یک لیست در حال رشد از Blaxploitation فیلم

در اینجا یک لیست در حال رشد از برخی از بهترین blaxploitation فیلم من بررسی در طول ماه تاریخ سیاه و در Unstreamable یک ستون هفتگی در مورد فیلم در حال حاضر در جریان است. بررسی دوره ای که من خواهید بود به روز رسانی این لیست به عنوان من تماشا ، باید یکی را پیشنهاد می کنید ؟ ایمیل من.

***

Pam Grier as Friday Foster in Friday Foster. Shes a Gemini, FYI.

Pam Grier به عنوان جمعه فاستر در جمعه فاستر. او یک برج جوزا ، حسن نیت ارائه میدهد از آمریکایی های بین المللی تصاویر/MGM

زمان Pam Grier بازی جمعه فاستر در سال 1975 او می خواهم در حال حاضر تبدیل شدن به پیشرو در blaxploitation نوع بازیگران در فیلم های مانند Coffy, Foxy Brownو Black Mama, White Mama. شخصیت او همیشه هوشمند و شجاع و قوی است. و قطعا ، Grier عمل می کند با یک نوع off-the-کاف nonchalance است که باعث می شود شخصیت او به نظر می رسد مانند زنان شما در واقع ممکن است می دانم.

در آخرین فیلم آمریکایی بین المللی عکس (شرکت در پشت برخی از بهترین فیلم در blaxploitation ژانر), Grier پخش جمعه فاستر, مد عکاس خبری فرستاده شده در انتساب به عکس لس آنجلس, ورود ثروتمندترین مرد سیاه پوست در امریکا بلیک Tarr (Thalmus Rasulala). اما جمعه در تیررس برای ترور تبدیل شدن به یک هدف خودش است. او تیم با یک کارآگاه خصوصی کلت هاوکینز (Yaphet Kotto!) برای پیدا کردن که دقیقا می خواهید برای کشتن Tarr, کشف غول پیکر توطئه برای قتل امریکا مهم ترین سیاه (عمدتا مرد) رهبران.

جمعه است که مهمترین آنها بسیار کمتر شهوت پرست تر از فیلم های دیگر (هر چند Grier هنوز هم به نظر می رسد در یک زن و شوهر از صحنه) اما هنوز هم بسیاری از سرگرم کننده به تماشای, به خصوص اگر شما یک Pam Grier فن و می خواهید برای دیدن او را سرقت هر دو یک نعش کش و کامیون شیر در تعقیب مردمان بد. نیز وجود دارد بسیاری از تکه! Eartha Kitt نقش purring, طراح مد, Carl Weathers (از سنگی شهرت) است و به سختی هر خط (!!!) به عنوان یک قاتل در روز جمعه دنباله; Scatman Crothers به طور خلاصه میآید تا به عنوان یک handsy واعظ; اسحاق از Loveboat (نام واقعی تد لانگ) نقش یک دلال محبت تلاش برای خواستگاری جمعه به کار برای او.

لازم به ذکر است که این فیلم در واقع بر اساس یک کمیک استریپ توسط نویسنده جیم لورنس و هنرمند Jorge Longerón درباره زندگی یک مدل سابق-تبدیل-عکاس مد که زد از سال 1970 تا 1974 در شیکاگو تریبون سندیکا. آن را یکی از اصلی اول کمیک استریپ است که شامل یک شخصیت اصلی به پایان رسید اما در آن زمان این فیلم ضربه تئاتر (هر چند به نظر می رسد مانند آن را احیا شد در سال گذشته). Longerón تصاویر فوق العاده هستند و شما می توانید یک پنل یا دو تا از آن را در اینجا.

.

***

که مرد BOLT
ایالات متحده آمریکا سال 1973 104 min Dir. Henry Levin, دیوید لوول غنی
Fred Williamson kicks as all over the world in That Man Bolt.

Fred Williamson ضربات به عنوان در سراسر جهان که در پیچ. حسن نیت ارائه میدهد از Universal Pictures

در حالی که تماشای برای اولین بار 20 دقیقه که پیچ و مهرهبا خودم فکر کردم: آیا این بهترین فیلم من تا کنون دیده می شود ؟ نه آن است و نه بهترین فیلم من تا کنون دیده ام اما واقعا تا به حال من برای بار دوم وجود دارد. من فکر می کنم من فقط هیپنوتیزم توسط blaxploitation آیکون Fred Williamson, و نقش او به عنوان پیک, Jefferson, پیچ سیاه superspy مانند شخصیت در ورید جیمز باند. کاراته خود را حرکت می کند! خود را کاملا برداشت از ‘وپیش! احترام به دستورات او به عنوان یک مرد سیاه و سفید در سفید مرد کسب و کار! خود را معصوم سکونت در ماکائو! در این فیلم او وظیفه حمل یک کیف از 1 میلیون دلار پول نقد را از هنگ کنگ به, Mexico City. پیچ است و سپس پرتاب به یک وضعیت که در آن انبوهی از مردان خطرناک سعی کنید به فضولی که کیف را از او دور. طرح سخت است به دنبال و صحافی با هم کمی بیشتر از اکشن هیجان انگیز توالی اما آنچه که شما در حال تماشای آن را به حال ؟

***

God, the mirror scene at the end is great.

خدا آینه صحنه در پایان بزرگ است. حسن نیت ارائه میدهد از فاکس قرن بیستم

مشکل انسان این است که یک کل بسیاری از سرگرم کننده است. نه بهترین blaxploitation فیلم تمام زمان اما موسیقی متن فیلم است, تشکیل شده توسط هیچ یک دیگر از Marvin Gaye خود را تازه کردن موفقیت چه خبر است. آن را بد بو به عنوان جهنم و یکی از تنها آلبوم که در آن Gaye داده شد کنترل کامل خلاق آهنگسازی عنوان آهنگ (که خیلی شیرین) و نمره. رفتن به آن را برای Marvin Gaye.

از نظر طرح: رابرت قلاب نقش آقای T بدون مزخرف کارآگاه خصوصی است که یک $10,000 ماشین 600 کت و شلوار یک تفنگ در تسمه, یک فریب آپارتمان و بانوان در سراسر شهر. او را محبوب خیابان Crenshaw هم در حال رفتن به پسر هنگامی که شما با داشتن مشکل با جوراب سفید صاحبخانه و یا نیاز به کسی برای شما نقطه وثیقه. آقای T یک قهرمان است اما آن را متوقف نمی کند دو تشکرها نام گچی و پیت از تلاش برای قاب او را برای قتل او مرتکب نشده به طوری که آنها می تواند یک رقیب جرم شخص مهم در میان یکدسته بزرگ (Julius هریس). آقای T: انتقام هنگامی که او می شود باد گچی و پیت طرح و کسانی که بچه ها آماده نیست برای—منتظر—مشکل آنها در مورد به دریافت خود را به.

***

BLACULA
ایالات متحده در سال 1972 93 min Dir. ویلیام Crain

Id let him bite me, TBH.

من می خواهم اجازه دهید او را نیش من TBH. حسن نیت ارائه میدهد از MGM

شاهزاده Mamuwalde (ویلیام مارشال) مرکز ویلیام Crain 1972 blaxploitation ترسناک فیلم Blaculaیکی از قانع کننده ترین تبه داستان منشاء من دیده ام.

در اواخر قرن 18 آفریقایی شاهزاده سفر از کشور مادری خود به التماس تعداد دراکولا (چارلز Macaulay) برای کمک به او در توقف تجارت برده که ravaging مردم خود را (مهم نیست چه دراکولا در حال انجام است در کسب و کار). جرم این درخواست تعداد نوبت Mamuwalde به یک خون آشام قفل کردن او را در یک تابوت زیر عمارت خود را برای ابدیت در حالی که خود را فانی همسر Luva (Vonetta McGee) گرسنگی به مرگ در کنار او. دراکولا christens خود را ایجاد Blacula قبل از قفل کردن این زن و شوهر فقیر برای قرن ها. همه برای درخواست کمک دست! سرمایه داری و سفید برتری را به من بیمار!

شاهزاده پس از آن به پایان می رسد تا در مدرن روز لس آنجلس هنگامی که یک antiquing, گی, زن و شوهر اقدام به خرید کردن موجودی در کنت دراکولا را از جمله تابوت که شامل ما شاهزاده تاریکی. Mamuwalde پس از آن باعث می شود راه خود را از اقدام در یک قرن طولانی تشنگی برای خون در حالی که یک آسیب شناس خوش تیپ, Dr. Gordon Thomas, آهنگ های او را. مارشال نقش شاهزاده با چنین Bela Lugosi الهام گرفته از جاذبه و کرامت است که او به نظر می رسد بی دست و پا تر از شوم. آن را صادقانه نوع زیبا برای دیدن او stooped بیش با او کیپ در یک باشگاه دیسکو در کنار سوسو زننده دختران در sequins. و او خیلی عرق—آیا خون آشام اند غدد عرق?

با وجود آن به وضوح در حال فیلم برداری بخشید و اساسا رها امیدوار کننده تجارت برده plotline, Blacula یکی از فیلم های پرفروش ترین 1972 و در ادامه به برنده بهترین فیلم ترسناک در اولین جایزه زحل. یکی از اولین نمایندگی از یک خون آشام, فیلم های موفقیت الهام گرفته از موج blaxploitation فیلم های ترسناک با وجود Blacula‘s کمبود خون و همچنین بهره برداری. در هر صورت Blacula بسیاری از قلب بزرگ و قانع کننده عملکرد است که آن را بسیار عالی اواخر شب تماشا کنید.

***

Fred Williamson is Tommy Gibbs in Black Caesar.

Fred Williamson است تامی گیبس در سیاه سزار. حسن نیت ارائه میدهد از آمریکایی های بین المللی تصاویر

من عاشق تماشای Fred Williamson. این بازیکن فوتبال-تبدیل-بازیگر اشغال صفحه نمایش خوب خود جذابیت های طبیعی قد و قامت و توانایی پوشیدن از یک دست کت و شلوار باعث می شود او را مناسب برای نقش در blaxploitation فیلم هایی مانند سیاه و سفید سزار. فیلم اقتباس شده از سال 1931 را کمی سزار—در اصل نوشته شده برای سامی دیویس جونیور که آرزو داشت برای یک رشته badass نقش بازیگران, به عنوان مخالف به یک بازیکن جزئی در Rat Pack فیلم. اما در زمان این اسکریپت توسط مدیر/فیلمنامه لری کوهن نوشته شده بود Davis حال اجرا به مشکلات با IRS و قادر به گرفتن این نقش است. دیدن یک فرصت برای یک اکشن, خودرو, آمریکا, بین المللی, تصاویر, استخدام کوهن به انجام این فیلم با ویلیامسون.

حمله به عنوان یک نوجوان توسط وحشیانه, وحشیانه, پلیس سفید پوست مککیننی (هنر لوند) تامی Gibs (ویلیامسون) تبدیل به یک زندگی از جرم و جنایت در حال اجرا در خیابان هارلم به عنوان سر سیاه سندیکای نیویورک مافیا. او شروع به تنظیم مناظر خود را بیش از حد بالا به شدت در حال گسترش امپراتوری خود را با هدف قرار دادن برخی از ایتالیایی تبادل نظر پرنیان. به آرامی مردم سرخورده با این جریمه در فدورا کلاه و خود را به موفقیت. چیز کمی سزار-esque در هارلم و تامی به زودی به نگاه کردن به زندگی خود را به عنوان دوستان خود و دشمنان شروع به نوبه خود بر او.

این فیلم به یک ضربه بزرگ با مخاطبان هنگامی که آن را برای اولین بار منجر به کمتر-جشن عاقبت جهنم در هارلم. دو چیز وجود دارد به سازمان دیده بان برای در سیاه سزار. اولین نمره های انجام شده توسط James Brown—باور نکردنی است. موسیقی متن فیلم است, منشا “رئیس” که گیتار و شاخ نمونه در چندین رپ آهنگ مثل Nas را “پایین.” من پرداخت هزینه به رئیسقهوه ای croons. دوم این است که توالی زمانی که تامی می شود در منهتن. او در تلاش برای ایجاد راه خود را از طریق شلوغ نیویورک, خیابان, گذشته تئاتر بازی پدرخوانده و واقعی مردم ایستاده gawking در این دوربین به عنوان خدمه به حال هیچ تیراندازی مجوز. در علاوه بر این به برخی از جالب camerawork آن را می شود کمی خوب حفظ تکه از نیویورک ،

موجود در نخست تصویری, آیتونز, Vudu و مترسک تصویری. همچنین سر حدود نیمی از راه را از طریق یک صحنه ناراحت کننده از تجاوز جنسی. و اگر شما علاقه مند به یادگیری بیشتر در چه رفت و در پشت صحنه این مصاحبه با لری کوهن است که روشن است.

***

ابی
ایالات متحده آمریکا, 1974, 89 min Dir. ویلیام Girdler

Me when a demon possesses my body and I become sexually liberated.

من وقتی که شیطان دارای بدن من و من تبدیل به جنسی آزاد. حسن نیت ارائه میدهد از آمریکایی های بین المللی تصاویر

Poignantly من از تماشای این در حالی است که به من و لباس هالووین. من خودم تبدیل به یک شیطان—نیمه مانند آنچه اتفاق می افتد در ابی به ابی (کارول سرعت) یک مشاور ازدواج که فقط می خواهد به زندگی می کنند یک مسیحی خوب زندگی تا شر روح آفریقایی دارای او. روح به طور تصادفی منتشر شده توسط باستان شناس/اسقف father-in-law (ویلیام مارشال که همچنین Blacula) در یکی از هیئت های اعزامی در نیجریه. هنوز هم زیر ؟ یوروبا روح-شیاد می سازد فوم در دهان و شرکت در شهوانی خارج از ازدواج رابطه جنسی با تصادفی دیدن. او کشیش, شوهر, امت (تری کارتر) که مزاحمت با او رفتار و خواستار فوق دست و پا چلفتی باستان شناس/اسقف پدر در قانون برای انجام یک جنگیری به رایگان ابی شیطان روح. داغ.

فیلم و نمایشنامه مثل یک blaxploitation ترسناک نسخه از جن گیر—به طوری که این فیلم رفت و از گردش سال به دلیل برادران وارنر شکایت ابی‘s تولید شرکت بیش از شباهت ها در داستان است. وحشت زده گه ظاهرا حتی اتفاق افتاده در مجموعه ای مانند The Exorcist: هر زمان که سرعت نشان داد تا در او دیو لباس محلی ژنراتور را تولید مجموعه آمار بود چندین گردباد و غیره. هر چند من مخالف این ایده از غرب آفریقا ادیان به عنوان ذاتا بد نیاز به ریشه می شود توسط مسیح, Abby یک خوبی فراموش گوهر از یک فیلم ترسناک است. من فقط آرزو می کنم که آنها می خواهم اجازه دهید شیطان هم خوب است!

آیا شما می خواهید برای حمایت از غریبه? کمک در اینجا.

***

Dan Freeman (Lawrence Cook) playing pool and planning a takeover of white society.

دن فریمن (لارنس طبخ) استخر و برنامه ریزی تصاحب سفید جامعه است. حسن نیت ارائه میدهد از ایالات هنرمندان

“من نمی توانم شکل شما می گوید:” یک عضو از یک رادیکال سیاه گروه شبه نظامی به دن فریمن به رهبر این حزب. “شما می خواهید قدرت و یا شما می خواهید انتقام شما می دانید… آنچه در آن است؟” خود را کاملا برداشت کرد وپیش و کت و شلوار جین فریمن رسما می گوید مرد جوان “آن را ساده ویلی. من فقط می خواهم به رایگان.”

آزادی واقعی آزادی—یکی از تم های اصلی ایوان دیکسون را به روح که نشسته دربروشن چشم و بسیار سیاسی blaxploitation فیلم که در اوج بحث در اطراف سیاه, انقلابی و قدرت. این نوع باور نکردنی است که آن را ساخته شده است. و اگر آن را تا به قدرت می شود که شما هرگز این شانس را به آن را ببینید.

بر اساس سام Greenlee را نیمه اتوبیوگرافیک رمان به همین نام (که همچنین همکاری و نوشت: این فیلمنامه) این روح که نشسته درب حول محور دن فریمن (لارنس طبخ) در C. I. A. سیاه عامل. او باهوش است و حتی خو; های قدیمی خود را سفید کارفرمایان نفرت خود را از هوش و ورزشکاری تنها بی میلی پذیرش او را به خود آژانس است. آنها چوب او را در یک پنجره زیرزمین برای چندین سال trotting به او را هر زمان که آنها نیاز به نشان می دهد خود را “پیشرفت.” او به طور منظم عمو تام. اما داستان تبدیل یک بار فریمن سر به شیکاگو و بلافاصله شروع به سازماندهی مردم سیاه و سفید (دفعات بازدید: مردان) در محله خود را به یک گروه چریکی با استفاده از آموزش های خود را از C. I. A. او را برای رفتن به سرنگونی سفید پوست بعد از همه!

این بود دیکسون دوم فیلم به عنوان یک مدیر پس از مشکل مرد (که من در مورد نوشت: در Unstreamable یک زن و شوهر از هفته پیش). آن را نیز خود گذشته است. این فیلم به طور مستقل تولید و توزیع شده توسط ایالات هنرمندان بود اما به سرعت کشیده از تئاتر آن چاپ و منفی ذخیره شده تحت عنوان دیگری. Greenlee حتی متهم F. B. I. سرکوب این فیلم به طوری که مردم نمی باید یک فرصت به آن را ببینید. این سرکوب شرم آور است برای بسیاری از دلایل که حداقل آن این است که طبخ می دهد عملکرد عالی به عنوان یک سطح رهبری رهبر انقلاب است و می تواند کاملا تبدیل به یک ستاره اگر با توجه به فرصت است.

با یک دمدمی موسیقی متن فیلم توسط هربی هنکاک و فیلمبرداری توسط Michel هوگو (که همچنین با Jacques Demy در مدل فروشگاه) وجود دارد stylishness و وضوح دید به این فیلم که من پیدا کردن گم شده در دیگر blaxploitation کاهش است. در حالی که آن را ناهموار در قطعات (به خصوص در درمان آن از زنان) روح به وضوح enunciates مشکلات مردم سیاه و سفید در آمریکا در زمان ساخت آن آشکار به بیننده چرا سازماندهی شورش لازم تر از “عمو تام-ing” ما راه را به قدرت. آزادی داده نشده است اما بعد از همه.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de