یک داستان حماسی از خانواده و ویتنامی, تاریخچه ‘کوه خواندن” به بررسی زندگی در زمان جنگ

زمانی که او یک کودک Nguyễn پهن Quế مای ached برای نوع ارتباط خانوادگی دیگران ممکن است برای اعطا.

“در حال رشد” Nguyễn می گوید: در آخرین تماس از جاکارتا که در آن او در حال حاضر زندگی می کند. “من واقعا حسادت از دوستان من بود که مادربزرگ به آنها داستان بگوید.”

بنابراین او تصمیم گرفت که یک روز او را به نوشتن یک کتاب با یک مادر بزرگ داستان گفتن برای نوه. که هدف همزمان با دیگر: او می خواست برای نوشتن یک حماسه است که حرکت می کند از طریق چندین دهه از تاریخ ویتنام. “با هر خانواده من فکر کردم من می تواند نوشتن یک حماسه حساب ویتنامی تاریخچه زیرا هر خانواده را از طریق رفته بود خیلی,” او توضیح می دهد.

در “کوه آواز خواندن” اولین رمان از شاعر برنده جایزه یک دختر به نام هو زن نما, زن کیردار’ng رشد می کند از کودک به زن جوان در اطراف پایان جنگ ویتنام و جنگ را پس. پدر او از دست رفته است و مادر او رفته است در جستجوی او. مادر بزرگ او Diệu Lan باعث می شود انتخاب های دشوار به تلاش برای اطمینان از ایمنی خود را. در میان این, Hu, زن نما, زن کیردار’ng جهان شکل گرفته است نه تنها با ویرانی او شاهد آن بوده است اما در کتاب او می خواند و تاریخ خانواده و ملت گذشت را به او از طریق Diệu Lan داستان.

“اگر ما داستان زنده ماندن ما نمی خواهد بمیرد حتی زمانی که بدن ما دیگر اینجا در این زمین” Diệu Lan می گوید نوه اش.

داستان ماده به نویسنده است. در 20, Nguyễn چپ ویتنام برای مدرسه و در دوران تحصیل خود او خوانده شده به زبان انگلیسی و ادبیات درباره جنگ است. “من متوجه شدم که وجود دارد عدم صداها از داخل ویتنام,” او می گوید. “بیشتر از جنگ در ادبیات فارسی نوشته شده بود توسط سربازان آمریکایی چشم انداز, و من فکر می کنم من نیاز به قرار دادن ویتنامی صدای به این کانن از ادبیات.”

Nguyễn خود چشم انداز نهفته بود هر دو را با تجربیات خود را در ویتنام و کار خود را به عنوان یک فرد بالغ. متولد شد و در شمال کشور در سال 1973 و خانواده اش به جنوب زمانی که او شش ساله بود. به عنوان یک کودک او به یاد می آورد با دیدن زنان انتظار جاده امید برای بازگشت از اعضای خانواده که رفت از دست رفته در جنگ.

Nguyễn همچنین به یاد می آورد با دیدن یک زن که اقدام به خودکشی کرده بود با حلق آویز از یک درخت.

“او منتظر تا سال های بسیاری برای عزیزان خود را به عقب می آیند و آنها نمی آمد پشت” به یاد نویسنده. “بنابراین او خودش را کشته است.”

در طول زندگی خود و کار خود Nguyễn خواهد صحبت کردن با مردم که تحت تاثیر این جنگ از خانواده های عزاداری در Truong پسر ملی گورستان در ویتنام و دشت از کوزه ها در لائوس به قربانیان سمی defoliant عامل نارنجی و جانبازان مبتلا به PTSD. این همه آمد به اطلاع “کوه آواز خواندن.”

در این رمان درک می آید از طریق ادبیات است. هو زن نما, زن کیردار’ng می خواند “خانه کوچک در جنگل بزرگ” و دستاوردهای مختلف مشاهده آمریکایی است. دهه قبل در ارتش ژاپن را اشغال و همراه با قحطی شناخته شده به عنوان بزرگ گرسنگی, مادر بزرگ Diệu Lan دیدم سمت های مختلف از فرهنگ ژاپنی با خواندن آن شعر است.

“من فکر می کنم ادبیات می تواند باز کردن درب به درک بسیاری از چیزهایی که می گوید:” Nguyễn.

در رمان Nguyễn مراکز داستان در اطراف صدای زنان: هو زن نما, زن کیردار’ng و Diệu Lan و همچنین Hu, زن نما, زن کیردار’ng مادر. زنان مسن تر را انتخاب های دشوار است به منظور زنده ماندن و در یک رویارویی بین هو زن نما, زن کیردار’ng و مادر او این دختر را یاد بگیرند که چگونه عمیقا در جنگ آسیب دیده اند ،

“من می خواستم خواننده به فرض زل زل نگاه کردن از یک دختر کوچک به دلیل نداشتن زندگی می کردند از طریق جنگ و درگیری مردم کاملا ساده و بی تکلف در مورد تاثیر واقعی” می گوید: Nguyễn و اضافه کرد که او امیدوار است که با خواندن از طریق چشم یک کودک شخصیت خوانندگان خواهد آمد به درک “, تخریب, تاثیر, تروما به PTSD ناشی از جنگ است.”

تروما و PTSD بودند مهم افراد برای Nguyễn به کاوش در “کوه آواز خواندن.”

“در ایالات متحده, شما تا به حال تحقیقات بسیار و PTSD به رسمیت شناخته شده است. جانبازان و مردم باید حمایت از” او می گوید: هر چند این همیشه مورد بوده است. “در ویتنام وجود دارد کمی تحقیقات انجام شده به دلیل رسمی نکته این است که ما برنده این جنگ وجود دارد بدون ضربه.”

در “کوه بخوان” او همچنین به تصویر می کشد که چگونه جنگ شد یک درگیری درون خانواده ها است. “دردناک ترین چیزی است که ویتنامی مبارزه علیه ویتنامی می گوید:” Nguyễn. “برادران و خواهران مبارزه در برابر یکدیگر. این واقعیت است. من فکر می کنم بسیاری از خانواده ها به همین وضعیت که در آن برخی از مبارزه برای شمال و برخی از مبارزه برای جنوب. ایده آشتی یک مشکل است.”

Nguyễn اشاره می کند که در حالی که این یک کار داستانی با الهام از تجارب بسیاری از خانواده های ویتنامی وجود دارد اثری از خود سابقه خانوادگی در این کتاب است. او مادر بزرگ خود در طول درگذشت بزرگ گرسنگی است.

“پدرم به من گفت که این مرد که به کشته شدن مادرش به دور نقل مکان کرد و به جنوب می گوید:” نویسنده. “من آرزو بسیاری از چیزهایی که بر او. در پایان من می خواستم به یک راه حل مسالمت آمیز به نحوی.”

با ترکیب این غم انگیز بخشی از خانواده خود را در تاریخ به فروشگاه Nguyễn می گوید که او قادر به کشف احساسات خود در مورد حوادث که اتفاق افتاده است به خوبی قبل از او تولد خود را به عنوان به خوبی به عنوان بخشش. “من واقعا فکر می کنم که بخشش بزرگترین هدیه ای است که ما می توانیم خودمان را,” او می گوید.

در این کتاب فداکاری Nguyễn می نویسد: “ممکن است سیاره ما هرگز یکی دیگر از درگیری های مسلحانه” و در گفتن این داستان سفر یک خانواده از دهه آشفتگی در ویتنام او خواستار صلح است.

“من فکر می کنم که من می خواهم از خوانندگان به آغوش من ارزش صلح ارزش یک کیفیت معمولی در زندگی روزمره,” او می گوید. “داشتن یک روز عادی که در آن وجود دارد که بدون جنگ و بدون ترس از مرگ درخشان است بنابراین ما باید قدر این نوع صلح آمیز و عادی لحظات.”

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de