توسط چری ماسبورگ و هالی یان| Cnn

صدها نفر به باریکی از آتش سوزی سریع السیر در کالیفرنیای مرکزی فرار کردند که خدمه نجات آنها را به ایمنی منتقل کردند.

کلانتر شهرستان مادرا تایسون پوگ روز یکشنبه گفت پس از آن که آتش سوزی کریک تنها جاده خارج از سایت تفریحی محبوب را مسدود کرد، دست کم ۲۲۴ نفر از منطقه مخزن استخر ماموت نجات یافتند.

حدود ۲۰ فراری جراحاتی از استخوان های شکسته گرفته تا سوختگی داشته اند. پوگ گفت دو نفر باید روی برانکارد حمل می شدند.

کلانتر می گوید: «وضعیت تنها می تواند فقط شرایط جهنمی بیرون برای آن افراد فقیر توصیف شود.»

جولیانا پارک در خارج از منطقه مخزن استخر ماموت بود که او مجبور به فرار در یک ماشین احاطه شده توسط شعله های آتش. اون ويديويي از فرار وحشتناک منتشر کرد

پارک در توئیت خود نوشت: «یک سفر کوله پشتی کوتاه شده توسط رعد و برق پیش بینی نشده، باران خاکستر، و نیاز به رانندگی از طریق آتش تحت اللفظی برای تخلیه #SierraNationalForest در زمان قطع شده است.» “ممنون از رنجر اس ان اف که ما رو به سمت پايين برد… کاش ما … اسمش رو گرفتم”

[vemba-video id=”us/2020/09/06/northern-california-fire-rescue-efforts-sheriff-sot-ndwknd-vpx.cnn”]

دن تون سخنگوی سرویس جنگل آمریکا می گوید دوزخ از شامگاه جمعه در جنگل ملی سیرا به سرعت در اندازه منفجر شد.

در جنگل جنوب پارک ملی یوسیمیتی آغاز شد و تنها در یک روز به ۳۶٬۰۰۰ جریب رشد کرد. علت دوزخ در دست بررسی است.

روز شنبه از کمپرها در مخزن استخر ماموت خواسته شد پس از آن که آتش سوزی کریک تنها راه خروج از منطقه را مسدود کرد، در محل خود پناه گیرند. این گروه در دریاچه این هشدار را از سیستم آدرس عمومی یک بالگرد دریافت کرد.

تون گفت: “آتش سربالایی اجرا می شود، به عنوان جاده خارج،” لحن گفت. “ما نمی خواستیم برای قرار دادن campers تلاش برای کاروان را از طریق منطقه ای که در آن آتش سوزی به احتمال زیاد است.”

تا صبح روز يکشنبه، پوگ گفت به اعتقاد او همه از منطقه نجات يافته اند. اما مقامات قصد دارند به دنبال يکشنبه برای ديگران باشند که ممکن است در بیابان دورافتاده گير افتاده باشند.

به گزارش سرویس جنگل، حدود ۴۵۰ آتش نشان به همراه سه بالگرد و سه تانکر هوایی در حال مبارزه با فروغ هستند.

شرایط آتش نشانی را فوق العاده چالش برانگیز کرده است. تون می گوید چند نمونه دید محدود به دلیل دود وجود داشته است، اما آتش نشانان توانسته اند با فروغ از هوا نبرد کنند.

او می گوید: «ستون روی آتشی مثل این می تواند کاملا خطرناک باشد.» “بنابراین هواپیما تا به حال به عقب نشینی برای یک زمان، و بازگشت دوباره یک بار شرایط تغییر می کند.”

یکی دیگر از چالش های بزرگ : افزایش گرما در کالیفرنیا این تعطیلات آخر هفته. تون گفت: درجه حرارت در این منطقه در حال نزدیک شدن به 100 درجه است.

در بالای آن، “این در دره رودخانه است، بنابراین در بعد از ظهر شما بلند شدن باد دره،” تون گفت. سرعت باد پایدار در حدود 10 تا 15 مایل در ساعت است.

خدمه آتش نشانی یک کار خسته کننده در پیش رو دارند، چرا که آتش سوزی کریک ۰٪ مهار شده است.

The-CNN-Wire™ & © 2020 Cable News Network, Inc., a WarnerMedia Company. می باشد.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de