گروه سرمایه گذار تحت رهبری تریلیوم از استارباکس می خواهد که به رأی اتحادیه احترام بگذارد


سرمایه گذارانی که نماینده تریلیون ها دارایی تحت مدیریت هستند، از استارباکس می خواهند تا از کارگرانی که پنجشنبه با موفقیت رای دادند، حداقل یک کافه محلی در بوفالو، نیویورک را میزبانی کنند، تجلیل کند.

امضاکنندگان عبارتند از کنترلر نیویورک اسکات ام استرینگر، ائتلاف شمال غربی برای سرمایه گذاری مسئولانه، اتحاد برای مشاوران پایدار و دیگران. تریلیوم دارای حدود 48 میلیون دلار استارباکس است.

در نامه آمده است: «ما نامه می‌نویسیم تا از شرکت بخواهیم نتایج انتخابات دسامبر 2021 را بپذیرد و طبق نتایج به سرعت و وجدان عمل کند.»

او ادامه داد: ما به عنوان سرمایه گذار معتقدیم که استارباکس باید به استانداردهای بین المللی و بهترین شیوه ها و سخنان خود مبنی بر تعامل حسن نیت با کارمندان برای حفظ روابط کاری مثبت پایبند باشد. مدیریت کارآمد سرمایه انسانی یک شاخص کلیدی عملکرد است که توسط تعداد فزاینده ای از سرمایه گذاران در اولویت قرار دارد.

استارباکس فوراً به درخواست اظهار نظر در مورد نظرات گروه پاسخ نداد.

این نامه همچنین این نگرانی را ایجاد کرد که استارباکس با بستن فروشگاه‌ها و فرستادن مدیران ارشد از جمله روزان ویلیامز، معاون اجرایی استارباکس در آمریکای شمالی و هوارد شولتز، مدیر عامل سابق، به بوفالو، در فرآیند انتخابات دخالت کرده است. غول قهوه این اتهامات را رد کرد و گفت که مستقیماً به نگرانی های کارمندان پاسخ می دهد.

«اگر کسی فکر می‌کرد که این ارعاب است، قطعاً عذرخواهی می‌کنم. ویلیامز در مصاحبه ای تلفنی با CNBC در روز پنجشنبه گفت: در واقع، این کاری است که من به مدت 17 سال انجام می دهم، بنابراین چه برای یک شریک یا یک موقعیت خاص باشد، نمی توانم در مورد هر موقعیتی صحبت کنم. “آنچه می توانم در مورد آن صحبت کنم این است که شرکای ما از ما کمک خواستند و ما حاضر شدیم و کاملاً درست می گفتند. ما آنها را ناامید کردیم و از این بابت عذرخواهی کردیم.”

در نوامبر، کارگران یک کیفرخواست کارگری فدرال ارائه کردند و استارباکس را به مشارکت در فعالیت‌های غیرقانونی مانند شرکت در کمپین تهدید، ارعاب و نظارت در پاسخ به فشار اتحادیه متهم کردند. این شرکت این اتهامات را رد کرد.

Starbucks Workers United همچنین ادعا می کند که لیست رای گیری ایجاد شده توسط Starbucks شامل کارمندان نامناسبی است که در جاهای دیگر در بوفالو کار می کنند اما برای مدت کوتاهی در کافه های رای گیری استخدام شده اند.

با این وجود، نتایج روز پنج‌شنبه اولین تلاش موفقیت‌آمیز برای متحد کردن شرکت غول قهوه ایالات متحده از زمان عمومی شدن آن در حدود سه دهه پیش است. این تصمیم می تواند باعث ناآرامی در صنعت رستوران شود.

کارگران در خیابان الموود در استارباکس با 19 رای موافق در برابر 8 به نفع اتحاد کارگران متحد نیویورک، شاخه ای از اتحادیه بین المللی کارگران خدماتی، رای دادند. نتایج در کافه دوم در کمپ رود برای استارباکس بود، با هشت کارگر موافق و 12 کارگر مخالف. این اتحادیه همچنین مدعی است که چندین برگه رای گم شده است. کافه سوم در خیابان Genesee به دلیل رای گیری های مورد اختلاف حل نشده است. هر دو طرف تا 16 دسامبر فرصت دارند تا شورای ملی روابط کار را به چالش بکشند و ممکن است جلسات استماع بعدی قبل از تایید نتایج انجام شود.

سهام استارباکس در معاملات روز جمعه کمی بیش از 1 درصد افزایش یافت و ارزش بازاری حدود 137 میلیارد دلار را به این شرکت داد. سهام تا کنون بیش از 9 درصد افزایش یافته است.

برت لوی، تحلیلگر MKM Partners، روز پنجشنبه در یادداشتی به مشتریان نوشت که معتقد نیست این تصمیم تاثیر فوری بر استراتژی یا عملکرد مالی استارباکس داشته باشد. با این حال، لوی گفت که فشار گسترده‌تر بر استارباکس بر روی نمایندگی اتحادیه می‌تواند منجر به افزایش جدیدی در دستمزد کارگران در آینده شود. باریستاها در مسا، آریزونا، اخیرا برای انتخابات اتحادیه درخواست داده اند.

به گفته لوی، علاوه بر این، اگر کارمندان سایر رستوران‌های زنجیره‌ای از این روش پیروی کنند، استارباکس یکی از شرکت‌هایی است که موقعیت بهتری برای تحمل هزینه‌های بالاتر دارد.

متن کامل نامه به شرح زیر است:

جناب جانسون عزیز

ما، سرمایه‌گذاران امضاکننده زیر با بیش از 1.3 تریلیون دلار دارایی تحت مدیریت، در مورد چگونگی واکنش استارباکس به تلاش‌ها برای متحد کردن گروهی از کارمندان خود («شرک‌ها») در بوفالو، نیویورک، می‌نویسیم. به ویژه، ما نامه می نویسیم تا از شرکت بخواهیم نتایج انتخابات دسامبر 2021 را بپذیرد و طبق نتایج به سرعت و وجدان عمل کند.

همانطور که شرکای بوفالو استارباکس به دنبال تشکیل اتحادیه هستند، ما نگران ادعاهایی هستیم که در گزارش های عمومی ظاهر شده است که به نظر می رسد با استانداردهای بین المللی سازگار نباشد. اولاً، به‌نظر می‌رسد این شرکت به‌جای پذیرش درخواست سه اتحادیه برای به رسمیت شناختن داوطلبانه، سعی کرده است از فرآیند شورای ملی روابط کار (NLRB) برای انتخاب یک انتخابات واحد برای همه فروشگاه‌های منطقه استفاده کند. این تاکتیک حاکی از آن است که شرکت به دنبال استفاده از فرآیند NLRB، نه به صورت بی طرفانه یا با حسن نیت، برای برگزاری انتخابات آزاد و عادلانه است، بلکه به دنبال تضعیف اتحادیه ها تا حد امکان است.

علاوه بر این، تحت نظارت NLRB، کمپین‌های انتخاباتی اتحادیه‌ها باید در «محیط آزمایشگاهی» برگزار شوند، اما طبق گزارش‌ها، استارباکس اقداماتی را برای کاهش سرعت و خنثی کردن تلاش‌ها انجام داده است. به نظر می رسد این شرکت با بستن دو سایت بوفالو مرتبط با تلاش های سازمان برای اعزام مدیران ارشد شرکت ها، مدیران شرکت و مدیران تحت فرض آموزش های تکمیلی و معرفی تعداد زیادی از شرکای فروشگاهی پس از اعلام تجارت، به طور غیرمستقیم کارکنان را مرعوب کرده است. برنامه های اتحادیه این علاوه بر گزارشی است که شرکت در حال ملاقات با مخاطبان است و به کارمندان دستور می دهد تا به صورت آنلاین با مرکز شریک مشورت کنند، جایی که کارکنان استارباکس ملزم به شنیدن و خواندن سخنان ضد اتحادیه، از جمله یک جلسه داوطلبانه در 6 نوامبر با مدیر عامل سابق هاوارد شولتز بودند. اگرچه استارباکس ادعا می کند که این اقدامات رویه ای استاندارد است، اما تغییرات ناگهانی و متعدد نشان می دهد که این شرکت در تلاش است تا حد امکان اتحادیه های کارگری را دور بزند.

به عنوان سرمایه گذار، ما معتقدیم استارباکس باید به استانداردهای بین المللی و بهترین شیوه ها و سخنان خود مبنی بر تعامل حسن نیت با کارمندان برای حفظ روابط کاری مثبت پایبند باشد. مدیریت موثر سرمایه انسانی یک شاخص کلیدی عملکرد است که توسط تعداد فزاینده ای از سرمایه گذاران در اولویت قرار می گیرد. مشارکت بین شرکت ها و اتحادیه های کارگری روشی آزمایش شده است که می تواند تأثیر مثبتی بر سرمایه انسانی داشته باشد. اتحادیه‌ها با ارائه کانال‌های ارتباطی مستقل با مدیریت در مورد پیشنهادات، نگرانی‌ها و خواسته‌ها بدون ترس از تلافی‌جویی، زنجیره‌های بازخورد مؤثرتری را در محل کار ترویج می‌کنند.

ایجاد اتحادیه های کارگری نیز یک حق اساسی بشر است که توسط قوانین بین المللی به رسمیت شناخته شده است. کارکنانی که از حق خود برای تشکیل اتحادیه‌های کارگری استفاده می‌کنند توسط دستورالعمل‌های OECD برای شرکت‌های چند ملیتی، اعلامیه جهانی حقوق بشر، اصول راهنمای سازمان ملل در زمینه تجارت و حقوق بشر و سازمان بین‌المللی کار به رسمیت شناخته می‌شوند. توانایی کارگران برای سازماندهی، اقدام هماهنگ و مشارکت در چانه زنی جمعی یک حق مهم انسانی است که می تواند برای شرکت ها و سرمایه گذاران کاملاً مثبت و برای جامعه مفید باشد. در مقابل، این ادعا که شرکت حقوق کارکنان خود را برای اعمال آزادی سازماندهی رعایت نمی کند، خطرات اعتباری و قانونی را برای سرمایه گذاران ایجاد می کند.

بنابراین ما از شرکت استارباکس می‌خواهیم که مطابق با روح هنجارهای بین‌المللی و مأموریت خود به عنوان شریک، نتایج انتخابات بوفالو را بپذیرد و سریعاً و مطابق با نتایج به پیش برود.

در دسترس شما،

مدیریت دارایی تریلیوم
سرمایه گذاری پارناسوس


https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر