاوی coronavirus.

تیرباران های دسته جمعی نسبتا نادر در کانادا. کانادا بازرسی و نگهداری اسلحه خود را به کنترل قوانین پس از این کشور بدترین جرم تیراندازی در سال 1989 زمانی که مسلح مارک Lepine کشته و 14 و زنان خود را در مونترال Ecole Polytechnique ، آن است که در حال حاضر غیر قانونی به داشتن یک ثبت نشده تفنگ و یا هر نوع سریع آتش سلاح. کانادا نیز نیاز به آموزش شخصی ارزیابی خطر, دو, منابع عروسی اطلاع رسانی و سابقه کیفری چک.

پلیس اعلام کرد در اوایل یکشنبه مظنون در روز یکشنبه تیراندازی رانندگی یک ماشین است که شبیه به یک وسیله نقلیه پلیس و با پوشیدن لباس پلیس, اما بعدا گفت که او “اعتقاد به رانندگی یک نقره شورلت SUV.” آنها گفتند: او نه یک RCMP کارمند یا مامور.

سرجوخه اد گالو) لیزا Croteau یک نماینده با استانی نیرو گفت: پلیس موفق به دریافت یک تماس در مورد “یک فرد با سلاح گرم” در حدود 10:30 p. m. روز شنبه و تحقیقات “تکامل یافته به فعال تیراندازی بررسی است.”

“قلب من می رود به هر کس تحت تاثیر قرار در چه وضعیت وحشتناک,” نخست وزیر جاستین ترودو گفت.

کریستین میلز یکی از ساکنان این شهر گفت: آن را به حال شده است ترسناک شب برای شهر کوچک با مسلح افسران گشت زنی در خیابان. در صبح, هلیکوپتر, پرواز سربار جستجو برای شک دارم.

“من احساس می کنم بهتر است در حال حاضر به می دانم که او را در بازداشت” میلز گفت. “این nerve-wracking زیرا شما نمی دانید که اگر کسی خود را از دست داده و ذهن در حال رفتن به ضرب و شتم در درب جلو خود را.”

تام Taggart, یک نماینده مجلس که نشان دهنده Portapique منطقه در شهرداری کولچستر گفت: آرام جامعه متزلزل شده است.

“این فقط یک کاملا شگفت انگیز, صلح آمیز, آرام جامعه و این ایده است که این می تواند اتفاق می افتد در جامعه ما غیر قابل باور است,” گفت: Taggart با تلفن از خانه اش در باس رودخانه در نزدیکی مستند منطقه است.

یک گابریل Wortman ذکر شده است به عنوان یک denturist در دارتموث با توجه به Denturist جامعه نوا اسکوشیا سایت. مشکوک عکس های صادر شده توسط RCMP مسابقات فیلم از یک مرد در حال مصاحبه در مورد دندان مصنوعی توسط CTV اطلس در سال 2014.

میلز همچنین گفت که Wortman شناخته شده بود به صورت محلی به عنوان یک denturist که تقسیم وقت خود را بین اقامت در هلیفکس و اقامت در Portapique.

Taggart گفت: او نمی دانست که Wortman اما به او صحبت کرد و چند بار زمانی که او در تماس تلفنی در مورد مسائل شهری.

Taggart توصیف دانستن Wortman را “دختر خانه” در Portapique جاده ساحلی. او گفت: Wortman متعلق به برخی دیگر از خواص بود و معتقد به تقسیم وقت خود را بین Portapique و کسب و کار خود را در درتموته.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de