در حال بازارهای لرزاند, توسط, جهانی شدن از Coronavirus یا برنی ساندرز موفقیت در نوادا ؟

Category: سیاتل

So, which is it? Sanders or Coronavirus?

به طوری که در آن است ؟ ساندرز یا Coronavirus? استفان Maturen/گتی ایماژ

دو رویداد مهم اتفاق افتاده در طول سه روز گذشته. یکی برنی ساندرز متقاعد کننده برنده نوادا و در حال حاضر جبهه دموکراتیک-دونده. (MarketWatch سرزنش اخیر غوطه UnitedHealth Group Inc.’s سهام در این بیت از اخبار است.) دیگر رویداد دولت چین را پذیرش است که واقعی کنترل از Coronavirus بحران است. حزب کمونیست در حال آزمایش است مانند قبل از هرگز. همچنین این ویروس گسترش یافته است به ایتالیا و ایران. خبر بد این است که دولت ایران ممکن است مجهز به مقابله با این بحران به دلیل آن بوده است گرسنگی و گرسنگی و گرسنگی دوباره با مغلوب ساختن پیشی جستن تحریم های اقتصادی است. ما را به خروج از اوباما توافق به این معنی است که ایران در حال حاضر ناشناخته بزرگ برای خاورمیانه است. ما نیز باید به ببینید که چگونه آلمان در اتحادیه اروپا و دهه ریاضت برنامه دارای اختلال دولت ایتالیا توانایی برای پاسخ به یک بحران بهداشتی. با که در ذهن فکر می کنم در حال حاضر چه اتفاقی می افتد زمانی که ویروس بازدید یونان.

در صبح روز دوشنبه داو جونز باز با از دست دادن بیش از 1 ، 000 امتیاز. برخی می گویند این است که چیزی برای انجام با ویروس اما به جای برنی ساندرز—بازار در حال حاضر بیدار شدن از خواب به این واقعیت است که فرد در حال اجرا در کاخ سفید در کمتر از یک سال ممکن است دوستانه به وال استریت. دیگران می گویند آن است که این ویروس است که آمار کارخانه جهان—چین و کاهش رشد این اقتصاد را بزرگ اقتصادی در بازار جهانی. و اگر این ویروس به آمریکا و سپس آن را تقریبا بیش از بازی است. به طوری که در آن است ؟ سوسیالیستی و یا بیماری کشنده?

یک:

و یا دیگر:

و یا هر دو ؟ اگر این است که تفکر خود را در حال حاضر می ایستد در ماده (ساندرز و یا ویروس) و سپس شما از دست تفسیری قدرت اتصال ساندرز توفنده UnitedHealth Group Inc.’s سهام و بازار را آشکار وحشت در مورد افزایش جهانی شدن از این virus. زمانی که این اتصال ساخته شده است و سپس ما با آن مواجه چیزی است که جریان اصلی علم اقتصاد قادر به ارائه یک توضیح برای: چرا بازار پس نگران سلامت عمومی?

اگر یکی بود به نگاه آمریکا به نظام سلامت بیش از 10 سال گذشته شما در پیدا کردن هر تلاش برای بهبود بهداشت عمومی حمله بسیار قدرتمند نیروهای درون بازار است. Obamacare, جهانی, بهداشت و درمان, تک پرداخت کننده طرح—همه خواهد بهبود بهداشت عمومی نتایج و در عین حال ما باید کل یک حزب اختصاص داده شده به یک برنامه است که برگ میلیون ها بیمه و کسانی که بیمه هستند در معرض هزینه های درمانی است که می تواند به طور کامل پاک کردن ثروت خود را. هیچ کدام از این برای تلفن های موبایل مانند آن است که بهترین روش را به درستی مدیریت سلامت یک جمعیت بزرگ. اما اگر داو جونز است توفنده چون دولت ها عدم حاوی coronavirus این به این معنی بازارهای اتصال خود را به خوبی بودن با خوب بودن از جمعیت است. در حال حاضر چگونه می تواند به ما در ایجاد حس از این ؟

اولا تفکر اقتصادی است که تحت سلطه سیاست های دولت بیش از 30 سال گذشته به نام neo-نئوکلاسیک توسط جوآن رابینسون (اما همچنین می تواند به نام کمتر ناشیانه نئولیبرالیسم) هیچ چیزی برای ارائه در راه پاسخ به وضعیت حال حاضر از همه چیز. برای آن همه چیز در حال کار فقط خوب است و چه چیزی مورد نیاز است به دنبال منطق بازار در شرایط آن به پایان که اساسا پایین می آید به این انتظار عمومی برای یک راه حل برای بحران به پاپ از این بازی رایگان از نیروهای درون بازار است. این کلاس از اقتصاددانان شناخته شده به عنوان نئو-Keynesians (اصلی چپ—برای مثال پل کروگمن) را بخوانید بحران—که در معرض یک شکاف بین بازار چه می خواهید (بدون مراقبت های بهداشتی جهانی از هر چیزی مانند افزایش کنترل دولت از نظام سلامت) و آنچه در بازار (وابسته به جمعيت سالم)—به عنوان یک بازار نقص.

آیا شما می خواهید برای حمایت از غریبه? کمک در اینجا.

اما neo-Keynesians نه بررسی دقیق ماهیت این شکست است. که دقیقا چه چیزی باعث آن است ؟ در اینجا شما باید به نوبه خود به یک شکل از تفکر اقتصادی است که حتی جدی گرفته توسط دانشگاهی اقتصاددانان مارکسیسم. آنچه در این مدرسه اشاره خواهد شد این است که کل بدن از سرمایه داری است متصلب با تناقضات و این است که فقط یکی از آنها: بازار خواهید بهداشت و درمان به بخش خصوصی واگذار شود و در عین حال بهترین نتایج برای بازار خواهد بود که جامعه از سلامت عمومی است. مارکسیستها شروع به طبقه بندی این تناقضات در قرن 19 و باور خود را بدون کنترل تجمع در نهایت از داخل منفجر شدن کل سیستم. (این است که شناخته شده به عنوان سوسیالیسم علمی.) اما مرگ نظام سرمایهداری توسط تناقضات نمی اتفاق می افتد که پیش بینی شده عمدتا به لطف نفوذ اقتصاددان انگلیسی جان مینارد کینز است. او به رسمیت شناخته شده است که تناقضات (مانند نرخ بالای بیکاری با وجود تقاضا برای محصولات و ظرفیت تولید این کالا استفاده نشده) مورد نیاز دولت راه حل. او برنده است که دور و پس از جنگ جهانی دوم سرمایهداری متحده شروع به معاشرت بخش های زیادی از اقتصاد خود را.

اما این تنها بخشی از راه حل است. برای مثال غلبه بر یک تناقض با گفتن universalizing خدمات بهداشتی را پایان دادن به تناقضات. برای مثال کانادا, جهانی, بهداشت و درمان, اما یکی دیگر از منطقه از اقتصاد آن گیر کرده است در تضاد بی خانمانی در میان خالی آپارتمان لوکس و آپارتمان.

و بنابراین ساندرز’ افزایش است صدمه زدن به ارزش بازار بهداشت و درمان شرکت بیمه. ترس است که او را دقیقا از بین بردن یکی از بسیاری از تناقضات از بازار است. ما نیز مغلوب ساختن پیشی جستن نگران در مورد چگونه به آن را حذف بحران اش برساند گشتند پیشنهاد (برای او این یک تهدید واقعی) و در عین حال او تا به انجام همه چیز را در قدرت خود را برای محروم کردن آمریکایی ها عادی و حتی اساسی ترین اشکال بهداشت و درمان یقین است. حتی در سیاتل ما یک سرویس بهداشتی شرکت سوئدی است که انجام همه آن را می توانید برای محافظت از سود خود را از دستمزد مطالبات کارکنان آن است. در این لحظه رای دهندگان آمریکایی باید ببینید که آخرین چیزی که نیاز دارید این است که یک بحران بهداشت عمومی در یک, اقتصادی, سیاسی, فرهنگی, محیط زیست تحت سلطه چند سیری ناپذیر سود جویان.

یک آخر توجه داشته باشید: بازار پاداش UnitedHealth Group Inc. زمانی که ساندرز را شکست داد وارن در نیوهمپشایر—وارن بود به عنوان تهدید واقعی—اما مجازات این شرکت که ساندرز پیروزی بزرگ در نوادا روشن ساخته است که او بسیار محبوب بود و بسیار electable. چگونه این پیش بینی غلط از ساندرز نامزدی رخ داده است می توان به یک سیاست اقتصادی است که محتوا-کمتر از دو راه است: یکی مدیریت بازارهای مالی با نرخ بهره; و دو با تمرکز بر اشتغال شماره. دوم تنها به نظر می رسد در شغل اما نه در چه مشاغلی پرداخت و یا چگونه مردم در حال ساخت به پایان می رسد دیدار.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im